Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

Am citit te-am picat, si ma si gandeam ca am dat cu ...in farfurie:D, gata m-am facut de ras cu poezia mea cu tot:)) ma ascund sub un sloi de gheata si ma pastrez pentru mai tarziu dupa ce trece inspectia :). Da zici bine cu umor si inspiratie:), vezi io cred ca tu ai talent la creative writing, de aia ai luat A- la Columbus ca era prea structurat:)

Love you too ...hai ca ma duc singura in ultima banca si nu mai scot o vorba. Asa mi se intampla cand mi se da nas ...mi-l suflu fara sa ma roage nimeni.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu-mi cer scuze de la Michellina, ca pe langa faptul ca e extrem de toleranta, are si simtul umorului exact cand e nevoie de el ;)

Sperma ta, speri mata ...

Sau esti sigura ca DA ?

 

(Pfuuu ...ia uite ce creativa, ia uite ce muza, ca tot vorbeam de poezie)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dureaza mai mult, ca o citeste cu Will ...precis ...

Michellino, scuze ...you know I love you, dar si tu, te-ai prezentat cu fusta scurta prin fatza golanilor ...

 

Noroc ca tii la tavaleala ...sau ghinion, nu stiu ce sa spun. ..ranjet

Profit sa imi cer si eu scuze, ca am fost cam transanta cu ea, dar daca vine cu tot felul de idei poznase gen Twain si apoi coelho la 10 ani?

   Michelle tu mai zii ca io incerc sa ma (mai) temperez, promit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi incepe sezonul castanelor...mie imi plac...le fac cumva pe jar...si miros atat de bine....le poti cumpara si la supermarket si exista o tigaie speciala in care le poti face acasa...dar prefer sa le cumpar...si se desfac usor, pt ca sunt coapte....dar nu toate soiurile de castane sunt comestibile...ca noi avem castanii langa casa, dar alea nu se pot manca...

elvetienilor le plac castanele....au si tot felul de prajituri....plus torturi  [:)] eu le mananc doar coapte  [pk]

 

am facut tot ce mi-am propus azi...a ramas de imbaiat copila, crema de seara care ma asteapta pe mine (8 zile o sa-i duc lipsa) si apoi trag pe dreapta....masina e full, dar am lasat loc sa vad in spate....

 

weekend placut ! ne reauzim cand ajung in Bucuresti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Love you too ...hai ca ma duc singura in ultima banca si nu mai scot o vorba. Asa mi se intampla cand mi se da nas ...mi-l suflu fara sa ma roage nimeni.

:)) Tu scrie, nu auzisi ca ai talent? Acu' te straduiesti si in versuri vad, incet, incet ajungi si la persuasive sau raport ce era lucrarea aia:)).

   Si eu sper ca Michelle are simtul tolerantei mai mare sau egal cu bunul nostru simt de raspundere :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca pana azi inca aveam dubii daca-mi vizitez sau nu orasul natal (si mama din dotare) la sfarsitul lunii, acum stiu sigur ca DA! daca nu pentru alt motiv, macar pentru castane [:)]

 

sper ca n-a disparut obiceiul. nu mai stiu sigur cand apareau, dar cu siguranta erau acolo (castanele si baimarenii care le aduceau, ca asa stiam eu pe-atunci, ca de la Baia Mare vin) de 1 noiembrie, cand la noi se merge la cimitir - nu-i zicem "luminatie", ci "ziua mortilor", dar e acelasi lucru. intotdeauna cand coboram din cimitir, jos, la .... pod [:)]  erau cei cu castane coapte.

 

in ultimii ani au aparut si in Bucuresti. nu gata coapte, ci crude, se gasesc in supermarket. din cand in cand m-am mai aventurat si-am mai facut, dar evident nu au acelasi gust.

 

piureul de castane nu mi-a placut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wiki zice ca Alchimistul e din '88 si ca a fost tradus in engleza in '93 [fri]

In 93 s-a publicat in numai 50 000 de exemplare( e in Guinness book cu 65 milioane acum, foarte populara :D...), ma indoiesc ca atunci  au ajuns multe  la oamenii de rand....prin far away west.. Prin 2007 a fost nebunia popularizarii autorului ,   au profitat sa dea un boost industriei si ocupatie populatiei :)ca tocmai lovise criza si coelho s-a nimerit la fix:).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...