Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ruf, sa stii ca si pisi a mea, cand era mica si abia invatase rostul si locul litierei, cand i-am schimbat cutia si ziarul (ca asa am inceput, cutie de pantofi si ziar inauntru), voia sa faca pipi, dar nu mai gasea locul, mirosea cutia dar nu indraznea sa faca acolo.

pana la urma am fost nevoita sa-i pun in cutie o bucatica de hartie igienica folosita de mine, daca intelegeti ce vreau sa spun [:I] [:I] [:I]

 

jenant momentul, dar alta solutie n-am avut pe moment, mieuna saraca, era tare agitata si se invartea in cautarea toaletei pisicesti [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

eu tot macaroane cu branza:). Si la 8 merg la scoala sa ma intalnesc cu invatatoarea lui tudor. Dintii lui alex s-au reparat, ochelarii vor fi si ei gata pe marti miercuri. A alergat si a intrat intr-un stalp. Ochelarii s-au rupt. Din fericire, ii da altii gratis, lentilele sunt intacte, rama va fi inlocuita.

 

sfaturi la matze nu ma bag sa dau. Le urasc. Lasa par peste tot. Am avut o pisica cu par lung, metis persana or smth dupa veterinar, dl aqai a gasit-o in strada cand era mica. Pe cat era de dragutza, pe atat de exasperanta. Pana si in frigider gaseam par!!!!

 

la noi pe strada e epidemie de luat catei. O vecina un teckel, apoi o alta o aschimodie mica blanoasa, acu o saptamana altii la fel. Ai mei m-au innebunit, vor si ei. Noroc cu dl aqai, ca altfel pe mine ma convingeau si ma mai alegeam cu o responsabilitate.

 

simonna, ce intamplare ai trait si tu!  [flo2] . Ce mai e pe frontul scolar? Cumte mai descurci cu lunch bagurile?

 

am vazut ca si daiopri a iesit din vizuina [:)]

 

si copiii de didi, tot pusi pe sotii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu imi beau cafeaua pe ghetar.

 

Tragice povesti...Ma rog ca baiatul sa supravietuiasca.

Si, ca multi din noi, stiu si EU astfel de situatii: Una in familie, nereusita din fericire (cineva a intervenit). Alta din cauza unui coleg de catedra, un elev. Apoi nepoata unei colege, afectata de divortul parintilor. Si altele...

toate implicand adolescenti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, imi pare rau sa aud ca si tu ai asa povesti tragice aproape.

 

eu azi muncesc de acasa. Tre' sa imi adun mintile dupa saptamana de scoala si sa dezvolt un ptogram de identificat, evaluat si controlat riscuri. Si sa trantesc documentatie si 2 proceduri. Daca stau la birou, mereu intra iese cineva si nu ma pot aduna sa fac asta.

 

la scoala, ca de obicei, behaviour issues si tre' sa intru si mai tanc in copilul ala mare dar am facut si push mare sa se concentreze si ei mai mult pe academics nu doar behaviour. De saptamana viit poate sa mearga cu laptopul la scoala sa aiba audio si writing support si sa stea sa asculte muzica sau carti cand e surexcitat sa se linisteasca.

 

greu se fac oamenii mari. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

Nasol cu dramele astea adolescentine ...se intampla si in viata matura. Eu am o prietena, intzepenita intr-o casatorie nefericita si amenintzata permanent de barba-sau ca se sinucide din diverse motive de nefericire, cele mai multe financiare ...

E greu sa fii acolo, sa-i spui sotului, pe care nu il mai iubesti, te leaga doar o prietenie de el, "bine draga, sinucide-te, eu nu ma mai bag cu tine in alt imprumut bancar ca sa iti platesti datoriile". Si nu cred ca era shantaj emotional, omul ala trecea prin depresie, a fugit o data dupa el in padurea Baneasa ...si uite asa a ajuns cu datorii de $200k, pe numele amandorura, bani cheltuiti de el in diverse business-uri incepute cu elan si fara talent.

Anul trecut in sfarsit au divortat ...ea isi gasise de ceva ani pe cineva, relatie extraconjugala desigur, ca venea, statea, gatea, dormea acasa.

