Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

eu poezie nu am prea inghitit niciodata.

 

Uite o idee misto! Mihaela mi-a dat-o cu Linda Olsson a ei  [flo2] . Cred ca autorul (de literatura, Aschi, ce sa fac?!) preferat din momentul prezent spune foarte multe despre tine ca om si cititor, de acord? Spun din prezent ca uite cate pasiuni am avut toti de-a lungul timpului, de la Cipi la Gogol  [:)] ... Acum, acum, care e "cel mai cel"?

Pentru mine e Philip Roth. Mi se potriveste?

 

La multi ani, Germania! 

Drum bun, Ella!

Ce ma enervezi, Roxana!  [:-)))]

 

eu cel mai tare si mai tare ma identific cu Hemingway. adica cu scrierile dumnealui.

 

ce am facut??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am citit si rascitit poeziile lui Minulescu de-a lungul vietii de atatea ori, incat puteam sa recit si in somn din ele !:))

Mai ales in perioada liceului , cand ma izbea cate o criza de "razvratită neinteleasă".:)):))

Nichita Stanescu nu a reusit sa ma faca sa-mi placa de el .:)

Labis , Arghezi, Eminescu...si ei mi-au placut.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ion Minulescu

Nu sunt ce par a fi

 

Nu sunt ce par a fi -

Nu sunt

Nimic din ce-aş fi vrut să fiu!...

Dar fiindcă m-am născut fără să ştiu,

Sau prea curând,

Sau poate prea târziu...

M-am resemnat, ca orice bun creştin,

Şi n-am rămas decât... Cel care sunt!...

 

 

Si mai departe spunea ceva despre "fetele din Slatina cu ochii cat strachina":)):)):)) Dar era ".de bine".:)):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasuc si eu, si eu! :) Am fost si eu Olguta si Scarlet, of, pe Scarlet am adorat-o ani de-a randul si visam sa am partea romantata a vietii ei. 

 

 

Oh, da si eu am fost Scarlet! Am citit cartea si am vazut filmul de 50 de ori pe putin! Am citit si continuarea, care nu a fost scrisa de Margaret Mitchell dar m-a cam dezamagit.

 

Ce fain ca aveti liber de ziua tarii in care traiti. UK n-are o zi nationata oficiala, deci nu avem liber si deci nu sarbatorim! [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ce am facut??

 

Pai nu sari in sus de trei coti ca pleci de acasa, aia ai facut! Si nu la Deveselu sau unde ziceai ca-ti faci "vacanta", pleci la Paris, mama ei de viata! 

 

Aha, Hemingway! Ti se potriveste absolut! (Vedeti, daca lecturile din copilarie ne uniformizau, astea de la maturitate ne diferentiaza).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...