Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

Pe toata lumea, Aqai, ma milogesc de azi dimineata "ziceti oameni buni, un scriitor care va mangaie batranetile, acum, in vremurile noastre, nu aia de ne placeau tuturor cand eram mici si indragostiti! Ziceti sa vedem, noi ce parere avem de el, ne place, nu ne place, ti se potriveste, nu ti se potriveste..." Si asta nu e tot, ca acum intra Aschiuta si ne zice ca ea devoreaza Heinrich Gustav Magnus si ne linisteste pe toti  [:-)))]

 

 

ups.... u are right. mici mici si pas-pas pana nu vine aschi :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Karula poet se poate?:) Imi place Robert Frost ,

 

http://www.poetryfoundation.org/poem/173536

 

Si nu mi-a placut poezia cand eram la scoala, acu' la batranetze l-am descoperit pe robert:), cred ca mai avea loc sa intre, nu ma saturasem de poeme,  i-am citit versurile cu placere..Si nu mi-a [placut Eminescu cu toti plopii si baiazidii lui:) o fi fost geniu, nu-l contest doar ca nu l-am gustat eu ...( sa schimb scrisul la invizibil ca ma fac de ras:)). Frost scrie mult mai simplist , mai negeniu, dar parca mai pentru obisnuiti asa ca mine:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula poet se poate?:) Imi place Robert Frost ,

 

http://www.poetryfoundation.org/poem/173536

FROST ai spus ? ...

Gata ...te-am pictat ...esti un cumul de mici cristale de gheata, formate undeva candva, cand temperatura sortzii a scazut "below freezing", pe un teren solid de cunostinte si sentimente.

Cine reuseste sa dea la o parte straturile de gheatza, cu mainile incalzite de castanele de sub podurile din San Francisco, o sa descopere o persoana sofisticata si prietenoasa, gata oricand sa invete pe tacute de la altzii si sa ii invetze pe altzii, din deformatzie profesionala, de la catedra ...

 

Sa mai spuneti ca nu ma pricep ...ranjet.

 

PS. Karulino, da-mi pe privat ce crezi despre ceilalti, ca scriu eu profi pe ghetar, in cuvinte horoscop-iene.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha ...ma scuzati. Odata mi s-a parut ca inteleg si eu o metafora, mi-o si imaginam pe MihaS stand pe scarile care duc in pod, zgribulita de frig, cu mainile inghetate pe cornetul de castane calde ...mirosind a iarna si a fan uscat ...rad cu lacrimi. Am crezut ca de aia nu erau in Bucuresti, ca nu aveam poduri din astea ...

 

La capul podului nu vreau. Mai ales iarna ...le dau naibii de castane. ...[:-)))]

 

Hahaha, pot sa ma tin si eu cu mainile de burtile proprii si sa rad cu tine? Ce imagini scoti soro din tine! Mai ca as zice ca Buflea e autorul meu preferat  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FROST ai spus ? ...

Gata ...te-am pictat ...esti un cumul de mici cristale de gheata, formate undeva candva, cand temperatura sortzii a scazut "below freezing", pe un teren solid de cunostinte si sentimente.

Cine reuseste sa dea la o parte straturile de gheatza, cu mainile incalzite de castanele de sub podurile din San Francisco, o sa descopere o persoana sofisticata si prietenoasa, gata oricand sa invete pe tacute de la altzii si sa ii invetze pe altzii, din deformatzie profesionala, de la catedra ...

 

Sa mai spuneti ca nu ma pricep ...ranjet.

 

PS. Karulino, da-mi pe privat ce crezi despre ceilalti, ca scriu eu profi pe ghetar, in cuvinte horoscop-iene.

 

Am citit te-am picat, si ma si gandeam ca am dat cu ...in farfurie:D, gata m-am facut de ras cu poezia mea cu tot:)) ma ascund sub un sloi de gheata si ma pastrez pentru mai tarziu dupa ce trece inspectia :). Da zici bine cu umor si inspiratie:), vezi io cred ca tu ai talent la creative writing, de aia ai luat A- la Columbus ca era prea structurat:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, pot sa ma tin si eu cu mainile de burtile proprii si sa rad cu tine? Ce imagini scoti soro din tine! Mai ca as zice ca Buflea e autorul meu preferat [:-)))]

Hahaha ...hai ca daca zici Buflea, zic si eu 50 Shades ...dar trebuie sa-i spunem lui Ica ca nu este inca pentru varsta ei ...si Michellinei, sa nu cumva sa o citeasca la Bible Study ...ranjet.

 

In rest, tu esti filoloaga de meserie, tu iesi mai shifonata la reputatie. Eu cu cifrele mele, ce poate sa ma marcheze mai mult decat un kinky sex, cu biciul ? ...shallow, shallow, shallow

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar normal ca se poate si poet. Apropo, ce mai ticluieste poetesa ta? :) 

   A ramas ca hobby, ca am avut io grija sa ramana asa:)...Mai exceleaza:p in limita  timpul disponibil, pentru vreo tidula de pus la dosar:)) S-a sucit intre timp si ea, acum ii place sa se joace cu focu' la scoala, poate o sa va arat odata si cum:D.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In tot acest rastimp, Michelle devoreaza Alchimistul. Cu accent rusesc, pentru autenticitate :))

Hai, Michelle, termin-o repede ca e scurta si zi-ne!

Dureaza mai mult, ca o citeste cu Will ...precis ...

Michellino, scuze ...you know I love you, dar si tu, te-ai prezentat cu fusta scurta prin fatza golanilor ...

 

Noroc ca tii la tavaleala ...sau ghinion, nu stiu ce sa spun. ..ranjet

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...