Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

da, pt cca mi-a placut cartea, mesajul, povestea in general si a fost exact asa ccum mi-a spus.  a fost un pic lalaita pt gustul meu, dar o carte placcuta.

 

asa ca, cu prima ocazie ma voi prezenta cu scuzele neccesare ca m-am indoit de bunele ei intentii....

 

dupa comentariile facute aici, m-am tot asteptat sa dau de scene despre sex si violenta...ceea ce m-ar ffi facut sa nu o recomand  lui William...

 

 

m-am regasit in multe pasaje desi e considerata mai mult fantezie

 

 fiecare din noi avem vise in viata si de noi depinde daca le urmam sau nu.

calatoria cu bune si rele si riscul care treb facut, si bineinteles rezultatul la sf calatoriei daca ne sunt sau nu inddeplinite visurile si de fapt cu ce ne alegem si pe ce punem pret in viata, in aceasta calatorie. 

 

o consider o lectura placuta, dar nu stiu citi copii 11-12 ani au rabdarea neccesara.

 

 by the way, baiatul vecinei mele e la colegiu , are prietena (ref la aluzia facuta...), e in ultimul an mereu a fost premiant...

cred ca in acel an au citit-o impreuna pt ca el era venit in America doar de 1 sau 2 ani

Nici eu nu am vrut sa dau pozitiv, tot din greseala! Cred ca Alchimistul lucreaza :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle nu am vrut sa iti dau negativ, am apasat gresit, imi cer scuze...

nu am inteles insa ultimate parte, legatura intre baiatul vecinei care e la colegiu, a luzia facuta?!! , premiant, si ca au citit impreuna cartea( cine) , poate nu m am concentrat destul dar zu n am priceput....

aluzii facute  nu mai stiu de cine...cum ca , baiatul vecinei trebuie sa fie un 'ea' ca sa-i placa cartea, sau ccum de mama si copilul de 11-12 ani citesc impreuna  ...comentarii care m-au dus pur si simplu in eroare crezind ca e ceva sexual in carte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu a aparut negativ, jur ca am apasat ceva, acum cred ca am nominalizat la mesajul lunii ca ala e deasupra butonului de Quote:D ...Habar n am....

michele tu Pui intr o fraza ca baiatul are prietena, ca a fost premiant, ca a citit cartea impreuna, cu mama inteleg.... si ca e in ultimul an la colegiu?! Imi spui si mie cum se leaga astea toate? Eu am intuit ceva, dar sigur e gresit:) . Ce pot sa spun ca fata mea nu ar fi putut citi cartea asta la 12 ani nici sa o pic cu ceara:) , vorba ta Michelle " nu situ Cati copii de 11-12 ani au rabdarea necesara"...A mea sper sa nu fie singura totusi, dar daca e ma impac si cu asta:) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu a aparut negativ, jur ca am apasat ceva, acum cred ca am nominalizat la mesajul lunii ca ala e deasupra butonului de Quote:D ...Habar n am....

michele tu Pui intr o fraza ca baiatul are prietena, ca a fost premiant, ca a citit cartea impreuna, cu mama inteleg.... si ca e in ultimul an la colegiu?! Imi spui si mie cum se leaga astea toate? Eu am intuit ceva, dar sigur e gresit:) . Ce pot sa spun ca fata mea nu ar fi putut citi cartea asta la 12 ani nici sa o pic cu ceara:) , vorba ta Michelle " nu situ Cati copii de 11-12 ani au rabdarea necesara"...A mea sper sa nu fie singura totusi, dar daca e ma impac si cu asta:) 

 

katy, dar eu cand primesc comentarii cum au fost cele precedente ce sa inteleg???

ca aceasta persoana care mi-a recomandat-o ori este inculta, ori nu-mi este prietena si face misto de mine, ori eu sunt dusa cu pluta si nu stiu ce prieteni sa-mi fac... incit face lume amisto de mine.

 

si am vrut sa va spun ca aceata persoan nu este inculta, nici ea nici baiatul, imi este prietena si mi-a facut recomandarea cu bune intetii.

 

am un adinc respect pt prietenii mei si imi imaginez cca este reciproc.

Ma deranjeaza ca am fost pusa in situatia de a pune la indoiala aceasta prietenie si nevoita in a-mi cere scuze datorita comentariilor voastre.

 

ca nu va place cartea, am inteles... sunt multi carora nu le place...dar sunt si f multi carora aceata carte le-a oferit o lectura placuta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, EU iti dau pozitiv intentionat, pentru loialitate si curajul propriilor pareri.

ai cerut pareri, dar ai citit cartea fara prejudecati si parti-pris-uri, asa cum merita citita orice carte.

Te felicit pentru apetitul LA lectura al lui William.

LA varsta lui e mai important sa citeasca decat ceea ce citeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. 

 

am citit - ca de obicei- ce scrieti voi pe aici, si daca pana acum am fost impresionata de atmosfera de pe ghetar si de pinguinii care-l populeaza, felul cum a fost tratata Michelle mi-a lasat un gust salciu... 

 

vazut de la mine, Michelle a fost ca un copil caruia alti trei-patru copii mai mari si mai stapani pe ei, i-au luat caciula si si-au aruncat-o razand poznas de la unu' la altu', in timp ce Michelle, nedumerita, incearca sa-si recupereze amarata aia de caciula.  

Ironii fine, aluzii cu subinteles...  nu mi pot opri intrebarea: de ce? 

 

Nu va place Coehlo, ft bine, scrieti-va parerea, cu argumente - cum a facut Karula in ultimul ei post- si gata. Fiecare intelege si alege ce vrea. 

 

Io zic asa, daca avem ceva de spus care sa cladesca, sa imbogateasca clipa cuiva, s-o facem, dar daca e numai asa din varful limbii, sau mai rau, ca sa darame ... mai bine sa ne abtinem.  Daca se poate. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...