Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

da, de tenis uitasem. fetita respective face si tenis sambata...si inot o sa fie in echipa de la primavera..

 

si ce vreti sa spuneti ca merita investitia? celebra nu poate ajunge decit in una sau ccel mult doua activitati.

ca face activitati ssa invete, f bine...dar nu toate o data ! inteleg sa dedice 1-2 ani din fiecare...sa invete cu profesionisti...dar nu asa...toate gramada

de citiva ani de cond o stiu  , oamenii astia sunt numai, sii numai pe drumuri.

dupa mine asta e stress si pt parinti si pt copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela mea culpa atunci:) imi retrag spusele...

Si recunosc ca n-am inteles jumate din ce ai scris tu acolo, o fi mintea mea prea obosita  de la inversunarea cu care o fortez pe fiemea cu scoala( desi acum m-am mai linistit ca vad ca si Viviana are ceva vina cu fortarea asta desi ea o face mai voalat la a doua mana:), dar legatura intre burgeri, secretara, master si aprozar nu o vad si nici nu ma intereseaza, nu vad ce legatura as avea in asta...Gata si eu am terminat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar, pentru toate astea trebuie sa-si forteze putin mintea si spiritul. Si la sfarsitt cand se va uita urma sa nu aiba nimic sa-si reproseze - sa nu-i para niciodata rau pentru ceea ce nu a facut din lene sau dintr-o toana de moment.

 

Rolul meu este sa o ajut sa se forteze.

 

Un om intelept mi-a spus o data ca adevarata dovada de maturitate este atunci cand vezi valoarea lucrurilor care nu-ti plac.

Foarte intzelept, intzeleptul ala :)) ...si Viv pe langa el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gresesti, nu se invata pe nebanuite din citite, e o tehnica intreaga. din ce-mi spun mie la scoala, nu e nevoie doar de reading practice ci si de writing practice ca sa ajunga sa stapaneasca structura, insiruirea, sa capate fluenta.

 

think about it si ia-i o carte de lucru acasa de writing

Da mai ...cred ca ai dreptate. Nu auzisi ca la eseul cu Columbus "am" luat 90% ...e clar ca ceva la compunerile astea ne scapa, si mie si lui Alex ...culmea, si amandoi avem impresia ca avem talent la scris - ranjet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, dar pana la 40 de ani cam suferi cu 25 de zile :)). Noi pentru ca lucram in schimburi, lucram 37,5 ore pe saptamana dar problema e ca fiind permanenta, noi nu avem zile libere...iar concediile se socotesc cu 1.1 si astfel 5 zile sunt 5,5 zile de fapt. Dar asta e exceptie pentru noi, din laborator. Mi se pare tare prostie, dar asa e. 

Noi lucram ziua 8 ore jumate, platite 8 si o jumate de ora de lunch neplatit. In astea 8 ore intra obligatoriu cate o jumate de ora de fika (pauza de cafea, de doua ori pe zi). Practic lucram 7 ore din 8. 

Turele de seara sunt 8 ore, platite 7 jumate, o jumate de ora pauza de masa neplatita. Turele de weekend sunt 7 ore jumate, platite 7 ore, iar cele de noapte sunt 9 ore, platite 9 cred (nu lucrez inca nopti si nu prea stiu). 

 

Ai nostri asta noi de la guvernare au promis in campanie sa introduca ziua de lucru la 6 ore.  [:)]  Mie nu imi convine, mi se pare utopic dar vom vedea. 

Pai tu nu vezi ca eu sufar si dupa 40 de ani tot 25 de zile! [:-)))]

Si doar 6 ore/zi!! Ce tare! 

 

mcoca 25 de zile dar la 35 de ore mi-ar conveni si mie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, de tenis uitasem. fetita respective face si tenis sambata...si inot o sa fie in echipa de la primavera..

 

si ce vreti sa spuneti ca merita investitia? celebra nu poate ajunge decit in una sau ccel mult doua activitati.

ca face activitati ssa invete, f bine...dar nu toate o data ! inteleg sa dedice 1-2 ani din fiecare...sa invete cu profesionisti...dar nu asa...toate gramada

de citiva ani de cond o stiu  , oamenii astia sunt numai, sii numai pe drumuri.

dupa mine asta e stress si pt parinti si pt copil.

Si care sa fie prioritatile Michele? Cu ce sport sa inceapa si cu care sa termine pe la 18 ani, ca daca face separat 2 ani fiecare, si lasa inotul la urma,  nu stiu zau ce rost mai are:) Sau tenisul, sau pianul sau oricarei activitate i-ar veni randul la urma...Aptitudinile se formeaza, reactiile se capata, nu poti sa incepi tenisul la 18 ani ca o sa arate mai degraba ca alergatul dupa fluturi. Inotul, gimnastica, sariturile in apa, sunt sporturi care se croiesc pe un corp flexibil, maleabil, doar nu crezi ca la 18 ani te bagi de buna voie cu capul in apa si stai acolo ca pestele:) sau te agati ca maimutele de  bare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca, pe de-o parte, eu il am pe "what if" rasucit si invartit ca un holsurub sub forma de morcov urias gata orientat spre partea dorsala, gata-gata sa penetreze, pe de alta parte inca nu am experienta sistemului, nici macar a varstei, sa pot sustine ceva cu glas netremurat. 

Pot doar sa va urmaresc si sa ma surprind (placut) ca, desi sunt flower power prin definitie si structura, rezonez cu mama-nazi cand e vorba de dat sufletul pe bancile scolii...

 

 

nu stiu ce sa zic ca doare mai tare... asteptareau sau :D

 

welcome to the tormented nazi mom club. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...