Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

Ah, apropo de tenis : Raxana, Buflea la ce varsta ati dat copiii la tenis?

Maya va face un stagiu de tenis in vacanta de toamna. Mister zice ca e prea mica, ca inca nu isi coordoneaza corect miscarile. Acum e adevarat ca aia de la tenis, ziceau ca primesc copii de la 7 ani. Maya are 6,5 ani ... au primit-o ca e inalta si f motivata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie imi place Parisul. Il gasesc charmant. Nu as trai acolo, la varsta mea de acum, dar e fain cand esti tanar si nelinistit.

 

 ee, cred ca si mie mi-ar fi placut in alte conditii. adica stiu la ce sa ma astept, nu vreau nici curatenie nici altele, dar de data asta fuse groaznic. si vremea.. pe deasupra. si sa mai zic ca eu de fapt NU am fost la Paris, nu? [;)]

 

tenis: Patrick a inceput acum la 10, alti baieti pe la 7 si zic ca e ok. Eva face ce fac si ei, dar mai relache, sau mai mult nu decat da. deci as zice ca undeva pe la 6 ani ar fi ok. sa zica si Buflea ca e mai experimentata ca mine.

 

Laura, in pian investiti când vreti si aveti posibilitati. in mod clar ii va stimula macar sa exerseze putin, dar va creste si pretentiile - adica sa exerseze 20-30 minute minim (adica minim-minim :) )....

 

Evei ii place la scoala... s-a mai obisnuit si cu faptul ca merge in uniforma.... deci totul in parametri. mi se pare ca incepe sa isi faca si ceva prietene.

domnisoru Patrick e in lene imensa iar, a venit cu niste teste execrabile ieri.... sambata vreau sa sa mearga la Evaluare in educatie la mate ca e prima etapa. si sa pun nitel biciul pe el....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

reusesc sa-i pacalesc si cu saptamanile. Le dam ceai in schimb si a reinceput sezonul de sucuri. Ananas, mere, portocale, morcovi si pt noi si sfecla. Ei nu servesc:(

Sucuri sucuri? Din fruct? In chestia aia care separa sucul de pulpa intr-un minut si pe urma trebuie spalata cinspe? :) Detalii, lady, ca vreau sa stiu, am si eu o masinarie de-aia, ocupa locul pe comptoir... 

 

Buflea, io cred ca slabesti daca n-o maninci! Nici pe-aia nici pe altele LOL Noi o luam fiindca Colegu' are o alta obsesia, aia cu antioxidantii. Tot ce are antioxidant e bun. Si cinepa are. Mie pur si simplu imi place gustul, o maninc pe salata cu mare drag. De fapt pot s-o maninc si cu lingurita. 

Chia nu mi-e draga prin excelenta, dar in oatmeal merge ca focul, nu se simte. Ca si in orez sau alte chestii de-astea deja mucilaginoase :)

 

Doamne, ca bine-i sa stai acasa o zi din cind in cind pe banii patronului :) a fost un weekend exceptional de cald pentru octombrie, am umblat hai-hui in parcuri, am mincat curcan la prieteni azi, fetitele s-au jucat, noi am povestit, acum Catrina doarme, am pus boite-a-lunch-urile si am pregatit haine - cu mineca scurta!!! - pentru miine, ma duc sa ma uit la niste How I met Your Mother, care ba imi place teribil ba mi se pare o timpenie, la fel ca si Raising Hope, da' pe mine nu ma mai tin neuronii sa ma uit/citesc chestii importante, cu sens, cu depth si layers, asa ca good enogh pentru luni seara la Thanksgiving. 

 

Nu pot sa ma decid deloc ce vreau sa fac uc bucataria, e urita cu spume, ma incurca un perete, fac planuri peste planuri, dar de cite ori evaluez cit costa m-apuca nervii, pe urma transform in vacante in Mexic si ma enervez si mai tare, 3 -4 vacante, really? Si macar dac-as fi nu-s ce speedy gonzales prin bucatarie si m-as preocupa, dar eu nici nu vreau sa trec pe acolo... Pe de alta parte e urita, urita, urita, cum spuneam... cu spume!

 

Simonna

 

Bon, pina aici am scris aseara si am uitat sa trimit. Asa ca pun aici o intrebare pentru Miana si Roxana (si nu numai, cine stie, va rog!):

 

Copila mea minunata si super-sensibila, care daca nu ia antibiotic pentru strep troth pai ia Alvesco si Ventolin pentru plamini, e plina de muci mai tot timpul si pe urma iar tuseste si iar trece pe Alvesco etc si nu mai stiu ce sa ii fac, a primit in Ro o recomandare pentru broncho vaxom. Am niste pliculete, unele cica au expirat in iunie, unele sint pina in 2017. 

