Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Excursii de 1 zi - idei, va rog !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi iesim tot timpul nu numai toamna , la sfarsitul saptamanii , o zi , suntem plecati .

 

In primul rand depinde cat de departe vrei sa mergi . Noi mai mult de 2 ore cu masina nu vrem sa facem pentru ca e obositor. Dar mai sunt si exceptii.

Cel mai frecvent vizitam marea , si nu acelasi loc , avem doar un loc in care revenim la cateva luni , parca ar fi locul nostru.

 

Cateodata duminica dimineata  ne vine cate o idee , apelam la google , si ne imbarcam .

 

Consult reviste sau intenetul si aflu What's on, daca ne intereseaza plecam.

 

Ieri am petrecut ziua in centru londrei , am fost la Science Museum sa vedem un filmul 3d  despre misterul lumii nevazute ochiului uman , " am zburat " cu un typhoon, dupa care ne-am bucurat de vremea superba si am mers cu roleele in parc .

 

Mai vizitam castele , case , gradini , paduri cu centre de activitate , etc.

 

Mie toamna imi place sa merg in paduri , parcuri , gradini frumoase , la festivaluri de toamna , vizite la muzee , cetati .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Sunt multe atractii in jurul Bucurestiului, gasesti pe net detalii despre ele si va puteti face un calendar de plimbari de weekend. Dintre cele vazute pana acum : 

- Parcul Bucov ( are si zoo)

- Manastirea Cernica

- Palatul si padurea Mogosoaia

-Palatul Snagov

- Palatul Stirbei ( buftea)

-Palatul Ghica- din Moara Vlasiei

-Comana

- Targoviste ( parcul super, turnul Chindiei).

-Cetatea Poienari

 

 

Noi citim inainte de plecare istoria locului, ne facem bagajelul ( apa, sandviciuri, aparat foto) si plecam. O astfel de plimbare iti incarca bateriile si adauga valoare timpului petrecut in familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...