Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

Aveti treaba, sau v-ati suparat toti ? Cam liniste pe aici [:)].

 

Mi-au venit cartile comandate pt copii, multumesc cui le-a recomandat /pomenit. Par interesante. Am luat "Vanatorii de comori" care i-au placut lui Patrik (inca de la primul paragraf am aflat ca povestea este spusa de Bick si ilustrata de sora lui geaman Beck [:)], cu asta sigur ii prind pe ai mei ) , "Cum sa faci sa nu citesti" (asta ii va atrage cu titlul, cu siguranta) si "Pippi Sosetica, povestea unei fetite de 9 ani care nu avea parinti ce sa o trimita la culcare cand nu avea chef [:)]. Suna interesant chiar si pentru mine, am sa le citesc si eu cu siguranta.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si noi am mai vrea o pisica..fetita...dar mi-e frica de Luis, ca nu o va accepta...pe pisica vecinilor, care e prietena lui de joaca, daca o prinde in casa la noi, o alearga de numai...daca usa e deschisa, ea mai vine in vizita :-) daca e si Luis acasa, vai de ea...si sunt amandoi castrati, afara se joaca...deci cred ca ma abtin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu atata am alergat azi ca sunt lesinata de oboseala deja, si e abia 5. Am ajung in ultma vreme ca momentul in care ma bag la culcare sa fie highlightul zile :( Si inca n-am inceput scoala mea, atunci sa ma vezi.

Azi a inceput Carla meditatiile la engleza, e foarte incantata de profa si profa de ea. Cica "rupe" si crede ca va invata usor.

Eu am facut salata de sfecla rosie si chiftelute de dovlecel, abia astept sa mananc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pe aici ... Inca imi fac autocritica si deocamdata nu gasesc nimic interesant de spus. Numai sageti imi ies din taste ...Sunt de fapt cam suparata, am asa o stare de sictir...stiu, culmea culmilor, asa gandesc si eu si ma enerveaza pana si asta !!!

 

Noroc ca sunt in closing si ma pot ascunde dupa aceasta explicatie. Dar va citesc ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fiscul tocmai ce s-a prezentat la mine in birou, asa ca anunt absenta motivata pt urmatoarele 2 saptamani

Fiscul e ceea ce se cheama la noi audit?

Eu I-am avut acu 2 saptamini, dar la noi nu stau mai mult de 3-4 zile, dar poate pentru ca firma e mult mai mica. M-au inebunit 3 zile! Erau 2 fetisoare, daca nu era una linga mine, era cealalta. Dupa ce I-am aratat procesele, a doua zi a inceput sa le testeze. Am iesit foarte bine, dar a fost ingrozitor de stresant. Numai in fund nu mi s-au uitat. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, nope, nu year end audit, nici preliminary audit

 

canada revenue agency - mai stii de ex garda financiara in romania? ceva de genul asta, dar fara pistoale :)

 

ne auditeaza HST care e TVA-ul de aici, fixed assets, veniturile si raportarile gubernamentale anuale pt charity status.

 

universitatea e not-for-profit cu charity status 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, nope, nu year end audit, nici preliminary audit

 

canada revenue agency - mai stii de ex garda financiara in romania? ceva de genul asta, dar fara pistoale :)

 

ne auditeaza HST care e TVA-ul de aici, fixed assets, veniturile si raportarile gubernamentale anuale pt charity status.

 

universitatea e not-for-profit cu charity status 

Am inteles.  Auditul nostru a fost declansat de faptul ca firma a luat overdraft, deci a fost cerut de banca, sa vada ca sintem solvabili. Am avut si VAT audit, cind li s-a parut lor ca platim cam putine taxe, dar au plecat cu buza umflata, ca eram in regula. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...