Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Festivaluri de toamna pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 493
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ma tot gindesc de ceva vreme daca sa raspuund intrebarilor lui buflea si mai recent la ce a scris katy.

 cred ca ce era de spus , s-a spus si ccine vrea sa se duca in urma si sa reciteasca ...depre subiectul cu cartea eu nu mai scriu decat daca chiar insistati si nu vreti sa ramaneti cu nedumeriri.

 

fiecare din noi stie ce a gindit cand a scris, ce intentii a avut...si daca e nevoie sa scchime ceva la aceasta atitudine.

 

personal nu imi treb sa va recititi mesajele de 3 ori, sau sa-mi vorbiti cu menajamente cand va adresati mie, am crezut ca in atitia ani v-am aratat asta. imi plac glumele, imi place sa am fun, pot sa trec cu vedderea peste glume indecente ...dar sincer ma doare  cand vad,cand  simt rautatea omului in spatele cuvintelor.

 

 

nu ma intereseaza sa addun scuzze, voturi positive, flori ,sau laude...am 44 de ani , am trecut de mult de perioada asta. nu vreau nici regim special nimic, decit o vorba /sfat ce e...sincer sau de loc.

 

  as vrea pe ghetar sa simt ca ne pasa una dde celalata si chiar daca nu suntem de accord vorbind prin prisma experientelor noastre si al mediului in ccare traim, sa facem asta in mod un pic mai ddelicat si nu intram cu cizmele murdare de noroi.

 

recunosc ca la credinta, mie mi-e greu ...nu stiu unde sa trag linia si sigur am jignit lume prin zelul care il am. e punctul meu slab si doar o minte si o inima dornica de a intelege (nu neaparat de a imbratzisa) opinia mea,si care mma cunoaste ca persoana, poate sa treaca peste cuvintele mele si sa-mi inteleaga intentiile bune.

 

bella, ziki...as vrea daca mai cititi ghetarul sa mai acordati o sansa. sunt sigura ca pe linga mine si alte fete care dejau au spus asta sunt atitea altele care va apreciaza si va doresc sincer pe ghetar.

ziki crezi ca pot sa mai citescc ccontinuarea la pe aripile vintului si sa nu ma gindesc la irlanda ta?

 

traim in colturi de lume deferite avem atitea dde aflat ,impartasit "direct de la sursa". ar fi un gol sa ne lipsiti de prezenta voastra.

pe mine assta intitdeauna m-a fascinate sa aflu cum traiesc alti oameni( poate si prin faptul ca nu am calatorit).

imi pare rau ca eumada, poate cindva isi va reconsidera decizia.

 

mihaela S, tu stii ca eu sunt paranoia in ce privveste safety la copii. deja nu pot sa dorm noaptea cand ma gindesc ca pe 20 oct  William pleaca cu clasa(clasele) in trip uneva pe langa san Francisco la 3 ore distanta pt 5 zile.

am nevoie de multe, multe incurajari din partea voastra care sutneti mai curajoase.

 

cu /despre educatia in tarile nordice ce am spus, am spus-o cu nedumerire si admiratie personala in unele cazuri cum ca uite poate functiona societatea si fara abuzul ,stressul si competitia absolut unnecessara dupa parerea mea.

 

sunt sigura ca si pe ghetar sunt multe personae sincere si cu compasiune si fiecare din nooi ne putem adduce aportul intr-un mod pozitiv si pune calitatile in valoare in ajutorul celorlati.

 

as avvea multe de spus dar deja m-am lungit mult...sper ca ati inteles ideea mea, nici macar nu-mi reedditez mesajul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super Mega geanta!!!

 

La nemti e o reclama .. Merg unii la cumparaturi la kuru pamantului... 

 

si-si iau geanta ca a Elydei, nu?  Elydovico, iti incape tot regatul in geanta :))  

parca te vad cautand in (pardon) fundul ei si scotand tot felul de chestii ...

tu si Mary Poppins :)) 

auzi, ceva care sa ne dezmorteasca n-ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

belladona, mie imi pare rau daca chiar te decizi sa nu mai scrii. Eu citesc tot si va stiu dupa sscris pe toate, citesc cu interes absolut tot ce spuneti si sincer, imi veti lipsi si tu si Ziki. Mult...  Si mai vreau sa spun ca mie imi place mult catelul tau in poza de la avatar 

 

 

katy, daca la postarea mea despre biserica in rezervatia de ursi si slujba pt animale te referi ca am sters, nu a fost auto-cenzura de teama ca voi fi judecata. Doar ca  dupa ce mi-a trecut primul soc la auzirea stirii nu mi s-a mai parut decat un subiect din categoria "Romania fantastica" si m-am gandit ca nu are rost sa mai scriu aici despre asta, nu mi s-a parut ca si-ar avea locul aici. 

 

aminna, ce imi place cum povestesti despre matzele tale!!! [pup] Am observat ca cea mare a noastra, cand da cu ochii de asta mica, o haraie de ls distanta, apoi se intoarce cu spatele si pleaca. Cred ca maine fac o tentativa de a le lasa in casa impreuna (au unde sa se ascunda una ce cealalta, nu trebuie sa stea bot in bot)

 

 

Daca v-am aratat cum se citeste 'Domnul Trandafir', sa va arat si cum se citeste o carte care place. (Bianca dormea de ceva vreme , a avut o zi grea azi si nu a mai apucat sa deschida nici o carte) 

post-8889-0-46991800-1412623287_thumb.jpg

post-8889-0-54290200-1412623314_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine ! Ce poti sa spui ! Ce jignire! :)):)):))

Oi sta eu in tara lui Papura Voda, dar nu umblu cu papura vopsita!:)):)):))

 

 

Lume, lume...puneti-va ochelarii de soare sau masca de sudura !Urmatoarele imagini s-ar putea sa dauneze ochilor dumneavoastra.:)):)):)) Este ea....geanta mea...:)):))

 

Nu sunt sanatoasa !:)):)):))

In poza pare mai degraba argintie decat aurie. Sa o porti sanatoasa! Cu ce o asortezi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si-si iau geanta ca a Elydei, nu?  Elydovico, iti incape tot regatul in geanta :))  

parca te vad cautand in (pardon) fundul ei si scotand tot felul de chestii ...

tu si Mary Poppins :)) 

auzi, ceva care sa ne dezmorteasca n-ai?

 

Da.Am remarcat si eu ce a zis Didi despre reclama aia.

Smecheria este ca daca ma chinui putin cred ca in vremuri de restriste pot sa locuiesc in ea.:)

 

 

Cat priveste "dezmorteala"...am hotarat sa las lucrurile sa isi urmeze cursul lor fara sa mai intervin eu cu chestii lipsite de importanta .Geanta mea e geanta de discutii usurele.:)Cand o sa imi cumpar geanta diplomat o sa am curajul (poate) sa fiu mai interesanta.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...