Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

Aoleu, rad cu lacrimi. O sa ma banati din clubul snoabelor culte, dar trebuie sa va zic bancul asta, draga Viviana  [:-)))] .

 

 

Se casatoreste o blonda din Iasi cu sir John. Ajunsa in Anglia trimite scrisori acasa. 
Dragii mei, 
Sa va povestesc cate ceva despri mini si despri ce fac eu paici: 
Luni: Mergem la teatru, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc 
Marti: Mergem la opera, sotul meu are acolo o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc 
Miercuri: Mergem la meci, si acolo sotul meu are o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc 
Joi: Mergem la cumparaturi, sotul meu imi cumpara di toate, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc 
Vineri: Organizam seri caritabile, vin toti prietenii sotului meu, sotul meu are foarte multi prieteni, doneaza foarte multi bani, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc 
Sambata: Ni plimbam, vizitam, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc 
Duminica: Facem barbekiu, vin si prietenii sotului meu, ne facem cadouri reciproc, esti foarti frumos, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc. 
Cu drag, 
Fiica voastra 
PS: Mi-i dor di p□|@ ca di mama

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da mai ...cred ca ai dreptate. Nu auzisi ca la eseul cu Columbus "am" luat 90% ...e clar ca ceva la compunerile astea ne scapa, si mie si lui Alex ...culmea, si amandoi avem impresia ca avem talent la scris - ranjet.

 

exista 2 tipuri de scris : creative writing si structured writing. Voi trebuie sa va hotarati la care aveti talent , se iau pe rand nu toate odata:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, 300 din 300 e urias. Urias! Sunt impresionata. Da-i una dupa ceafa cu tot dragul din partea mea :D

Karuliko, si toti ceilalti ...da, multumesc ...asa e copilul asta, iti vine sa-l strangi in brate in timp ce ii tragi o castana in cap. Adica a facut tot si fara sa greseasca.

L-am laudat, ca poate, stie materia si daca e atent zbarnaie ...

 

La Engleza insa ... Nu aveam pretentia de perfect, un 90% ar fi fost acceptabil ...

 

Stiu ca a mai fost discutia asta cu testele standardizate ...eu le apreciez mult. Testul asta imi spune unde se situeaza copilul meu in cadrul statului. La matematica e primul. La engleza este "average" ..."above average" incepea de la 250.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exista 2 tipuri de scris : creative writing si structured writing. Voi trebuie sa va hotarati la care aveti talent , se iau pe rand nu toate odata:)

Hahaha ...la creative nici vorba. De mine vorbesc ...:))

Columbus ala era precis structured ca era biografie.

Cred ca trebuie sa ne mai taiem din aerele de "scriitori", amandoi ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand gatesc, o mai fac cu Flavia, daca vrea sa ma asiste ...daca nu, nu am nici o ambitzie sa o invatz cum sa traiasca domestic.

 

Chineza, pianyl, sporturile sunt tot investitii in copil. Si e bine ca investitia sa fie facuta de profesionisti, ca s-o faca corect si bine, chiar daca nu de performantza. Eu nu i-am invatzat nimic pe copiii mei, nici nu am incercat ...i-am vazut inotand, e o placere ...se vede de la o posta ca au luat lectii, fata de cei care au invatzat dupa ureche (ca mine). Pana si Flavia, care este anti-talent crunt la sporturi, inoata cu capul sub apa, cu respiratie la a 3 a bataie ...

 

Nici de skiat nu i-am invatzat eu ...

 

Eu simt ca odata intrati la scoala, copiii trebuie sa aibe sentimentul de familie si nu sa fie 7/24 in familie.

 

eu il invat pe William sa stie sa faca de toate, sa gateasca , sa spele...chiar si sa calce haine.nu vreau sa depindda de nimeni  si in cazul in care e nevoie sa stie sa se descurce in orice situatie.

 

la fel si in gradina l-a pus sotul la lopata sa vada cum e munca de jos. stie sa planteze si o floare...sa culeaga si un fruct ceva.

