Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

katy ce dreptate ai avut cu t swayer!

William a citit pana la pag 70 si ceva si mi-a spus cca nu ii palce ce citeste ca nu e "appropriate"...abia abia l-am facut sa-mi spuna ceva detalii ca sa stiu de pe unde citesc. e vorba de tom cand se indragosteste de o fata ii sspune I love you, ii face ochi dulci...mai citesc pe la pagina 100 cand they witness o crima , cineva e omorit.

 

...ce sa mai frunzarita cartea...mi-a facut sincer o impresie proasta. credeam ca sunt aventuri funny, copilaresti...dar nu e asa. limbajul lasa f mult de dorit la fel ca si "aventurile'astea...nu vad nici o capodopera literara cartea asta si nu inteleg de ce e asa de faimoasa.

 

cred ca William in urma cu 2 an ia citit vreo versiune mica, modificata pt copii...dupa parerea lui H. finn a fost mult mai frumoasa.

oricum nu ma mai apucc sa o citesc si pe asta.

 

katy,sau care stiti  vreau pareri despre Rick Riordan si ccartile lui....William a pus hold la cartile lui . a ccitit deja una.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle ce baiat ai tu.. ce bine ca ii place sa citeasca. Putini baieti mai au pasiunea lui in zilele noastre. Esti o norocoasa, sti?

stiu, stiu e adevarat blessing ca ii palce sa citeasca , cind de altii trag parintii.

chiar ma gindeam si data trecuta cind trageam tiris dupa mine plasa cu carti de la bibloteca....ca sa nu ma plang ca-mi rup spatele cu carti...e blessing ca citeste. 

 

in rest tu /voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai soro ca n-am ajuns la premiera! Mai pe la sfarsitul lunii. Am ales asa: formula completa la madame Poppins si fugit de acasa la Graz pentru Sir Peter Gabriel :D L-am sacrificat pe Cat Stevens ca trebuia sa sacrificam ceva :( Si in ideea ca s-au aprins spiritele la Viena cu Statul Islamic, l-am sacrificat pe el :)))

In ce eroare m ai bagat...Si io care era sa zic sa dai sonoru mai tare ca nu se aude:))

Brava cu formula intrega, si felicitari ca ai cum fugi de acasa:) Altii nu au asa comoditati la indemana:D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeu Michelle, cum mai sa nu fie Tom S o capodopera literara? Nu uita ca pe vremuri copii nu erau lasati sa fie naivi si copilarosi pana asa tarziu, traind in spatii stramte erau mult mai apropiati de viata si de moarte fata de vremurile noastre. In plus, voi cand v-ati indragostit prima oara, asa copilareste precum Tom - povestea aia de dragoste e total nevinovata -? Ca eu pe la varsta aia aveam deja favoritii mei in clasa  [:-)))] . Eu am iubit Tom S si am citit-o tot pe la varsta aia. H. Finn e mult mai complexa pt un copil, tematizand problema sclavilor de exemplu, multe lucruri le-am inteles la varsta matura....

 

Roxana, da, ne invarte pe degetelul ei cel mic. E o raza de soare, fata de norul de furtuna si vijelie al lui Flo.

 

Karu, ce imi faci maica, tocmai pe Cat Stevens il taiasi de pe lista  [smulgpar] ? Ce fain ca aveti cinematografe care dau filme vechi, mi-e dor de Cinemateca din Bucuresti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy ce dreptate ai avut cu t swayer!

William a citit pana la pag 70 si ceva si mi-a spus cca nu ii palce ce citeste ca nu e "appropriate"...abia abia l-am facut sa-mi spuna ceva detalii ca sa stiu de pe unde citesc. e vorba de tom cand se indragosteste de o fata ii sspune I love you, ii face ochi dulci...mai citesc pe la pagina 100 cand they witness o crima , cineva e omorit.

 

...ce sa mai frunzarita cartea...mi-a facut sincer o impresie proasta. credeam ca sunt aventuri funny, copilaresti...dar nu e asa. limbajul lasa f mult de dorit la fel ca si "aventurile'astea...nu vad nici o capodopera literara cartea asta si nu inteleg de ce e asa de faimoasa.

 

cred ca William in urma cu 2 an ia citit vreo versiune mica, modificata pt copii...dupa parerea lui H. finn a fost mult mai frumoasa.

oricum nu ma mai apucc sa o citesc si pe asta.

 

 

Tzi, tzi, tzi Michelle:DD. Acu sa nu exageram, cartile sunt bune amandoua, sa lasam literatura veche in pace cu limbajul ei cu tot ca are farmec...Ca te-ai lamurit tu ca ceva nu se lega cu cartile astea e una:)), dar nu spune ca sunt proaste ca le a scris totusi Mark Twain, nu sandra brown:D. E literatura care se citeste la adolescenta cu o tona de vocabular invatat si cu chef de descifrat literatura americana. Dar stai linistita ca pe la voi prin zona foarte probabil sa nu o studieze in scoala:). Nu cred ca Will a citit nici Huck Finn Poate un rezumat ceva:), ca daca la Tom v ati ingrozit, la Huck va oripilati de-a binelea:D

 

Rick Riordan e scriittor de duzina, nu auzi ca Buflea crede ca scrie o carte pe saptamana:), insa pentru fluenta la citit e bun...Cartile lui sunt lectura nu literatura:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeu Michelle, cum mai sa nu fie Tom S o capodopera literara? Nu uita ca pe vremuri copii nu erau lasati sa fie naivi si copilarosi pana asa tarziu, traind in spatii stramte erau mult mai apropiati de viata si de moarte fata de vremurile noastre. In plus, voi cand v-ati indragostit prima oara, asa copilareste precum Tom - povestea aia de dragoste e total nevinovata -? Ca eu pe la varsta aia aveam deja favoritii mei in clasa  [:-)))] . Eu am iubit Tom S si am citit-o tot pe la varsta aia. H. Finn e mult mai complexa pt un copil, tematizand problema sclavilor de exemplu, multe lucruri le-am inteles la varsta matura....

 

Roxana, da, ne invarte pe degetelul ei cel mic. E o raza de soare, fata de norul de furtuna si vijelie al lui Flo.

 

Karu, ce imi faci maica, tocmai pe Cat Stevens il taiasi de pe lista  [smulgpar] ? Ce fain ca aveti cinematografe care dau filme vechi, mi-e dor de Cinemateca din Bucuresti. 

Aschiuta cand luptam eu pe aici pe baricade in apararea lui Twain erai in vacanta, asa se cheama cand stai cu copiii nu:). Macar acu cand si-a recunoscut Michelina pacatul stai pe aproape sa il tinem faimos pe Twain:)

Facusem spume la degete cand spuneam ca Huck nu e o carte de 8 ani, cand zicea Michelle ca a citit-o Will, mi s-a dat peste deshte ca jicnesc:D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...