1. ce face broncho asta? Ca mie mi s-a spus ca e o chestie preventiva, ca un vaccin antigripal? 

2. Daca ziceti ca face bine si sa i-l dau, i-l mai dau si pe ala expiratu'? E pe bune istoria cu medicamentele care se pot lua inca 6 luni 0 1 an de la data expirarii?

 

Sarumina!

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca in privinta asta sa nu iti faci griji .... cel putin in tari ca a ta, si a mea, si US (in general tarile vestice, poate si in Romania, asta nu mai stiu)

Nu risca ei atitia ani de scoala, venitul, credibilitatea... cum spui, au destul de lucru ca sa nu fie nevoie de inventii.

 

Ca taxeaza foarte mult, ca pot fi incompetenti, se poate .... dar asta e altceva.

Intreaba, si fara sa ti se para ca "e de la obraz", adica necuvenit, ca e dreptul de a fi informata, si nimeni nu are de ce sa se supere pentru asta.

Succes !

Multumesc, Zenit! Voi aranja intrebarea intr-o forma super politicoasa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai si eu vreau sa va intreb ceva...slava Domnului ca nu este despre medicamente (deocamdata) [:)]

Ce abonamente aveti voi la telefon?

Adica cate minute, cati mega de internet...

Voi si copiii vostri.

Daca se poate, Rox si Viviana (stiu cam ce activitati aveti) si Silvia a Vivianei (ca stiu ce varsta are [:)] )

Va rog si pe ceilalti, daca se poate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, eu am un abonament nelimitat de la Cosmote. Nelimitat In orice retea, scisesem cat platesc dar nu cred ca e real, ca-I mai incarc lui G. cartela. Nu am nicio facture la indemana.

Carla are cartel (dar ea e mica, nu prea se pune)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, broncho vaxom-ul cica merge pe orice infectie bacteriana de tract respirator superior, zice OM Pharma :))) - adica producatoru'

ptr mine astea sunt frectii la mari picioare de lemn dar e parerea mea. altii au incredere in ele.

macar sunt medicamente - adica trecute prin studii si inregistrate ca atare - si nu-s cine stie ce aiureala. 

ea din cate stiu eu are o supozitie de astm, nu? mai zic odata (cred ca iti spusesem si la subiectu cu paracetamol & ibuprofen) ca simptomele se remit in muuulte cazuri dupa 7-8 ani. deci inca putintica rabdare.

 

 

Daca se poate, Rox si Viviana (stiu cam ce activitati aveti) si Silvia a Vivianei (ca stiu ce varsta are [:)] )

Va rog si pe ceilalti, daca se poate...

 

io am abonament de 7 eur, in care am 1000 de mesaje& minute in VDF, vreo 200 de mesaje&minute in alte retele si doar 150mb de internet. mi-as lua mai mult dar acu nu am chef sa sap.

la copchilu' vreau sa iau acu o cartela din aia de 5 eur ca vad ca-s promotii bune bune de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sucuri sucuri? Din fruct? In chestia aia care separa sucul de pulpa intr-un minut si pe urma trebuie spalata cinspe? :) Detalii, lady, ca vreau sa stiu, am si eu o masinarie de-aia, ocupa locul pe comptoir... 

 

 

 

 

de aia de aia... instructiuni: se deleaga operatiunea catre sotul din dotare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, al meu a fost in prima excursie de lunga durata (5 zile) la 9 ani. Fara telefon, televizor sau alte gadgeturi. In timpul zilei era cum era, dar seara plingea sub patura (nu numai el, toti baietii din camera lui). In prima seara s-a dus la profesor si l-a rugat sa-l lase sa vorbeasca cu noi, dar a fost refuzat politicos. Overall a fost o experienta buna, ca a invatat sa se gestioneze singur, sa se imbrace, sa se spele, sa-si puna lucrurile in valiza, sa-si faca patul, era ca la cazarma acolo. Banii de buzunar ii tinea profesorul, dar el a ales ce cadouri sa ne cumpere, le am si acum pe undeva prin casa.

Istoria s=a repetat si la 10 ani si la 11 ani. De-abia la 12 ani nu a mai plins seara si s-a simtit foarte bine cu colegii. Will e bucuros ca merge?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...