Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

Mianna, ce mai, avem pisici culte!

 

Ragdoll-ul meu linistit s-a dovedit a fi cam tampitel. Deocamdata e pui si e intr-o permanenta agitatie. Parca e o bobita involburata de mercur care se misca haotic de colo-colo.

 

Ca sa nu mai zic ca de cand a venit nu a baut un strop de apa din castronelul ei. Pana aseara cand a descoperit cana mea, si-a bagat capul acolo si a lipait tot.

In concluzie bea apa numai din cana de jena.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, Maya a fost anul trecut, in grupa mare, plecata o saptamana cu scoala. A fost ff bine. I-a placut f mult. Nici noi nu puteam sa luam legatura cu ei. Educatoarea ne lasa pe blog cate un mesaj seara, mai punea poze.

Anul asta, invatatorul ar vrea si el sa-i duca o saptamana. Spera sa primeasca ok. Copiii abia asteapta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, mai spre amiaza [:)] Ieri nu am mai reusit sa intru sa citesc ce ati scris dupa ce am plecat de la servici, asa ca m-am apucat de citit de dimineata si acum am terminat. 

 

Michelle, era bun daca facem si noi acoperisul la terasa mai putin inclinat, ca ii cam ia din lumina lui Rares, camera lui are geamul acolo. Dar de acum, e bun facuta! Am pus lemn si tabla pt ca asa e arhitectura la celelate extensii si nu am vrut sa apara ca nuca in perete (ni s-a sugerat sa acoperim cu plexiglass, sa fie mai luminos, dar ar fi aratat naspa in context) . Nu e pe partea cu balconul, pe pe partea opusa, dar dupa colt e prispa/cerdacul ala din spate pe care l-am pastrat in forma originala si vom vopsi in aceeasi culoare (un maro-rosiatic, vom improspata si culoarea lemnului din cerdac) . Casa (cand vom reusi sa o si vopsim, nu stim inca...) va fi crem, asa ca speram ca va arata bine contrastul de culori. 

In afara de terasa, am reusit sa punem si niste gresie pe scarile pe unde intram in casa. Nu am poza la mine, dar am sa ti le arat si pe alea intr-o zi. 

 

 

buflea, cam asa e, oameni dragi, bere si veselie cere terasa  [:)].  Tare Flavia si "hot boys".  

 

 

viviana, culta pisica ta, dar la aminna e adevarat club de lectura din cate se vede [:)]

 

michelle, eu zic sa il lasi pe Will sa mearga in tabara fara stress. Nu merge singur, vor fi adulti cu ei, nu e singurul si nici primul copil care pleaca de acasa cateva zile. Va fi ok, va fi super-fun, sunt sigura!

 

 

Ai mei copii nu au nici un stress legat de dormitul in alte paturi, nu au nevoie nici de plushuri nici de pernute speciale. De mici (dupa 2 ani totusi) au dormit fara noi la ai mei parinti, la soacra'mea uneori, apoi i-am lasat sa doarma peste noapte la prieteni, vin alti copii si dorm la noi. Bianca e chiar plimbareata tare, in fiecare weekend ar pleca sa doarma prin vecini daca as lasa-o ... 

 

In tabere eu am mers de pe la 6 ani cu parintii mei (erau profi amandoi si se organizau tabere unde mergeau ca insotitori de grup, logic ca ne luau si pe noi peste tot), apoi la sfarsitul clasei a IV-a (avem 10 ani) am mers in prma tabara singura, cu invatatoarea mea. Intr-o padure in Vaslui era tabara, la "Poiana Caprioarei".  

 

 

zenit, ma bucur ca ai mai dat pe la noi [pup]

 

 

 

Rasarit de soare, pe dupa Pietricica , azi dimineata:

 

 

 

 

 

post-8889-0-00895400-1413276100_thumb.jpg

post-8889-0-40560100-1413276104_thumb.jpg

post-8889-0-15081800-1413276108_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana vrem amanunte despre hotel si alte mizerii. Parte din astea le-am trait si eu.

La Paris hotelul trebuie ales cu grija. Minim 3*** - care oricum are camere mici si inghesuite.

