Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Pregatiri de iarna


Recommended Posts

Buflea, dar care e faza cu proiectele astea? Sunt date inadins sa nu le poata face cupilu singur acasa si sa creeze ambient stiintific in famelie (ca in Romania)? Sau te-ai oferit tu sa il ajuti?

Intreb pentru ca astia la noi pana acum au fost deosebiti de cuminti. Tot ce-au avut proiect de facut, au facut exclusiv la scoala, de la partea de informare/documentare pe net sau biblioteca, pana la lipiturile practice pe panouri sau mai stiu eu ce mizerii. Si excursii au facut pe brate de Dunare in cizme de cauciuc sa caute oo de broasca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, e o chestie de orgoliu, zau ...adica daca compunerea aia, scotocita de pe net si periata de mine, un adult de 45 de ani, a luat 90%, ma intreb cat ar fi luat simpla si curata scriitura a lui Alex.

Si nu a fost cine stie ce creatie ...o biografie, ce pana mea ...niste data puse in paragrafe.

 

 

Inca ceva, ti-am zis, trebuie sa fie scrisul copilului( al tau, nu are importanta:)) pe lungimea de unda a lu' cruela , altfel o sa ajungeti sa va urati reciproc si la engleza din pacate nu a alb si negru e gri de multe ori. Cea mai cruela profa noi am avut-o intr-a 7-a , dar cred ca am mai spus doar ca nu i-a facut portret fiemea in camera ei, asa de mult a ajutat-o si "i-a dat" drumul la scris. Si nu cred sa fii spus vreodata ca lucrarea e foarte buna, tot timpul gasea ea ce sa critice:) Dar dupa anul ala io doar am editat lucrari n-am mai compus (aproape) nimic:D. Asa ca daac lasi lucrurile sa decurga inca vreo luna , doua vezi si tu poate exista imbunatatiri. Nu rade dar am cunoscut persoane care s-au dus la scoala si au intrebat direct, doamna spuneti-mi ce am gresit, de ce  am luat nota mica :DDD

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, dar care e faza cu proiectele astea? Sunt date inadins sa nu le poata face cupilu singur acasa si sa creeze ambient stiintific in famelie (ca in Romania)? Sau te-ai oferit tu sa il ajuti?

Intreb pentru ca astia la noi pana acum au fost deosebiti de cuminti. Tot ce-au avut proiect de facut, au facut exclusiv la scoala, de la partea de informare/documentare pe net sau biblioteca, pana la lipiturile practice pe panouri sau mai stiu eu ce mizerii. Si excursii au facut pe brate de Dunare in cizme de cauciuc sa caute oo de broasca. 

Tot io:) Lucrarile astea "stiintifice" daca nu sunt supervizate (facute fie si partial)de parinti nu iau A uri , pentru ca sunt mai complexe decat ce stie copilul sa faca. la varsta asta si dupa cum vezi aici se discuta doar de la litera asta in sus:) . Ii numeri pe degete pe aia care fac singuri, si tu singura ziceai ca ori sunt coreeni, ori chinezi, ori ...rusii nu stiuce sa zic  parca am vazut ca sunt tot asa mamosi ca noi:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sunt date inadins, cum ziceam. Sa aleaga bob cu bob coreeanu' de mexican.

Nu-s ce sa zic, dar oficial chiar se solicita ajutorul parintilor:) ca doar nu or sa faca la scoala chiar tot!

  Strategia lor  e ca daca atunci cand sunt mici parintii se ocupa si ii indruma pe ei ce si cum sa scrie, mai tarziu cand li se da o lucrare de scris la scoala, nu acasa, sunt in stare sa lege 2 vorbe si trec cu brio examenul(examenele).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...