Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, din pacate e relativ si nu exista un raspuns clar. Alti"cercetatori britanci" spun ca zaharul favorizeaza hiperactivitatea, scade capacitatea de concentrare si prin urmare eficienta procesului de memorizare.

 

si cum mai spun odata ca "sunt paranoica" ma intelegi ca sunt paranoica si aci:) daca tot e controversat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA mine pe sticla de lapte scrie lapte :) si atat.

 

In UE e o lege care spune ca trebuie sa puna tot la ingrediente. Nu stiu cum e in state, dar aici daca scrie pe cutia de sos de rosii rosii si sare, pai atat e.

 

Apropo de somon, a fost anul trecut un reportaj cu crescatoriile de somon din norvegia. Ei, cand ingrijitorii aia mergeau sa le dea de mancare pestilor, isi luau adevarate costume de cosmonaut, pt protectie ... Somonii astia au niste paduchi, si pana acum 2 ani ii trtau cu antibiotice. Acum ii trateaza cu pesticide

 

Aici reportajul :

 

https://www.youtube.com/watch?v=hQ7zYbzkcrc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai pun noste gaz pe foc. Hrana pt somon vine in mare parte din resturi din crescatoriile de pui. Adicatelea inclusiv excremente, pene, resturi furajere etc.

 

ce avem in puii de ferma pe continentul american? Hormoni si antibiotice. Ce mananca pestii? Hormoni si antibiotice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, cu cosmeticele mi-am facut de cap. Rau de tot.

Dupa ce ani de zile am incercat toate brandurile de larg consum, fara exceptie, luna trecuta am zis stop.

Inarmata cu cardul, indoita in sinea mea, mi-a luat creme de fata de la Chanel, fond de ten, pudra, ruj, rimel, anticearcan, farduri de la Givency.

 

Din punct de vedere calitativ, al binefacerii vizibile asupra tenului nu se compara cu nimic din ce am incercat pana acum.

 

Pentru corp am fost la Body Shop si mi-am luta unt de cacao+vit. E.

Este atat de bun, atat de hidradant (am scapat si de calcaie crapate numai dupa 1 zi) incat nu cred ca voi renunta prea usor la el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna pinguini

 

tocmai s-a terminat meciul Romania-Ungaria..1-1...pacat, ai nostri au jucat ft bine...

suntem (culmea :-) ) la unguri, hotelul Paprika la granita cu Austria...

Am condus azi 1100 km...am plecat la 6am, la 4.30pm eram la hotel...in tara am prins ceva tiruri, dar in rest a fost ok...o sa scriu cate ceva despre soferii din Romania, dar de-acasa...si noul GPS ma informeaza mai nou unde sunt radarele :-) la inceput ma speria, ca se auzea un bip si eu nu stiam de ce..pana m-am prins ce si cum, au trecut cateva radare mobile pe langa :-)

Am mancat la restaurant si acum ne pregatim de culcare..maine plecam in jur de 8, pe la 2-3 sper sa fim acasa...

 

povestesc mai mult cand ajung la mine in ograda...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...