Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

Apropo... E octombrie. Ziseram ca ne mai intalnim la o bere.

 

====

Ieri am facut din gogonelele ramase o salata de iarna cu un fel de maionneza de mustar.

Azi dau gata gogosarii umpluti cu struguri.

 

Nu stiu ce m-a apucat de m-am apucat de astfel de chestiuni. Nu ca-mi pare rau dar nici nu sar intr-un picior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani  Ica !Sa fii fericita si sanatoasa si sa te bucuri de tot ceea ce ai  [flo2]  [deziuata] Sfaturi nu-ti mai dau caci le-ai primit deja pe cele mai bune  [:)]

 

 

Imi plac povestile voastre cu pisici si ma bucur ca ai mei copii nu le pot citi,ar fi fost jale,isi doresc asa mult o pisica si eu si Klaus nu si nu si nu.Asta mi-ar mai lipsi!

 

Lasati jaleeeaaa oameni buni,e normal sa fim diferiti ,e normal sa avem pareri diferite ,eu asa zic.Eu am trecut peste ,ma refer la palma pe care va spuneam ca am primit-o.Continui sa o sfatuiesc pe respectiva prietena si sa o ajut insa de fiecare data precizez ca este doar parerea mea si decizia ei ,asa poate intelege si nu mai ia totul ca pe o critica,sunt franca ,stiu asta si mai stiu ca eu nu pot fi acel prieten care te mangaie pe cap atunci cand gresesti lasandu-te sa crezi ca tot ce faci e bine.Asa ca daca ma vrea ca prietena trebuie sa accepte felul meu de a fi asa cum si eu am acceptat felul ei de a fi.

 

 

Apropo de jale,am sufletul tare greu ,un baiat cunoscut de Robert s-a otravit aseara cu antigel iar medicii ii dau 20% sanse de supravietuire.Din ce am inteles ,doi dintre coechipierii lui Robert au asistat la scena ,pasivi.

Cum  ziceati ca e studiul ala despre adolescenti???Ca mie imi vine sa urlu gandindu-ma la parintii lui ,la prietenii lui ,la tot ce s-a intamplat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult tuturor! Mi-ati facut ziua mai buna. 

 

Corina vazand calitatile tale sunt sigura ca fiica ta va ajunge o domnisoara de care vei fi mandra, doar a avut de la cine invata.

 

Michelle superb clipul, l-am ascultat de multe multe ori. Multumesc mult.

 

Rufus imi place mult ce ai scris si sti ce?... ai mare dreptate. 

 

Astazi fara sa vreau  parca sunt binedispusa. Parca nu mai urasc nici ghipsul atat de mult ca inainte [:-)))]  [:-)))]  M-am hotarat sa imi fac singura un tort in caz ca ne trezim cu oaspeti si sa ma bucur de timpul petrecut langa familia mea.

 

Va imbratisez inca o data si va multumesc pentru urari! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, pana la 25 de ani ne-a spus noua, chiar 30 la unii.

 

Ica, ma bucur mult sa te vad vesela si mai optimista, nu merita ca lucruri mărunte sa ne faca viata gri. Sunt atâtea lucruri mărunte care ne fac viata frumoasa si pe care le lăsam sa treacă pd lângă noi, pentru ca suntem concentrări pe "probleme". Te imbratisez, sa ai o zi frumoasa si senina, sa te bucuri de ziua ta si de cei dragi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, asta cu sinuciderea are alt aspect, nu are legatura cu prefrontal cortex. E legat de depresie, are legatura cum a fost copilăria lui mica, de atenția primită de la părinți, așa cel putin ne-a prezentat ieri nenea ăla :). Imi pare rau de băiat...dar cum sa stai pasiv si sa asisti???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani plini de fericire, Ica! [floare3] Esti atat de tanara! E normal sa te copleseasca toate care s-au adunta. Multi la varsta ta inca sunt in plina copilareala. Ia-le usor, ia-le pe rand, mai lasa lucruri nefacute (mai sari peste cursuri, mai comanda o pizza, mai roaga soacra sa faca o oala de ciorba si niste snitele pt odorul ei si lasa bucatareala deoparte). Incearca sa te si odihnesti intre toate astea, sa iesi 30 minute pana la magaznul din colt singura, sa iei o gura de aer. Mergi cu o amica la suc , stai la taclale cu mama ta.  Stiu ca doare ca e ziua ta si nu e cum ai visat, dar vor mai fi si alte zile, poti oricand sa faci o zi speciala pt tine. Te imbratisez tare! La multi ani! 

 

buflea, hai sa il lauzi pe Alex si aici! Meritati amandoi din plin felicitari!

 

 

Va pup pe toti! Ma bucur ca incepe sa se aseze lucrurile pe un fagas bun. 

 

 

Din ciclul 'o poza pe zi' (pana va plictisiti si imi spuneti de la obraz sa incetez) 

 

10625149_850673261630338_502205290691676

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus imi place mult ce ai scris si sti ce?... ai mare dreptate. 

 

 

La ce am dreptate? Ca esti tanara si frumoasa? Esti, mai [:)]

Dar vezi ca din pacate astea trec [fri] ...sa profiti 100% de ele!

Pentru mine este un mare mister cum ne-a creat Dumnezeu, sa avem mintea in stare sa ne bucuram de viata fix atunci cand s-a dus tineretea...pai daca ar avea omul mintea matura si trupul tanar, ar muta muntii in fiecare zi!

Mai, interesant ce spuneti cu creierul ala din fatza in cazul adolescentilor...deci nu e vorba doar de experienta, e stiintific explicabil. Asta inseamna ca le acord ceva scuze in plus fetelor mele... [:)]

 

Am dat like la postul Laurei si pentru Rares&pisi dar si pentru ce a scris pentru Ica in legatura cu pizza, soacra si oala de ciorba, un suc cu prietenele...am vazut lucrul asta la Tora, a fost relaxata, copilul a crescut linistit...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...