Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

Ah, apropo de tenis : Raxana, Buflea la ce varsta ati dat copiii la tenis?

Maya va face un stagiu de tenis in vacanta de toamna. Mister zice ca e prea mica, ca inca nu isi coordoneaza corect miscarile. Acum e adevarat ca aia de la tenis, ziceau ca primesc copii de la 7 ani. Maya are 6,5 ani ... au primit-o ca e inalta si f motivata.

 

 

aici incep si de la 5 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

 

io am abonament de 7 eur, in care am 1000 de mesaje& minute in VDF, vreo 200 de mesaje&minute in alte retele si doar 150mb de internet. mi-as lua mai mult dar acu nu am chef sa sap.

la copchilu' vreau sa iau acu o cartela din aia de 5 eur ca vad ca-s promotii bune bune de tot.

 

 

in canada, ca nicaieri.

 

eu am abonament de 35 $ cu 600 minute, unlimited text, caller ID (l-au facut gratis de vreo 2 ani, ca acum 3 ani cand am venit noi in canada trebuia sa platesti suplimentar pe luna $ 10 ca sa-ti spuna cin' te suna :D) si FARA nici un fel de tata in banii astia.

 

acu' ma uit ca au schimbat iara planurile si pt $ 40 pot sa imi iau 400 minute si 300 MB de data.... dar baiul e ca nu imi ajung 400 minute. eu vorbesc la tel, nu ma dau cu el pe net :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai.. Deci ma 'nervez! Io scriu mesaj, mesaj dispare!

Gata, nu ma mai 'nervez!

Simonna, copila mea (8 ani jum) a primit Bronh. pe la 4 ani, pe cand tusea de vreo 3 luni. Fara imbunatatire. Pana nu a avut diagnostic corect (rinita alergica, o sora asa, pt astm) si tratament (semipermanent), nu s- a intamplat nimic bun.

Rufus, eu am abonament pe firma barbatului, impreuna cu el, cu soacra si cu fata (doar net pe tableta). Platim aprox 400 lei, toti, da' nu stiu exact ce si cum are fiecare. Acum zicea barbatu' ca se duce sa renegocieze, cica ar fi corect (?) sa platim vreo 300. S-o vad si pe asta!

Intreba cineva de tenis: Ana mea (8 ani jum) merge de asta vara. Ea e micuta si slabuta, ii cam sare racheta din mana uneori. Mai mici de 7 ani nu am vazut copii, depinde insa si de constitutia fiecaruia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata de la coasta mea,

 

Cu taberele si plecatul de acasa … eu am fost in sute de tabere, de la 3 ani pana prin clasa a 10 a cred, in toate cu mama, care profesor fiind, era mereu insotzitor … nu spun ca nu a fost frumos, dar a fost incomod. Taberele cred ca erau alese tot de mama, din astea mai “spalate”, ca nu imi aduc aminte de plosnitze, mizerie, frig … in schimb, imi aduc aminte perfect cat am plans in clasa a 7 a, ca jumatate de clasa se ducea intr-o tabara de la scoala la Valcele, in care ai mei nu m-au lasat ca nu mergea mama in ea. Helloooo, pai de asta vroiam eu acolo, tocmai de asta, ca nu era mama pe zona. N-a fost chip sa ii conving cu nimic … 10 zile cat a durat tabara aia, am scris zilnic pe calendarul de perete al familiei  – Valcele, ziua 1, as vrea sa fiu acolo -  Valcele ziua 2, as vrea sa fiu acolo - Valcele ziua 3, as vrea sa fiu acolo …etc. Ma intreb acum daca maica-mea o fi avut vreun regret ca nu m-a lasat, nu mi-a spus niciodata … si nici nu mi-a dat drumul la tabere singura.

 

DAR …eu am fost un copil foarte independent. Toata viatza, de pe la 5 ani asa, am visat sa ies de sub aripa parintzilor …cand plecam la Neamtz in vacantze, nici nu ma uitam inapoi …

Alex imi seamana, atat de mult imi seamana ca aproape ma sperie.

Ma recunosc in el - la varsta lui si ma regasesc in maica-mea - la varsta mea …asta da ironie … [:)]

 

Deci Alex ar pleca si maine, singur, oriunde – la scoala, la antrenamentele de soccer, ar ramane singur acasa, ar pleca in tabere in secunda urmatoare in care as zice DA. La noi insa nu sunt aceste excursii de mai multe zile, chiar imi pare rau ca nu sunt, ca inteleg ca se poarta prin alte partzi. Sunt doua excursii pe an, dar pleaca dimineatza si vin seara inapoi, dar asa excursie de 5 zile cu clasa nu exista. Pacat … cu clasa lui, cu Cruela, l-as fi lasat.

 

Flavia nu e asa haiduca – de una singura nu s-ar duce, dar cu Alex langa ea, ar face inconjorul lumii. S-ar duce oriunde se duce el, l-ar urma si intr-o gaura neagra, numai sa fie cu el …de parca el, Alex, ar avea mare grija de ea …nici vorba, ala nici nu se uita inapoi sa vada daca mai e pe urmele lui. Flavia se simte foarte in elementul ei daca mai are pe cineva cunoscut langa ea. De altfel ea si acum vine si doarme cu noi. Nu mereu, dar destul de des ... mai ales diminetaza. Alex niciodata, dar absolut niciodata nu a simtzit nevoia sa sa-l tina cineva in bratze, sa doarma langa cineva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu abonamentul de telefon …eu platesc $80/luna si am totul nelimitat – text, minute, internet. Asta este numai o linie. Pe langa preturile din Romania, mi se pare mult abonamentul meu. Daca as vrea sa mai adaug niste linii, adica sa mai bag alte telefoane pe planul meu, ar fi $10 in plus pt fiecare linie, pana la 4 linii. Nu stiu daca stiti, dar in America, cand vorbesti la telefon se consuma minutele de ambele parti, nu numai de la cel care suna. Cum pui mana pe telefon, cum se contorizeaza minutele cat il folosesti.

 

Barbatul are telefonul lui platit de companie …cand o sa ramana fara serviciu, o sa intre probabil pe abonamentul meu. Copiii nu au telefoane si desi isi doresc, nu vad necesitatea lor acum la 10 ani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...