Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata! [cit]

 

Am dus mandra la gradinita si azi are zi lunga, deci eram plina de genti si gentute: book bag, lunch bag, changes bag... si eu tre` sa le car pe toate, ca deh, pentru ea sunt prea grele! [bib]  Azi nu i-am mai pus nimic de mancat cu lingurita/furculita, ca mi-a comentat data trecuta educatoarea... sa vedem cat o sa manance din tot ce i-am pus, ca-s curioasa! 

 

Karula, tare-mi place mie iedera aia rosie toamna! imi aduce aminte de Iasi si gradina botanica... de inceputul de an universitar! In fiecare toamna, la 1 octombrie mergeam la iasi la faculatte cu ai mei cu masina si treceam prin cateva paduri... nu o sa uit toata viata culorile alea superbe ... si mai apoi cand ajungeam la Iasi, Copoul aramiu!  [il] [olala] Si ce dor mi-a mai facut si Laura cu pozele ei de pe munte.... acum vreo 6 ani in urma am fost in zona aia, la Izvorul Muntelui, la o nunta, exact pe 29 sept , la o buna prietena de facultate... ce frumosi erau muntii in toate culorile!! 

 

Elyda, cand faci rost de castel cu adevarat sa ma anunti, sa-ti fac o vizita! [:p]  Si eu visez tot la un castel, dar mai intai sa castig la loto!  [bat]

 

Micky [s] La multi ani! sa traiesti si tu si sotul tau, ca din cate imi aduc aminte sunteti nascuti in aceeasi zi, dar la distanta de cativa ani! am dreptate sau ma inseala memoria?!  [:-@]

 

Rox, cand pleci in Franta?! Cum ti-a placut Iasi ul? sau nu ai avut timp de vizite?  [:D]

 

Ma asteapta un morman de rufe de calcat ... sa vedem cand ma apuc, dar mai ales cand le termin!  [hot]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost tare frumos aici , vreo 25-26 grade, sau poate si mai mult....si ne-a scos barbatul pe deal aici dupa casa sa ne dam cu trotineta! [:D] Era cer senin si se vede pana departe, in The City!... in poze nu se prea vede ca nu am luat obiectivul de paparazzo cu super zoom in, next time, dar e superb!  Se vede London Eye, Westminster, Elephant& Castle, The Gherkin, Catedrala St. Paul, The Shard.. si chiar si Canary Wharf!  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai e fun One Direction - mai putin, dar e. Jurnal si breloc are. Cu toate ca nu e genul care sa tina jurnal.

==

 

Puricele, il simtii, il vazui si il scapai.  S-a urcat pe mana mea cand numaram tigarile restante - m-am ofticat ca nu mi-au spus si m-au lasat fara.

Bere au baut de s-au omorat. Dozele le-am gasit jumate pline.

====

Pe mine m-a distrat prietena ei care a adus berile. S-a dus pash-pash si le-a lasat sub birou.

A facut niste ochi cand i-am zis: "baga-le, mei, in frigider!"

Mie imi spusese deja Silvi de ele.

 

Acu' eu nu sunt de acord sa bea bere, dar fiind ceva ce nu pot controla, am preferat sa-i dau instructiunni fetei sa nu se intinda la mai mult de 1 pahar/noapte si daca prietenii ei intrec masura sa ma sune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa se stinga de tot momentum legat de studii universitare (includ aici si college) versus studii profesionale (calificari), vreau sa va multumesc fetelor pentru informatiile pe care le-ati pus la indemana. Sunt sigura ca cei care au citit au inteles cum sta treaba atat in America cat si in Europa. Mihaela_s, Ella, Katy, Buflea si celorlalte care au dedicat timp si energie sa scrie cum se vede educatia din perspectiva lor, un mare buchet de flori. 

 
A fost de departe unul din cel mai interesante subiecte dezbatute pe ghetar in ultimul timp. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, la multi ani [flo2]  [flo2]  [flo2]  sanatate, fericire si tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca !

 

Si noi am petrecut ieri o dupa-masa superba in gradina, la gratar cu mici romanesti, carnati elvetieni si bere nemteasca [pk] pe la 1 s-a ridicat ceata si a iesit soarele, asa ca s-a incalzit...am avut in jur de 25°...mai ceva ca asta vara..sau mai ceva decat in Romania, ca acolo cica e vreme urata...dar lasa ca duc eu soarele cu mine sambata...

al meu a vazut ieri ce am de dus in Romania si m-a intrebat daca plec cumva cu tirul  [:D]  ca nu intra nici jumate din ce vreau sa iau cu mine..lasa, lasa, ca vedem noi...chit ca nu mai vad in spate si tot iau bagajele [fri]  

 

Si aici dimineata era ceata deasa, de se udase iarba de la ea...eu am zis ca plouase, dar era doar ceata ...ceva mai sus pe deal era soare...in Zurich iar ceata...dupa a iesit soarele si acum sunt 23°...asa toamna chiar imi place...pt ca la noi de obicei de cand vine toamna si pana primavara e doar ceata cat e ziua de mare...

 

4 zile pana la vacanta...ok, nu va fi chiar vacanta, ci alergatura de colo-colo...dar mie imi place asa...altfel m-as plictisi....mi-am rezervat 2 zile pt familion, o zi pt 2 persoane dragi mie, iar celelalte sunt impartite intre epilat, unghii si shopping...da, vreau sa merg la shopping..pt ca am slabit si imi pierd pantalonii...si masura 34 (xs aici) imi sunt mari [ups] azi mi-am pus si curea si dupa ce m-am dat jos din masina (eu conduc cu incaltari fara toc, alea cu toc ma asteapta in dulap la birou...am in general 5 perechi acolo, in functie de sezon) auzeam hars, hars...ma uit in stanga, ma uit in dreapta...nu vad nimic ciudat...pana mi-am dat seama ca erau pantalonii mei, care atarnau pe jos [batcap] asa ca a trebuit sa-i indoi in talie, ca altfel maturam cu ei pe jos [:-)))]

si ieri mi-am pus o pereche de blugi scurti care in vara de-abia intrau pe mine..si acum cad de pe mine, de ajunsesera de-aia cu fundul jos...

 

o dupa-masa insorita va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...