 

A ramas cu toate datoriile pe cap, ca el nu avea nimic din ce sa plateasca, nu serviciu, nu assets ...si banca nu a vrut sa imparta si datoria la doi, daca ei doi nu mai sunt un intreg.

A ramas si fara iubit ...a parasit-o cand a descoperit o fosta colega de liceu.

 

Si nu s-a sinucis ...e ok, ii pare rau ca a stat atata timp, 12 ani, in casatoria aia toxica ...si ar mai fi stat daca el nu ar fi decis ca vrea inapoi in Romania. A zis ca era sigura ca el si-ar fi facut ceva rau, nu era doar un ticalos ...desigur ca nu constientiza ca avea o problema si nici nu vroia la doctor.

 

Nu stiu cum se iese din situatii de genul asta ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, chestii ciudate de la noi de acasa :

 

- copiii mei nu mananca mancarea amestecata ...adica daca au piure cu snitel si muraturi, ei mananca asa : piureul, apoi snitelul si in final muraturile (????). In urma acestei ordini, au decis ca muraturile mele, castravetii care au iesit foarte, foarte buni, nu sunt bune, sunt prea acre ..breee, pai sunt acre daca le mananci goale la sfarsit. N-am avut cu cine sa vorbesc ...ma gandeam ca poate de asta a aparut hamburgerul cu de toate in el - carne, ceapa, mustar, muratura, salata, rosie ...ca daca sunt toate in paine, mananca ...

 

- daca vara nu trebuie sa li se vada genunchii din pantalonii scurti (????), iarna nu trebuie sa se vada vreun mm de shoseta din pantalonii lungi (????). E ok sa fie cat se poate de lungi, sa calce pe ei la spate, dar e nenorocire daca sunt deasupra adidasului ...WTF ???

 

- chestii pe care le mancau acum o luna cu placere, brusc nu le mai plac. In schimb pizza si hamburger nu-si pierd niciodata pozitia pe podium. Si iar va intreb: de ce pizza si hamburgerul sunt cobsiderate junk ? Pizza este paine cu cascaval si sos de rosii la cuptor ...si hamburger este carne tocata pe gratar, cu mustar, salata verde, rosie, ceapa si castravete murat.

Voi ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu sunt socata ca mananca muraturi... Carla nu se atinge de ele.

Cat despre fixuri, avem si noi destule...

- nu poarta nimic care poate fi considerat haina de baieti, culori de baieti (whatever that means)

- Nu accepta sa-si dea parul dupa urechi cand il are lasat, cu greu accepta la scoala coada, doar pentru ca i-a cerut invatatoarea

- cu mancarea mi-ar lua juma de zi sa va povestesc.... sut alimente care trebuie mancate zilnic, altele niciodata. Nu a mancat niciodata mancare (combinatie de alimente cu sos). Doar paste cu sos, asta da. Dar mancare de cartofi, ardei umpluti, sarmale, fereasca sfantul.

Barbati-miu mananca asa cum spui tu, ma scoate din minti :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii-mii nu ii plac pantalonii trei sferturi. Trebuie sa fie ori scurti, scurti, sub buci, ori lungi.

Mananca mujdeiul cu lingura sau il bea din cana. 

Ceapa o mananca ca pe mar si zice ca nu o iuteste.

Nu ii place sa-si stranga parul (cu toate ca-i sta super bine) sau sa-l dea dupa urechi.

Ii plac cizmele si pantofii mei.

Poarta numai costume de baie intregi.

Are 2 amici cu care vorbeste porcosenii. In rest e eleganta verbal dar cu astia ce-mi aud urechile! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles cu nisipul, dragilor!

Cat nu imi plac mie pisicile, pe undeva, abia astept sa o iau acasa.

 

Fii-mea e convinsa ca nu o vreau si ma tot roaga ca in lipsa ei sa nu o ignor sau sa tip la ea. Ce-o crede despre mine copilu' asta? Ca-s vreo mastera pusa pe capacit pisici?

 

Eu sper ca daca fii-mea o va peria de 2-3 ori/saptamana sa nu mai lase atata par. Sper...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...