Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

Katy

Bella Dona acum cateva zile ma trageai de urechi:) argumentand ca pe aici numai  supermen ii sunt demni de ispravi din astea, dar vad ca tu ai o super girl chiar mai aproape:) si nu te arati inspaimantata ca o sa o doboare oboseala.

[iartama] [iartama] , ba sant foarte ingrijorata, yo as vrea sa renunte la 2 activitati , da deocamdata....vorbesc singura [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai

:d

 

to be observed ca n-am tipat, n-am scos fluierul, m-am prins direct, nu m-a pacalit....

 

acu voi ce ziceti: asta e de pedeapsa si daca da, ce pedeapsa ati sugera? Ca eu nu m-am priceput.

[:)] la mine "facaturile astea" erau de pedeapsa big time si fara mila, totul pana la mintit, e de incredere si daca a pierdut-o .....sa terminat prietenia, a incasat-o si a mea , yo sadica [:)] , se consfisca tot dar tot cei ei mai drag, si nu cateva zile chiar saptamani, dar fiecare familie are legile ei [flo2]  la voi aplici si tu ce sti ca functioneaza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ...Aqai, spune-mi tu ? Sa ma bag, macar sa citesc subiectul ala cu "tzipi la copilul tau ?" ...ranjet

 

 

Hihihi, eu nici sa arunc un ochi acolo nu indraznesc! M-ar pune la zid :)

 

Sa-ti traiasca alfa-boy, colajul e super, nimic de zis, memory lane e mereu frumoasa, dar la pozele alfa-boy creste inima in mine si nu sint mama lui :) Daca n-as sti ca noi o sa fim neste babe, as zice ca abia astept sa-l vad in 10 ani! :) Cu toate astea, nu ma pot opri sa astept, sint sigura ca o sa fie grozav!

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:d

 

to be observed ca n-am tipat, n-am scos fluierul, m-am prins direct, nu m-a pacalit....

 

acu voi ce ziceti: asta e de pedeapsa si daca da, ce pedeapsa ati sugera? Ca eu nu m-am priceput.

Eu nu am dat pedeapsa pentru  asa ceva.

Am preferat sa explic unde a gresit, de ce nu trebuie sa o mai faca, ce inseamna responsabilitatea asumarii unei greseli, ce are de castigat daca e sincera si sa corijez o trasatura de caracter comuna, in fond, si adultilor - incercarea de  a ascunde ceva nefavorabil noua.

 

Pentru ca la urma urmei nu e vorba numai de relatia mama-copil - ne suparam ca ne-a inselat increderea si ii luam tableta sau ii interzicem niste activitati - e vorba de a construi un caracter corect pentru viitor, pentru relatia copil-societate.

 

Sper ca am fost destul de coerenta in aceasta ora tarzie din nnopate cand stau cu ochii beliti in PC injurand puricele neprins si scarpinandu-mi zecile de piscaturi.

Obligatoriu azi trebuie sa dau in toata casa cu ceva prafuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am zis, am zis. 

 

tineti minte ca l-am amenintat ca ma duc cu binoclul la inot, ala profi, pt cand se antreneaza in alalat capat de bazi?

 

guess what i did yesterday :D si l-am prins!

 

revenind. Simonna, draga mea colega de suferinta-n sufertas, iaca ce am bughit de comun acord cu indivizii, fiecare dupa preferintze.

 

bagles cu cream cheese

bagles cu unt si cu gem de capsuni. gem de peiersici a primit veto

panie cu pate si castraveti

sandwish cu ton, lamaie si salata verde

sandwish cu avocado si ou fiert 

 

secretul e sa pe dai pe langa numa' fructe chioare la snack-uri, mere mai ales, ca produc alea o pofta de mancare... rupere. de 3 zile au mancat tot din lunch bag!

Sarumina, retinem bagles, pentru variatie la pita si felii normale. Plus restul de sugestii.

Ai mei refuza orice peste in conserva ca sandvish, cica se inmoaie piinea. Cum faci de nu se inmoaie? (Ai incercat tuna salad? Ton si cozi de telina si ardei rosu cu un strop de maioneza? Sau, ma rog, sint mai multe variatii pe net, ai mei n-o maninca daca e cu ceapa)

 

Iar daca gasesc vreo urma de leguma direct in sandvish, iar se crizeaza, daca e salata zici ca-i otravesc. Tre sa fie separate toate, dom'le, masina de spalat e jumate plina cu cutii si cutiute, zici ca am cinci copii!

 

Eu am ajuns la concluzia ca daca le fac sufertasele pe rind ma descurc mai bine, asa ca in 10 minute sint cam gata. Miine Miss maninca supa de pui cu orez din termos si Mster are doua conserve de ton. Si restul de fructe, legume, desert. Ha, la desert au papanasi, au avut si azi ca m-am intrecut pe mina insami, cica colegii lui Radu vor sa stie daca pot sa fac mai des ca tare-s buni :)

 

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

it gets better. cum sunt speedy gonzales, intre 2 chaturi cu voi am trimis si urmatorul mail catre facilities manager, cu cc infrastructure director and vp of admin

 

________

 

Hi J.

 

 

B. is going to post a late fee bill to Facilities Budget on your visa expense report that was due September 12.

 

Rate is equal to visa interest 29.99% on full balance until proper submission.  The revenue side will go to accounting to set up a fond for stress relief in dealing with late documentation.

 

To avoid the fee  - although I do wish to grow our stress relief fund, so I am torn by a bit of conflict here – you can submit your proper documentation by the end of the day today.

 

Best,

 

M.

_______________________________

 

I am awesome! unless I get fired

Esti dementiala!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma terminati cu twain asta...pe bune! nu stiu ce sa mai cred.

nu imi sta mintea sa citesc pagina cu pagina...pur si simplu nu pot am incercat ieri . ...plus ca-mi statea mintea la grisham (citescc pe aia cu sycamore tree).

 

pe aia cu yankeul la curte regelui cum e???...ca am luat-o de la bibloteca.

am cautat inc casa dupa finn dar nu am gasit cartea, sigur o am...dar nu stiu unde. eram curioasa sa vad ce fel de editie este.

 

problema se pune la cei ca William ca noi parintii nuputem tine pasul cu ei sa stim ce citesc. acum e ex citeste 3 carti : coliba unchiului tom, pe aia cu leghele sub mari a lui verne si ...una cu pisici de care nu cred ca mai scap vreodata...citeste si reciteste la ele

Wow! Coliba unchiului Tom mi-a sfisiat sufletul, are scene de o intensitate pe care inca o simt, e o scena in care trec un fluviu sarind de pe bucata de gheata pe bucata de gheata, nu mai stiu cine ramine in urma si cine nu, felul in care trec riul ala ma bintuie si acum prin cosmaruri. Posibil sa confund, am citit-o acum 30 de ani si nu reusesc sa o recitesc nicicum, dar e destul de multa violenta descrisa foarte la obiect, nu prea se purtau minusi cind se biciuiau sclavi...

Tow Sawyer e de departe mult mai child oriented decit Coliba!

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...