 

 hehehe. ma faceti sa zic [:)]

hotelul a fost ales din ianuarie, ca asa se face la târguri. si platit tot din ianuarie. cu un pret absolut infricosator de mare. si camera avea 12 mp si baia era un triunghi prefabricat de plastic, cu dusul in toaleta :)

singurul avantaj e ca era la 300 de metri de expo, si asa evitam nenorocirea de dimineata când altii (care stateau in Paris) faceau 1.5 ore cu RER (singurul mijloc de transport) inghesuiti mai rau ca orice sardea in orice cutie :)

micul dejun ne-mancabil, si mai si costa 5 eur :), de persoana. cu tavi de plastic si nicio farfurie.

nu prea mai are rost sa zic, mai ales ca nimeni in veci nu ar sta pe acolo decat ptr Expo, sau maxim pentru o noapte pentru aeroport, ca e la doar o statie departare. asa am reusit sa si ajungem la avion in ultima zi, când era - din nou, a treia oara in 3 zile - greva la RER. taxiuri nu veneau, nici la comanda, nici la insistente, nimic. de parca nu veneau tot pe banii nostri....

cel mai cool (in ghilimele) a fost in seara in care aveam o rezervare la un super restaurant cu fructe de mare si stridii. si NU am ajuns... pentru ca eram izolati in no man's land, la Villepinte, RER u mergea, taxiuri nu veneau.

asta ca am zis eu in saptamanile anterioare ca nu ma bucur ca merg, ca de fapt NU merg la Paris. dar nu m-a crezut nimeni [:D]

ma bucur doar ca nu mai trebuei sa merg acolo decat peste 3 ani :)

intre timp, la anul la Madrid, unde centrul Expo e in oras, si la Frankfurt la fel :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, i-am trimis prietenei tale detaliile despre Islanda.

 

Parisul mie nu mi-a placut in mod deosebit. Preturi mari, mizerie, multi conationali de-ai nostri  [smulgpar]  

Hotelul nostru era la Gara de Est, o camaruta cu dusul si wc-ul despartite printr-o draperie de locul de dormit. Micul dejun insa a fost ok. Am dat pe camera asta 80 euro. Dar ne-am trezit ft tarziu, asa ca nu prea mai aveam ce sa rezervam. Noroc ca am stat doar o noapte. 

Am decis insa sa mai merg o data pt Marcia, la Disney Land. Am gasit 2 hoteluri chiar langa parc, pret rezonabil, conditii bune si au si shuttle bus spre parc.

 

O dupa-masa frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 hehehe. ma faceti sa zic [:)]

hotelul a fost ales din ianuarie, ca asa se face la târguri. si platit tot din ianuarie. cu un pret absolut infricosator de mare. si camera avea 12 mp si baia era un triunghi prefabricat de plastic, cu dusul in toaleta :)

singurul avantaj e ca era la 300 de metri de expo, si asa evitam nenorocirea de dimineata când altii (care stateau in Paris) faceau 1.5 ore cu RER (singurul mijloc de transport) inghesuiti mai rau ca orice sardea in orice cutie :)

micul dejun ne-mancabil, si mai si costa 5 eur :), de persoana. cu tavi de plastic si nicio farfurie.

nu prea mai are rost sa zic, mai ales ca nimeni in veci nu ar sta pe acolo decat ptr Expo, sau maxim pentru o noapte pentru aeroport, ca e la doar o statie departare. asa am reusit sa si ajungem la avion in ultima zi, când era - din nou, a treia oara in 3 zile - greva la RER. taxiuri nu veneau, nici la comanda, nici la insistente, nimic. de parca nu veneau tot pe banii nostri....

cel mai cool (in ghilimele) a fost in seara in care aveam o rezervare la un super restaurant cu fructe de mare si stridii. si NU am ajuns... pentru ca eram izolati in no man's land, la Villepinte, RER u mergea, taxiuri nu veneau.

asta ca am zis eu in saptamanile anterioare ca nu ma bucur ca merg, ca de fapt NU merg la Paris. dar nu m-a crezut nimeni [:D]

ma bucur doar ca nu mai trebuei sa merg acolo decat peste 3 ani :)

intre timp, la anul la Madrid, unde centrul Expo e in oras, si la Frankfurt la fel :))))

 

 

Fata draga, "nasol moment" ca sa zic asa .. Macar a platit firma toate daravelele, da? Adica daca erai si cu banii luati dupa faza asta ... chiar imi venea sa iti plang de mila pe bune!  [pup]. Acu zi si de copii. Cum ii place Evei la scoala?  Ce mai face Patrick? Cum merge cu tenisul?  Cam in ce moment crezi tu ca ar trebui sa imi dau seama /sau cum imi dau seama  daca merita sa investesc intr-o pianina /orga ceva pt copchii astia ai mei, care in continuare merg la ore de pian dar eu habar nu am ce stiu ...  Cica ei dau din degete acolo.... si le place .. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...