Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'Neata! 

Nu am apucat sa citesc, ca tot raman in urma (sunt pe la pag. 17 cu cititul, savurez si bag la cap discutiile despre sisteme de invatamant, scoli, cati bani se castiga, pe unde ).  Dar vreau sa va povestesc o filosofeala de-a lu' fii'miu si sa ma sfatuiti ce pot sa-i zic la o faza de asta.  

 

R: "Mami, eu cred ca scoala si temele sunt o mare pierdere de timp! Ca in loc sa te joci cu prietenii si sa te distrezi, trebuie sa mergi la scoala si sa inveti. Apoi trebuie sa muncesti si te trezesti batran si nu mai poti sa te joci!"  Na! Dati replica la asta! Eu l=am tinut in brate cateva minute si habar nu am avut ce sa-i spun ..... ca si eu m-as fi jucat azi in loc sa vin la serviciu. 

 

 

Ieri am colindat cateva ore prin padure, la poalele Ceahlaului. Superba-i toamna aici in coltzul meu de tzara!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, eu nu inteleg cum ai gasit puricele ala atat de repede!:)):))

 

Cadavrele alea :)) erau vizibile, tigarile la fel, dar puricele ala ce facea măi...statea si el pe bar langa celelalte "vicii" ?

 

 

Eu de cateva nopti nu dom, dar azi-noapte am adormit si m-am visat in Anglia .Eram custode al unui castel si m-am trezit cu Strumphitza si domnisoara Cârlionţ ca vor sa viziteze castelul.Le-am oferit o vizita speciala VIP si o plimbare prin zona.:)):))

 

Si mai zice lumea ca eu nu sunt fata buna!:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Mikyyy! Sa ai o viata plina de bucurii!  [flo2]

 

Laura, eu am furat o idee de la Mery Poppins: oamenii inteligenti transforma in joc si cele mai nesuferite activitati. Deocamdata imi iese doar cu "facem curat, dar de fapt ne jucam". Rar iese si aia cu "facem teme, dar de fapt ne distram de ne prapadim de ras" :(

 

Dimineata am gasit si noi toamna in poarta gradinitei! 

post-1306-0-03748800-1411974517_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata tuturor

 

am pierdut impresii si discutii foarte interesante, cred ca nu e cazul sa revin ca e tardiv.

as vrea doar sa spun ca pentru mine scoala este foarte importanta si mi se pare baza tuturor lucrurilor. as incerca sa ghidez copiii spre scoli care sa le faca placere, materii pe care sa le indrageasca. nu pe toate ca de obicei sunt destule de umplutura.. dar asa. si sper din suflet sa munceasca toata viata o meserie pe care sa o adore, sa vada la mine asta si sa ia exemplu.

mai cred cu tarie ca in nici un loc de pe lumea asta nu umbla cainii cu covrigi in coada si ca se munceste destul pentru un salariu bun, pentru un concediu sau doua, masina, casa.

 

Micky, la multi ani fericiti si iubiti si sanatosi!!! cum e la 29 de ani deci? [s]   [s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

R: "Mami, eu cred ca scoala si temele sunt o mare pierdere de timp! Ca in loc sa te joci cu prietenii si sa te distrezi, trebuie sa mergi la scoala si sa inveti. Apoi trebuie sa muncesti si te trezesti batran si nu mai poti sa te joci!"

 

Io v-am zis ceva pagini mai inainte... [:)]

Pana si un copil intelege ca viata trece iute si ai pierdut timpul inutil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...