Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

Iar seminarul de azi, oh, pe lângă ca a fost ținut de un tip super misto, pletos si cu barba așa cat sa fie sexi, amuzant si foarte "intretinator" cu publicul, a facut diverse studii direct pe noi si ne-a îndemnat sa ne gândim la ce simțim, așadar a fost extraordinar. Am stat trei ore cu sufletul la gura si cand a zis ca e gata, nu voiam sa plecam :). O sala de spectacole imensa, plină.

 

Somn usor! Eu una o sa visez frumos :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu pledez ca Ica sa stea cu Saul, fara sa renunte la cursuri. In locul ei, as lasa copilul la mama cat sunt la cursuri, apoi seara l-as lua. De fapt, asa a si facut! E obositor la inceput, dar cred ca isi va intra pe parcurs in rutina. Buflea are dreptate, asta e un preview al vietii cu copil mic si cariera.

Ultimul an de facultate nu este chiar esential, cel putin eu nu l-am perceput asa. A fost an de specializare, si toti am luat note mari, prezenta pe sponci.

Important este sa poata studia pentru examene, lucrari practice sau ce mai are ea pe acolo. Si, bineinteles, licenta. In perioadele de efort intelectual intens, sa apeleze din nou la mama sa stea cu cel mic.

In rest, va organizati cum stit voi. Unii apeleaza la ajutor si la treburile menajere, altii nu.

Am avut doi colegi care s-au casatorit in anul 3, fara acordul parintilor. Locuiau la camin, intr-o camera minuscula, desi el era iesean, din familie bogata. Fetita au avut-o in acea perioada, si au crescut-o exemplar, fara nici un ajutor. Amandoi studenti de note mari pana la sfarsitul facultatii, apoi el bursier in State, ea profa la un liceu de elita, cu elevi de olimpiade. Fetita la randul ei a devenit o premianta. Deci, se poate si in conditii mai grele decat ale Icai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper foarte tare ca baiatul care a baut antigel isi revine. Ma gindesc la el de azi dimineata, la el si la parintii lor, of, Doamne, cit de tragic! 

Pe mine asa intimplari ma dau peste cap, si pentru ca sint mama, si pentru ca sint mama de adolescent, si pentru ca prietenul meu cu care am copilarit s-a sinucis cind eram in clasa a 12-a. A avut un circ la ora de mate, profa i-a zis (asa cum ne spunea tuturor, dar la el a fost mai mult decit putea sa duca, cred) ca n-o sa intre veci la facultate daca atita stie, el a venit la pauza sa ma caute dar eu eram in practica, la uzina, nu la scoala, pe urma s-a dus acasa si si-a luat funia. Si si-a gasit un copac.

 

Nu stiu nici acum daca ma gasea ce-ar fi facut. Daca se hotarise si a venit sa-si ia ramas bun iar ceea ce as fi spus eu n-ar mai fi schimbat nimic sau a venit sa vorbeasca si daca eram acolo ar fi iesit din starea in care era si destinul lui ar fi fost altul. Asta e, pina acum, cea mai cumplita intrebare care ma bintuie. La dracu in ea de practica, au trecut 25 de ani si imi vine sa ma dau cu capul de pereti cind ma gindesc cu adevarat cit de singur a fost si cit de hotarit ca sa isi ia viata! Citeodata il visez, e adult si seamana mult cu tatal lui, vorbim si dispare. Mereu dispare. 

 

Doamne-ajuta sa traiasca baiatul, Doamne-ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea eu nu ma gandesc sa renunt la scoala. Posibilitate asta am exclus-o din prima. Nu m-am straduit 2 ani degeaba sa fiu printre primii ca acum in anul 3 la o problema minora sa ma dau batuta. Orice ar fi scoala trebuie terminata.

 

Cat despre Saul nu ma lasa inima sa il las cu mama peste noapte... desi este mult mai obositor prefer sa fac mai multe drumuri si sa il las mamei doar atunci cand eu sunt la cursuri. O sa ne descurcam doar nu o sa dureze ghipsul la nesfarsit.

 

Ziua de ieri a fost relaxanta pana la urma am primit chiar si flori de la sotul meu si o pernuta micuta cu poza mea si a lui saul pe ea si cu un mesaj tot pe ea din partea sotului. Am ramas impresionata destul de tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Ica, mai bucur ca ai avut o zi frumoasa. Sa te gândești mereu ca poti găsi bucurii si in lucruri si gesturi mici.

 

Simonna, ce cumplit! Ica la fel! :(.

 

Nici eu n-am zis ca Ica sa abandoneze scoala, ci sa selecteze cursurile care sunt mai importante. Eventual sa amâne daca poate ceva, dar probabil ca in anul terminal nu se poate. Eu de ex. mergeam la laboratoare si seminarii, ca erau obligatorii dar la cursuri nu la toate, numai daca eram acolo. Cam asta era ideea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Triste povesti :-(

 

A fost fain la Carul cu Bere, restaurantul full, era chiar lume care astepta pana se eliberau mese. Au avut programe cu dansatori, Marcia a fost ft incantata sa-i vada.

 

Vremea e asa si asa, au anuntat soare, dar e inorat. Sper ca pana dupa-masa sa se incalzeasca.

 

Maine joaca Romania cu Ungaria; noi dormim chiar la granita dintre unguri si austrieci :-)

 

O zi frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...