Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

Uh.. ma doare stomacul numai cand aud de paprikas!  [fri]  Exact cu o zi inainte de a spune nu mai stiu cine de papricas, facusem eu , de pui si am pus niste condimente noi, smoked paprika si niste ienibahar... si a iesit o bunatate, ce mai! Mi l-a laudat Nick de nu mai contenea cu laudele si a 2a zi! Eu sa nu mai vad/aud asa ceva inca vreo 2 ani, ca de vreo 2 nu mai facusem papricas!  [fal]  Doamne, da ce rau mi-a fost! Numai mie, ca mancase si Nick si Sophia, ei nimic, eu am spus ca imi dau duhul!  [alcool] Nu am inchis un ochi toata noaptea si mi-a fost rau si a 2a zi pana spre seara! Am baut ceaiuri, am luat nu stiu cate gaviscoane, nimic nu m-a ajutat...  [smulgpar] Nici cand eram gravida nu mi-a fost asa rau ca acum si atunci am suferit aproape toata sarcina cu arsuri tare rele si dese..  Deci sa nu mai aud/vad/citesc de papricas ca ma arde instant pe gat si nu numai! [:D] [:I]

 

Ma pregatesc si eu de iarna, i-am facut lista mamei cu ce sa imi trimita! Sa o sun sa ii dictez!  [il]  cred ca o sperii si cred ca tre` sa imi puna o valiza si vai de buzunarul meu cat oi plati curierul!  [fri]  [:-)))]  Glumesc, dar i-am scris o listuta destul de lunga, mi-e pofta de mai multe.... cel mai tare de magiun, branza sarata si conopida/gogosari in otet! [pofticios] 

 

Si ca sa nu mai trancan mult ca e vineri, zic sa va las  vreo 2 poze cu miss a mea casual, ca nu am avut chef dimineata sa ii calc fustita si bluza si am trimis-o asa la gradinita! [biz] A vrut sa nu ii mai pun moatze sa ii prind parul sus, dar cred ca o sa ii ceara doamnei sa i-l prinda ca ii intra in gura la alergat si jucat pe afara.  [bib]

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi de la cafe! E 5.52, mai am 15 min pana la ultima zi de naveta. This is just horrible, 4 ore, 4 ore jumate in autobuz. Ok, citesc, ma dau pe net, raspund la mailuri.... Dar ma enerveaza sa fac asta fiindca nu am alte optiuni.

 

adicatelea, mai filozofic, constrangerile ma sufoca... Dau din gene.

 

nu stiu cum o fi azi, ieri a fost apoteotic. Alerg in autobuz, il prind, hotarasc ca nu stau in spate, ci in fatza. Era autobiz fara net, aveam doua carti la mine, una tehnica una de neil gaiman si inca un nene, de povestiri. Interesanta.

 

ochesc un loc, o doamna mai bruneta si mai voluptoasa, randul 2. 

 

Ma asez, dau sa imi reglez scaunul. Damn. Alt model de autobuz, nu imi iese, bibilesc eu arm restul, gasesc o maneta mica pt lasat scaun pe spate, trag, imping, ridic, nimic. Incep sa ma uit discret in stanga, dreapta. Toata lumea already settled. Mai incerc odata si vad cu coada ochiului domnul in varsta de peste culoar cum, parca intentionat instructiv, manevreaza maneta. Cuprinsa de fericire, fac ce face si el, imi las scaunul pe spate cu incantare si cum necum mi se intersectaeaz privirea cu a lui.

 

didn't we have the same problem the other day?

 

sh. Era domnul de luni. Alt model de autobuz, aceeasi scena.

 

hotarasc ca desi el e carunt si eu arat in continuare ca un mic copil, dezavantaj eu uneori, de data asta nu ma fac mica si nu abordez un zambet roz.

 

in schimb ma uit foarte serioasa la el. Let's get this straight right now. Are there any other bus models?

 

incepe sa rada. 

 

Saga continua dupa ce ma urc in autobuz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No internet on the bus this morning! Blasfemie, as zice, dar...

 

autostrada a fost libera, am mers fara blocaje, asta mi-a tinut sangele pe unde trebuia si nu mi s-a urcat la creier.

