Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tiroidectomie totala - cine a trecut prin asta?


Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

Senzatia de oboseala inca nu a disparut, iritabilitate crescuta, piele uscata, menstruatia vine mai devreme de 28 de zile, cicatricea e ok, dar o protejez cu crema cu factor de protectie 50. Am inteles ca daca se bronzeaza  se inroseste si ramane o dunga mai inchisa.

Altceva nu stiu ce sa iti mai spun... daca mai ai intrebari iti raspund... Poate ca organismul se echilibreaza in vreo 2 ani, ceva de genul... si o usoara tahicardie care poate trece sau daca nu, raman cu ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am  6 luni jumate... e bine, cicatricea e fina, intr-un rid, nu se mai vede asa bine, decat la o privire atenta....

 

Operatia la mine era necesara, nu era o optiune sa nu o fac... e bine ca nu-mi mai fac groji in ce priveste tiroida, ma adaptez cu dozele de hormoni... la 6 saptamani fac analizele ca sa vad cum stau cu TSH-ul si functie de valori creste sau scade doza... am inteles ca dureaza un maxim de 2 ani pana se stabilizeaza oarecum doza de euthyrox...

 

La mare anul asta o sa marg cu baietelul meu, dar nu voi sta la plaja, ca nu am tolerat bine soarele pe pielea mea dupa operatie... ma irit si ma mananca pielea.... asa ca anul asta port crema cu factor de protectie 50 cand ies la soare, iar plaja dimineata devreme pana in 10:30 si dupa-amiaza dupa 5:30 cand voi merge la mare...

Sper ca la anul sa fie mai bine...

 

Care sunt optiunile tale?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...