Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

asta ccare o am eu in fatza e din 93...si are stampila biblotecii 2002

Michelle tine bine de ea, ca la asa numar limitat e valoroasa...Serios , merita sa o faci pierduta si o pui tu in biblioteca personala....Daca nu reusesti sa il convingi pe will acum, poate mai tarziu...sa fie acolo:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineatza de la patinoar,

 

Ploua si e intuneric.

 

Sa depashesc momentul sensibil al cititului si sa vorbesc despre mancare.

 

Aseara am gatit supa de vita cu taitzei si o mancare de cartofi sa mearga cu castravetzii mei muratzi. Asta e mancarea pentru saptamana viitoare. Sper sa tina pana miercuri macar ...apropo, voi cand nu aveti mancare in casa, pe ce puneti repede mana, sa le umpleti farfuriile ? Sa nu-mi spuneti mamaliga cu branza ca o sa ma doara sufletul. Copiii mei nu manaca mamaliga cu branza. Mai intuiesc "pastele" cu care ma scap si eu, dar daca lipsa asta de mancare se intampla miercuri, le dati paste 3 zile la rand, sau gatiti altceva in mijlocul saptamanii ?

 

Tot azi avem petrecerea de 10 ani a lui Alex. La Laser Tag cu echipa de soccer. Flavia e distrusa ...i-am propus sa nu intre si ea in joc, e singura fata printre 12 baietzi, toti atletzi, toti golani. A zis ca DA, probabil ca o sa stea cu noi in camera de observare.

 

Mana aia robotica pe care a primit-o Alex cadou de ziua lui de la noi se construieste foarte greu. Are parte de electronica, surubareala cu surubelnitza, e mult mai grea asamblarea decat la lego. Lucreaza la el de 3 zile in fiecare seara, nici TV, nici Pokemoni nu i-au mai trebuit ...am emotzii insa. Daca nu o sa mearga in final, o sa fie dezamagit ca cine mai stie unde o fi gresit la asamblare. A mai stat barbatul langa el dar numai cand a cerut Alex ajutorul.

 

Maine avem iar hockey si apoi un meci de soccer. In rest, pe langa casa. Pe langa ca s-a facut frig, au inceput sa cada si frunzele ...spre disperarea barbatului.

 

Cam atat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza si de la cafeaua mea,

 

buflea, sa va iasa bine petrecerea, sa aveti o zi grozava!

 

si la noi vine toamna, dar se mai lasa asteptata. Cad frunze la greu, uneori mai si ploua, dar in general e soare si frumos.  Azi, pe geamul de la est vad soare si cer albastru clar, pe cel de la vest, nori:)

 

cu mancarea, ce sa spun... As vra si eu sa manance mamaliga cu branza, dar nu. Asa ca raman macaroane in n forme cu branza, sandwishuri, piure de cartofi, salate. Chiar acu' ma chinuiam sa scriu lista de piatza si an afara de spanac pt supa si mancare de spanac cu ochiuri, nu am gecat legume si fructe. Am noroc ca de astea mananca non-stop, dar in acelasi timp cresc, consuma multa energie si evident ca nu se satura.

 

azi e zi de chineza, maine au swim meet la club, de la 7.30.

 

asa ca aseara pur si simplu am lenevit. De la 6 la 9 am dat liber la desene, stat in pat si lalaiala. Ei cu spiderman, eu cu the killing, tac-su tot in priza a plecat la biblioteca, vrea sa invete un cartoi gigantic de algoritmi pana luni. Am ramas acasa numai factiunea lenesa. Si inainte sa ne culcam, ne-am delectat cu bagles toasted, unt si miere.

 

sa va arat si toamna noastra

post-113720-0-09799100-1412425098_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ipadul le intoarce pozele uneori si nu stiu sa le repar decat de pe laptop si imi e lene sa merg pana sus dupa el:)

 

frunzele is de la mesteacan, care cheleste printre primii... Anul asta nu mai avem insa si artar, de la ala strangeam cu zecile sacii

 

iti dai seama de ce era gramda aceea, nu? Sa sara in ea:)

 

cum merge meciul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...