Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doamne ce bine-i numa sa deschizi borcanul, sa torni continutul in farfurie, sa-l bagi un pic la incalzit si gata. Ma simteam vinovata un pic da cand am vazut ca doctorita lui bujor a zis ca mai bine papa din borcan decat de la magazin mi-a crescut inima :))

:))

Pentru exactitate (cum se zice in drept? ca am stat vreo 30 sec sa-mi amintesc) recomanda de la tara sau piata surse bune si apoi borcanele. :p

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu  am betatalasemie minora .

in sarcina am avut si am in continuare hematolog care m-a urmarit pentru ca imi scadea foarte tare hemoglobina .De la el stiu ca , din alimentatie greu ajungi sa iti ei raportul zilnic de fier .Cel mai bun este ficatul de porc ..dar la bebelusi este exclus ...eu al luat fier in sarcina pt ca am avut nevoie ca sa nu ajung la transfuzii ....Parerea mea este ca daca au nevoie si li se da suplimente , mai bine le luati , daca nu este nevoie, se mentine o dieta adecvata copilului .In cazul lui Zoard e necesar fierul si urmarit bine pana ii creste la normal.Desi , nu stiu cum de a scazut asa mult.

Cineva spunea ca picioarele reci si transpirate al bebelusului indica o lipsa ..dar nu mai stiu de care ..

cand ajung in It , o sa intreb pediatra ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...