(dar nu I-am spus cat cistiga gradinarii.... [:-)))]) 

 

inot a invatat vara (2 sesiuni /vara timp de 3 ani) si inoata superb. a fost sufficient sa invete , sa inoate toate stilurile...pe fiecare vara la piscine le practica.

 poate o sa-l pun in echipa de inot ca prea mi l-au laudat profesorii...dar sa vedem cum facem cu pielea ca e prea senzitiva.

 

tenis de camp o sa faca mai tirziu cind ii vine cheful...desi tot jucind amindoi a invatat ceva ceva

 

fotbal -soccer a invatat pe maidan in curtea scolii...si fetele care au vazut video-ul cu el

ca joaca destul de frumoas. poate il voi pune un sezon in echipa.

 

basketball ii place, are pasiune pt sportul asta...

 

pian si orice instrument sub nici o forma nu vrea nici sa-l atinga. o sa cumpar un keyboard si poate invatind amindoi sa prinda drag.

 

arte martiale facut un an, entuziasmat la inceput...mai tirziu nu I-au mai placut. o sa il dam mai tirziu judo, kickboxing ...ceva

 

o limba straina cu siguranta va invvata (chineza ssau spaniola)

 

 

ps. cum poata sa stie ce inseamna sentimentul de familie, si sa-l mai si aibe, daca nu-l traieste, expperimenteaza?

 

si cum poti spune ca traiesti in familie cand esti cu familia doar cind dormi...sau pe drumuri in masina?

buflea cind zic"esti" nu ma refer la tine...ma ref in general.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, rad cu lacrimi. O sa ma banati din clubul snoabelor culte, dar trebuie sa va zic bancul asta, draga Viviana [:-)))] .

Dedicatie la misto (dar la misto de tot!!!) pentru Strumfi:

 

Se casatoreste o blonda din Iasi cu sir John. Ajunsa in Anglia trimite scrisori acasa.

Dragii mei,

Sa va povestesc cate ceva despri mini si despri ce fac eu paici:

Luni: Mergem la teatru, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Marti: Mergem la opera, sotul meu are acolo o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Miercuri: Mergem la meci, si acolo sotul meu are o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Joi: Mergem la cumparaturi, sotul meu imi cumpara di toate, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Vineri: Organizam seri caritabile, vin toti prietenii sotului meu, sotul meu are foarte multi prieteni, doneaza foarte multi bani, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Sambata: Ni plimbam, vizitam, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Duminica: Facem barbekiu, vin si prietenii sotului meu, ne facem cadouri reciproc, esti foarti frumos, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc.

Cu drag,

Fiica voastra

PS: Mi-i dor di p□|@ ca di mama

[:-)))] ...dar gradinar nu are sotzul ? Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ...la creative nici vorba. De mine vorbesc ...:))

Columbus ala era precis structured ca era biografie.

Cred ca trebuie sa ne mai taiem din aerele de "scriitori", amandoi ...

Da l-ati scos erou sau criminal?:D ...cum vine octombrie cum gata incepe lupta cu Columbus. ba e un evil, si atunci  nu se merita o zi de vacanta in plus, ba e erou si merita sa facem barbeque...Si anul acesta avem din nou, a cata oara?, public speaking , si fiemea cum e norocoasa de subiecte tari si la zi, i-a picat una bucata  jumate din Columbus...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla deocamdata invata engleza, peste 2 ai icepem si altceva - eu as vrea germana. La sport merge de 2 ori pe saptamana, dar nu de performanta, doar de facut miscare. A invatat sa inoate si in curand o vom duce sa ia clase ca sa invete sa o faca corect.

 

A fost la teatru un an dar n-a mai vrut ca era plictisitor. Am dus-o ca sa invete sa isi stapaneasca emotiile, sa poata vorbi pe scena, e bine acum.

Mai vrea si la chitara, dar nu stiu cand mai pot eu strecura, ca lucrez majoritar dupa-masa. In rest, dupa lectii, program de voie, deseneaza de mana sau in diferite programe la PC, se uita la Animal Planet, compune cantece etc. Incercam sa iesim mult pe role, bicla, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...