 

asa ca am putut sa ma bucur de un rasarit fantastic, de o vreme de vara tarzie, de privelisti pe care nu le vezi din masina fiindca esti prea jos fie si intr-un hummer:P

 

Si mai ales, m-m bucurat de povesti:

 

http://www.goodreads.com/book/show/7637398-stories

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha-ha! Se simte ca e ultima zi de scoala, dintr-odata peisajele sunt mirifice pe geam :D 

 

Roxana o fi terminat? Acu' se pune si ea pe drum spre casa. 

Aschi ne-a zis "cu limba de moarte" ca daca nu apare pana joi... inseamna ca n-a scapat. Eu zic ca face misto de noi si ne testeaza vigilenta ;)

Elyda presimt ca e melancolica de toamna :)

Kari e data disparuta oficial, sper ca motivele sa nu fie unele grave. Pot fi seroase, dar nu grave :)

 

Pe Zikilotta o las la final, ca sa se bucure ca ii zic personal doua vorbe :D Ce misto e masuta! Am gandit-o, dar nu ti-am spus-o. Imi imaginez ca are si o aroma speciala. Auzi? da' daca dupa ce-o imbibai cu cafea o afumai cu fumul de la o havana cum ar fi fost?  [hot]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, buna ziua!

Am vrut sa dau un semn de viata de ieri dar nu am putt sa intru! Cum incercam aparea un bug care se recomanda"&*^/_÷€=^/€=:/?:^"si-mi interzicea accesu'!:)):))Si azi mi-a trantit de cateva ori "we sorry":)) ! Da'am clipit de cateva ori gales din gene si s-a indurat sa ma lase ca altfel mi se scadea nota la purtare din cauza de absente.Da' poate imi mai motivati din ele daca va spun de ce am lipsit atata amar de vreme.

 

De cand a venit Londonezul am fost numai intr-o alergatura .La stomatolog unde s-a operat si el din cauza unei masele de minte care crescuse de capul ei, apoi la medicul de familie-ortoped-radiologie-ecografie-ortoped din cauza unei "chestii"aparute la mana care m-a speriat ca naiba! Pana la urma s-a dovedit a fi chist sinovial care e o tampenie lipsita de importanta la început dar poate deveni un cosmar.Nu are ca tratament decat "zeama de cutit".Asa ca trehuie sa o urmarim sa vedem cum evoluează.

 

Pe 19 a plecat in Anglia via Scotia la mandra ca era ziua ei.Naspa viata , nu?:))

 

Trubadurul a inceput scoala si am avut si cu el de rezolvat cate ceva si de dezbatut :)) mai multe...ca de obicei.

 

 

De pe 19 de cand a plecat Londonezul am intrat intr-un vârtej incercand sa recuperez ceea ce am lasat nefacut mai înainte, dar nu prea am spor...nici chef...nici sanse sa-mi iasa ceea ce doresc.

 

Mai am o groaza de treburi de rezolvat si unele dintre ele nu-mi convin deloc dar asta e!Printre ele este o vizita la o tanti doctor care face chestii rusinoase.:)):))

 

V-am citit de pe unde reuseam sa-mi trag sufletul dar ori nu aveam timp sa raspund, ori nu aveam nimic interesant de scris.

 

Nu mă pot lauda nici cu muraturi ca nu pun ca mai am si acum gogoșari de anul trecut (eu pun "gogosarul puturosului"), nici cu zacusca pentru ca mai am inca din ce de dovlecei si nu mai fac de vinete.As face ardei copti pentru congelator.

 

Revin ca sunt nevorbita.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana,

 

la noi la scoala poti sa faci o cerere si sa asisti la ore.

 

s-ar putea sa vb din teorie ca io nah nu am crescut copii in ro, dar incearca si vezi.

 

Si, faceti cu schimbul la profu de istorie. Ma gandesc ca daca e un adult in sala, nu mai da cu ei de pamant.

s-ar putea ca omul sa aiba autoritate doar in clasa, sa fie asa de frustrat, ca se razbuna pe copii.

s-ar putea sa ii placa sa fie "gadilat" la orgoliu si sa fie rugat de copii. dar copii sa nu ii de-a apa la moara.

 

mai am niste constelatii..dar nu stiu daca se verifica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...