Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

Dureaza mai mult, ca o citeste cu Will ...precis ...

Michellino, scuze ...you know I love you, dar si tu, te-ai prezentat cu fusta scurta prin fatza golanilor ...

 

Noroc ca tii la tavaleala ...sau ghinion, nu stiu ce sa spun. ..ranjet

ma stiti ca tin la glume si  imi plac glumele bune...iar pe cele care nu le inteleg,  cer explicatii din curiozitate macar sa rid dupa 3 zile.

 

Buflea lumineazza-ma si pe mine ...sa rid si eu daca e cazul, dde o gluma buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

katy, am cerut explicatii cca sa inteleg mai bine mesajele vvoasstre.

 

cand ii spui cuiva "vezi cca esti luat la misto de alta persoana"  argumentezzi si o ajuti un pic un pic sa inteleaga ce s-a intimplat...daca chiar ai bune intentii.

?! In mesajul asta, Pui numele meu si apoi niste ghilimele care nu au legatura cu ce spun .....pare ca mi te  adresezi dar nu cred:) 

Dar la toate explicatiile pe care ti le am dat tu ce zici , argumentul tau pro este.......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy ti-am inteles si respect explicatiile ref la carte, mai putin acordul tau la replica lui Buflea- cum ca vecina a facut misto de mine cand mi-a recomanddat cartea. asta vreau sa inteleg.

 

stii cum e vorba, cand iti spune o persoana ca esti beat, poti sa crezi sau sa nu crezi, dar cand iti spun mai multe...te duci si te culci.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle tu un argument cum ca vecina ti a recomandat cartea pe bune ai? Unul singur macar...ca spuneai ca ai citit din ea. pai daca aia doi se indragostesc si vecina ( banuiesc) stia ca tie ti s a parut anormal ca Tom sa se uite dupa fete , si ca twain e un scriitor indecent:) , eu vin si iti recomand tie alchemist ul Lui coelho cand stiu cum gandesti? Plus ca e o carte cu tot felul  de mesajele  greu de descifrat, dupa mine nici nu merita efortul dar nu conteaza.... sa recomanzi la 11 ani Asa ceva mi se pare " unusually" o if zis ffemeia ca daca Will citeste coliba unchiului Tom , huck si Mai stiu eu ce sa vina si ea cu o sugestie care le intrece pe toate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Existe un motiv bine definit in lume pentru care o mama cu baieti nu trebuie, sub nici o forma, sa faca altceva decat sa-si supravegheze progeniturile.

 

m-au facut sa le fac pizza. In timp ce faceam aluatul, ei se jucau demential, rasete cristaline, voie buna, nici o cearta, nici un nor. Din cand in cand, vocea lui alex

 

this is awesome!!!

 

pana la urma m-am dus sa vad ce fac, ca ma molipsise veselia.

 

Disclaimer: this is not for the faint of heart. In caz ca va intrebati, modelul se numeste baby, potato number 101000.

 

post-113720-0-45241200-1412460789_thumb.jpg

post-113720-0-43614100-1412460828_thumb.jpg

post-113720-0-10056800-1412460871_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle tu un argument cum ca vecina ti a recomandat cartea pe bune ai? Unul singur macar...ca spuneai ca ai citit din ea. pai daca aia doi se indragostesc si vecina ( banuiesc) stia ca tie ti s a parut anormal ca Tom sa se uite dupa fete , si ca twain e un scriitor indecent:) , eu vin si iti recomand tie alchemist ul Lui coelho cand stiu cum gandesti? Plus ca e o carte cu tot felul  de mesajele  greu de descifrat, dupa mine nici nu merita efortul dar nu conteaza.... sa recomanzi la 11 ani Asa ceva mi se pare " unusually" o if zis ffemeia ca daca Will citeste coliba unchiului Tom , huck si Mai stiu eu ce sa vina si ea cu o sugestie care le intrece pe toate...

da, pt cca mi-a placut cartea, mesajul, povestea in general si a fost exact asa ccum mi-a spus.  a fost un pic lalaita pt gustul meu, dar o carte placcuta.

 

asa ca, cu prima ocazie ma voi prezenta cu scuzele neccesare ca m-am indoit de bunele ei intentii....

 

dupa comentariile facute aici, m-am tot asteptat sa dau de scene despre sex si violenta...ceea ce m-ar ffi facut sa nu o recomand  lui William...

 

 

m-am regasit in multe pasaje desi e considerata mai mult fantezie

 

 fiecare din noi avem vise in viata si de noi depinde daca le urmam sau nu.

calatoria cu bune si rele si riscul care treb facut, si bineinteles rezultatul la sf calatoriei daca ne sunt sau nu inddeplinite visurile si de fapt cu ce ne alegem si pe ce punem pret in viata, in aceasta calatorie. 

 

o consider o lectura placuta, dar nu stiu citi copii 11-12 ani au rabdarea neccesara.

 

 by the way, baiatul vecinei mele e la colegiu , are prietena (ref la aluzia facuta...), e in ultimul an mereu a fost premiant...

cred ca in acel an au citit-o impreuna pt ca el era venit in America doar de 1 sau 2 ani

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha,ha Aqai ...bine ca nu s a spart, nu imi dau seama din poza daca e bean bag, daca e trebuie sa fii recunoscatoare ca bilutele albe nu ti au decorat casa:D . Nu cred ca vreau sa stiu ce faceai cu pizza in cazul asta:) , nici mama aspiratorului nu te ajuta sa le aduni:) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, pt cca mi-a placut cartea, mesajul, povestea in general si a fost exact asa ccum mi-a spus.  a fost un pic lalaita pt gustul meu, dar o carte placcuta.

 

asa ca, cu prima ocazie ma voi prezenta cu scuzele neccesare ca m-am indoit de bunele ei intentii....

 

dupa comentariile facute aici, m-am tot asteptat sa dau de scene despre sex si violenta...ceea ce m-ar ffi facut sa nu o recomand  lui William...

 

 

m-am regasit in multe pasaje desi e considerata mai mult fantezie

 

 fiecare din noi avem vise in viata si de noi depinde daca le urmam sau nu.

calatoria cu bune si rele si riscul care treb facut, si bineinteles rezultatul la sf calatoriei daca ne sunt sau nu inddeplinite visurile si de fapt cu ce ne alegem si pe ce punem pret in viata, in aceasta calatorie. 

 

o consider o lectura placuta, dar nu stiu citi copii 11-12 ani au rabdarea neccesara.

 

 by the way, baiatul vecinei mele e la colegiu , are prietena (ref la aluzia facuta...), e in ultimul an mereu a fost premiant...

cred ca in acel an au citit-o impreuna pt ca el era venit in America doar de 1 sau 2 ani

Michelle nu am vrut sa iti dau negativ, am apasat gresit, imi cer scuze...

nu am inteles insa ultimate parte, legatura intre baiatul vecinei care e la colegiu, a luzia facuta?!! , premiant, si ca au citit impreuna cartea( cine) , poate nu m am concentrat destul dar zu n am priceput....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...