Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

Bravo Michellino, bravo Will ...

 

Intrebare: la voi nu exista A+ ? La noi A este considerat punctajul intre 90%-95% ..si A+ intre 95%-100% ...in aceste conditii, eu ii fac morala pentru un A ...rusinica.

 

exista...dar cum diferenta e mica...eu nu iii fac observatie pt A-.

 

pe mine ma intereseaza sa il stiu , ca stie...ca nu are gap uri in materie....ca depune effort....nu ma intereseaza notele mari...notele mici insa imi spun cceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

de fapt in clasa 5-a de ex. le scade din punctaj daca dau raspunsul si nu folosesc rpopozitii complete (chiar si in math).

deci chiar daca e raspunsul corescct...faptul ca nu l-a incadrat in propozitie scrisa complet unde si reg de punctuatie conteaza...ii depuncteaza pt asta. 

 

le-a luat ceva timp sa se obisnuiasca cu regula asta...ca in clasa 4 nu era asa exigenta, plus ca e noua implementare a CC cu explicatii.

 

deci asta s-a intimplat si la William care dadea rasp corecte dar nu le pune ain propozitie...si asa trecea usor de la A+ la A sau A-

 

 

edit. Buflea, fi atenta la ai tai cu regula asta (sa se obisnuiasca din timp) mai ales daca ati adoptat CC.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma irita rau, dar rau notele de A luate din neatentie ...A- e sub 90%, deja ma crizez - ranjet.

De ex, au avut de spus care e mai mare 23,567,987 sau 23, 569,787 ...si evident a gresit, nu ca nu le stie ci pentru ca nu are rabdare ... Eu cred ca si rabdarea, neatentia e tot un fel de "nestiinta".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tocmai ce m-am uitat ce au mai bagat astia nou in cinematografe si cind ma uit Boyhood va fi lansat pe 2 octombrie!!! Cit le ia la astia frate sa bage filmele astea si in Europa, ca tu mi-ai spus acu 3 luni de el!!! Si eu care credeam ca l-am scapat!

 

Si la noi este A+ si strimb si eu din nas la A, dar mai mult in sinea mea, nu-i fac morala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da ...pai la noi asa ii invata, sa raspunda in propozitii. La probleme te referi, nu ?

 

Eu abia astept sa vad de ce "am" luat 90% la Columbus ...ca "am" urmarit pas cu pas cerintele alea ...

Buflea da o  incolo de treaba, chiar asa te agaseaza nota ?:) Uite pentru ce ti-a stricat tie noptile madam Cruela aia:). Daca la voi se fac comentarii pe marginea foii atunci probabil ca o sa citesti numai lucruri bune de la doamna si o sa fii si mai nelamurita de ce ai luat nota mica. Notele pe lucrari din astea sunt subiective, foarte subiective uneori, dupa atatia ani mie mi se pare ca daca profu il place ca student atunci ii citeste si lucrarile in mod "critic" dar nu neaparat rau voitor. Adica nota asta ii spune(iti spune?:D) ca mai ai de lucrat si cand cruela o sa ii dea de exemplu 95 sau chiar 100 si peste la o compunere satisfactia e de partea tuturor:)

   Cat despre 90, 91,95,100 sau peste:) de obicei plusurile si minusurile se cam termina oficial in clasele mari pentru ca GPA ul e un numar calculat din valori fixe iar un A+, A- ori A are acceasi pondere. Nu stiu multi(vorba lui Michelle) cu A+ pe linie , poate cate una doua exceptie pe ici pe colo, la noi de exemplu doamnele sunt foarte zgarcite sa iti spuna de la inceput ca nu mai au ce sa te invetze si sa o tine numai intr-o frenezie de A+++.  deci tine-ti A urile la loc de cinste si nu te mai plange:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...