Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Karulino, Soro alergatul pe dealuri e frumos, dar sa si citeasca in masina, asta e de-a dreptul de premiat … sa nu-mi spui ca citea asa cu spor “Cum sa fac sa nu citesc” J … 

 

Soro, in barca citea, in bar-ca! sor-sa naviga si ea citea. A rupt cartea aia in doua zile. Si nu e Cum sa faci sa nu citesti, e tot o carte de doi bani, Mein Lotta Leben, un soi de Jurnalul unui pusti, doar ca e o pustoaica si a facut Frau autoarea bani cu carca pe cele 6 volume iesite pe banda rulanta. In fine, asta e reteta se pare sa citeasca cu drag ceva. O veni si vremea sa citeasca cu drag Faust  [batcap] .

Azi am dus-o la control la ochi. Se pare ca trebuie sa-i pun ochelari, vom vedea vineri dupa ce-i pun atropina. Au si facut misto de ea ca ii dau scutire sa nu faca teme in ziua aia (vineri nu se dau teme prin lege  [:)] ).

 

Oana, ce tare porcusorul tau! Foarte, foarte tare. 

 

Edit, ca am uitat de Forest. Ramane cu numele Forest, a scapat. E doar un nerv inflamat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea eu am fost shocata cand mi-a spus dentistul al 2-lea ca William nu are carii si era gata gata sa-I strice dentistul 1 dintii buni.

 

si da...si acici se fac raze dupa work...dar ma inndoiesc ca sta cineva sa verificce fiecare carie de pe raze...altfel nu-mi explic.

 

 

dupa ce am mai vorbit si cu alte mamici ca au avut experiente asemanatoare la dentist dif. sunt pur si simplu si acum cind scriu uimita ca se ppoate intimpla asa ceva. 

 

eu personal am si estimate in scris dat dde un dentist ca am carii si cind m-am dus la alt dentist mi-a spus ca nu exista carie...I-am dat si razele de la dentistul1 si mi-a spus ca nu e carie, si nu are ce sa-mmi faca la masea.

 

nah...ce sa mai zic...a innebunit lumea, frate! a mai fost si in documentar la tv. in care spuena ca atia cu clinicile ambulante se duc in zone proaste si lucreaza la copii dar tot la fel...lucrari inchipuite. si era lumea revoltata.

 

pune un search on google unnecessary dental work...sa vezi ce spun acolo... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, de data asta ai fost atat de subtila, incat am de ales intre doua variante  [:)] . O iau pe care imi convine, da? Nu te superi  [:)]

 

aqai, atata bai sa fie!  [flo2]

 

Silvia s-a hotarat ca mai vrea ceva miscare. Dupa ce s-a gandit si razgandit cu dansul, a ales Innebandy si incepe de maine. Marti si joi, avem de purtat copil la antrenamente, avem de cumparat echipament, ochelari si crosa. Miercuri are calarie. Imi convenea mai mult dansul ca era in weekend. Om vedea cat o tine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cumpar dulcceata asta de visine. da, are zahar 12g /lingura. e delciioasa vezi bucati de visine in ea.

https://www.smuckers.com/products/fruit-spreads/orchards-finest/orchards-finest-michigan-red-tart-cherry-preserves-754

 

 

sau cumparam de la de la trader joe's

 

http://peanutbutterandpeppers.files.wordpress.com/2011/10/trader-joes-cowboy-cookies-004.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna dulceata de visine din casa mea e facuta de matusa mea. Alta dulceata de visine nu am, nu am de unde cumpara, suedezii nu stiu de visine  [batcap] . Am gasit numai ceva sos de visine facut de danezi, e bun la prajituri sau la gris/orez in lapte.

 

Dulceata matusii are zahar, nu stiu cat ca nu are eticheta  [:)]  dar de orice firma am luat in Ro nu a semanat cu a ei.  [flo2] Cata vreme ii face placere sa imi faca, mie imi face placere sa o mananc.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

peste o saptamana pleaca William in trip de 5 zile pe undeva pe langa san Francisco.

 sutn ingrozita!!!!

 sotul ccare pana acum s-a dat grozav ca treb copilu' sa plece, libertate, bla, bla...aseara ma intreba ce facem...oare e bine...cum vom supravietui...daca patzeste ceva??? 

 

avem nevoie de incurajari....big time

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si am ris de ne-am topit...William are un obiccei prost...stiu...poate ii trece...

dar el nu doarme decat daca tine in mana firul meu de par lung [smulgpar] ...il invirte dupa degete. a zis ca si nevasta isi ia tot cu parul lung.

 

spuena ca in exxcursie o roaga pe fetita vecinilor s-ai dea un fir de par...am crezut ca murim de ris...cum sa-i ceara fetei fir dde par???...o sa-l sstie toata scoala...se face de risu'lumii! assa poate se dezobisnuieste.

 

 

buflea, funny faza cu flavia si hot boys [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sambata trebuia sa se duca sotu la cineva sa ia un miel...sa-l aleaga , sa-l taie acolo. dar cum nu a mai fost niciodata la ferma assta si google map arata cam in wilderness...plus ca trebuia sa fie acolo dimineatza f devreme aproape pe intuneric. pana la urma s-a razgindit.

 in schimb am hotarit sa mergem duminica dupa church.

am mers pe tot felul de serpentine in parti ale zone in care nu mai fusesem niciodata...pan aam ajuns la o strada inchisa cu lacat si gps-ul spune aca acolo e destinatia...de unde...nici o fferma.

se vedeau in zare mai departe tot ffelul de ranch-uri  pe cite un deal o vale...risipite...dar era de mers...plus ca sutn cu intrari private...ce s amai ne-am intors...o sa-l sunam sa luam tot de la el de la maazin gata taiat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, cred ca va faceti prea multe griji...sunt sigura ca se va descurca  [pk]

 

Eu am scapat cu Marcia usor cu dormitul de cand au plecat ai mei...i-am luat oita aia imensa si de atunci nu mai fac naveta intre camere...zice ca e mama langa ea si asa doarme linistita...seara jucam teatru cu oita si inca vreo 10 plusuri...trebuie sa vorbim, sa facem glume, sa ne gadilam  [:)]

mai nou, daca doarme cineva cu ea in camera, cica sforaie...respiram mai greu cat am fost la ai mei, pt ca aveam nasul infundat si daca nu ma trezea de cateva ori pe noapte...si zicea: invarte-te, ca sforai  [smulgpar] si aia care sforaia era ea, nu eu....

 

A avut mama o colega al carui sot nu putea dormi decat daca tinea sotia mana in pantalonii lui  [fal] ca sa ma exprim plastic   [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...