Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

aqai, tin minte cand ma uitam sa cumpar ddulceata, gem ca mi-a atras atentia asta care l-ai pus tu cu no sugar added. sigur in schimb are altceva splenda, ori alt indulcitor. stiu ca asta m-a facut sa nu-l cumpar.

 pt mine daca nu are zahar dar are altceva...e tot rau si nu cumpar...

 cumpar gem care primul ingredient e fructul respective...apoi al2-lea fiind zaharul compar borcanele si cumpar care are mai putin zahar. dar fara zahar de loc ...nu imi imaginez dulceatza, deccat daca are altceva.

 

si eu am facut ieri clatite...yum, yum!

 

cind fac ceva dulce, prajitura in tava , furseccuri...de obicei impart cu altcineva, vecin, doamna lui willy...si ne mai ramine si noua pt cciteva zile.

 

 

la asta nu m-am gandit, o sa merg sa va pe etcihete. Thnx!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu face masaj.

in ultima poza asta mi se paruse ca face. sau doar dormea cu gherutele scoase putin in afara?

 

(btw, de taiatul gherutelor n-am mentionat. eu intotdeauna le-am facut singura "manichiura", dar aveam o prietena a caror pisici trebuiau duse intotdeauna la vet pt asta, ca trebuiau vreo doua persoane sa tina fiara, si a treia sa taie [:-)))] ne-am nimerit la un moment dat impreuna la vet, ea in acest scop, eu nu mai stiu pentru ce. si dupa ce echipa l-a luat in primire pe motanul ei, noi doua am iesit la o tigara. cand ne-am intors, toti cei din sala de asteptare erau cu ochii mari si ascultau cu groaza miorlaiturile disperate care se auzeau dinspre blocul operator, ca acolo se desfasura operatiunea monstru. si careva ne intreaba temator ce se intampla. noi, una mai nebuna ca alta, le-am zis ca motanul trebuie castrat, dar e alergic la orice anestezic, asa ca se intampla pe viu [:-)))] dupa cateva momente de stupoare le-am zis ca a fost o gluma, i se taie doar unghiile. nu cred c-a inghitit careva a doua varianta [:)] )

 

dar nu, n-am intentionat sa te sperii [:)]  ale mele torc cand le tai unghiile, si pentru mine asta e o confirmare ca pisica trebuie invatata de mica cu orice. la varsta mai mare e mai greu sa accepte.

 

daca intentionezi sa speli pisica, povestesc si principiile acestei actiuni. si la fel, sugerez sa nu astepti pana creste. la mine motanul se chiar joaca cu stropii din cada; celei mici nu-i place, da' accepta resemnata. si cand zic "accepta", inseamna ca le spal pe amadoua deodata, si n-o ia la sanatoasa cat timp samponez motanul. sau uscatul cu foenul, e de asemenea acceptat, fara sa fie tinute cu forta - am doua pisici ude asezate pe un fotoliu, foenul intr-o mana si piaptanul in alta. si zau ca nu le leg [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in ultima poza asta mi se paruse ca face. sau doar dormea cu gherutele scoase putin in afara?

 

 

[:D] Nu-s gherute. Sunt firisoare de blanita mai lungi.  Are labute floconoase.

Da, si eu cred ma duc maine cu ea la vet sa-i tai ghearele. S-a invatat sa ma escaledeze, se catara pe pantaloni si ma cam zgaraie

N-am cumparat inca cleste special si nici nu ma bag daca nu vad mai intai.

 

Vreo 2 saptamani e in garantie (pisica) si plata tuturor manevrelor pe care le fac la vet cade in sarcina crescatorilor. Profit si eu de chestia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am marit poza am vazut ca era de fapt blanita. pozitia insa corespundea. [:)]

 

eu n-am avut niciodata cleste special. doar o unghiera care taie bine (si zau ca n-am schimbat-o de 9 ani). am incercat odata cu una noua, luata drept suvenir din Egipt, care insa nu taia la fel de bine ca cea veche, pe care o pastrez cu sfintenie.

 

trebuie sa te uiti atenta ce inseamna "partea transparenta" care se taie, si cum vezi limita pana la care poti taia in siguranta (partea vascularizata). bine, nu tai niciodata pana la limita [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu treb sa-I fac deseara cipa-cipa lui Pepper. cand se vede in baie nu stie ccum sa iasa din camera...se lipeste de usa...se uita  pe sub ea...doar o putea iesi ccumva. e un scump.

 

ddar sta f linistit in cada la spalat...la sters. mai rau e cu pieptanatul...mai ales coada...treb tinut ca  sa I-o pieptan.

sunt "mama rea "cand ma vede cu peria in mana.

 

unghiile le taiem cu un clestisor de unghi o data pe an. pt ca sta mult pe ciment in curte, se tocesc. partea aia care treb taiata se vede bine in soare, in lumina.

 

parul ii creste in nestire...iar treb sa-l tundem...o data la 3 luni.

ziua dde tuns e zi grea. treb dus la o plimbare, luuuunga, alergat in parcc, venit inapoi tot pe jos...apoi ca e oboist sta la tuns cu masina. dar pe cap si pe labute ii taie blanitza cu foarfeca ca nu sta...nu supporta zgomotul masinii. acum ca ne-am perfectionat si facem echipa buna, eu cu sotul...ne ia 1 ora tunsul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv superba pisicuta!

 

Eu cumpar tot ce e organic pe piata, am o obsesie cu asta.

Insa legat de lapte, Eric nu mai bea lapte de vaca de mai bine de 3 ani cred. L-am trecut pe lapte de orez. Chiar si cand am fost in ro am avut noroc ca am gasit lapte de orez, o firma germana, lui Eric I-a placut tare mult.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi de la cafeaua mea fara zahar:)

 

viv, v-a juns compania acasa:) sa va distrati cu matzulina! Mai multe nu imi ies din condei, caci precum am spus nu-s mare fan matze.

 

buflea, ce vecini aia, sa cheme politia!

 

mihaela elvetia, drum bun!

 

simonna, tu vrei sa te muti? Esti hotarata asa?

As vrea eu, da' sint asa de multe de luat in considerare incit nu stiu daca o sa reusesc vreodata. Deocamdata fac spionaj industrial :) Da' in fiecare toamna ma reeevaluez si imi spun ca ar trebui sa-mi iau drumul ca eu nu pot sa imbatrinesc in frigul asta. Din pacate iernile n-au fost destul de reci sau nu eram eu inca asa meteo-iarna-sensibila cind inca eram eligibili pentru Australia. Prima data cind ne-am uitat, avea catrinel citeva luni, deja nu mai faceam punctajul ca zau ca aplicam!

 

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ma chinui cu mesajul asta sa-l termin de doua ori nu s-au salvat modificarile. Ziceam ca cercetatorii aceia ai letitiei ne dau periodic viatza peste cap.

 

si-i mai ziceam simonnei sa nu citeasca ce urmeaza mai jos: dimi la 7 bruma si -2. I-am trimis la inot cu geci de iarna si caciuli. Tac-su raziua geamuri de masina. 

 

De iarna trecuta, ce sa mai zic. La fel ca simonna, nu cred ca am iesit afara, cu exceptia lopatitului de zapada. Ymca sa traiasca, pe acolo ne-am facut veacul. Au jucat copiii soccer, dodgeball, au alergat pe pista interioara si nimeni n-a inghetat. Care ski, cand te trezeai zile in sir la -20 si crapau pietrele noaptea???

Le-am citit, dom'le, le-am citit si ... bine-am facut, ca m-am dus pe meteomedia ca sint masochista si m-am crucit, marti anunta 26 de grade, feels like 30, miercuri si joi pe la 22 or so... wow, am mai cistigat o saptamina!  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...