Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

Da Rox, ma interesa parerea stiu eu cui de langa tine [:)]

La tine ma mira cum traiesti cu trafic asa mic. Inteleg ca vrei mai mult. Adica nu-ti ajunge si depasesti planul? Sau de fapt nu-i asa mic ce ai tu (pentru nevoi uzuale, nu musai acasa sau la servici, unde am net oricum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da Rox, ma interesa parerea stiu eu cui de langa tine [:)]

La tine ma mira cum traiesti cu trafic asa mic. Inteleg ca vrei mai mult. Adica nu-ti ajunge si depasesti planul? Sau de fapt nu-i asa mic ce ai tu (pentru nevoi uzuale, nu musai acasa sau la servici, unde am net oricum...

Exact, la munca stau in fata computerului, acasa wifi. Daca as avea 500mb ar fi ultra suficient. Acum fac 150 ca nu imi place sa depasesc, sunt conectata pe 3g doar cand vreau, in rest inchid conexiunea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

smartphone-ul face tot felul de update-uri automat si astea consuma multi MB...eu nu il las sa faca update decat cand sunt acasa si folosesc Wifi-ul....mie imi ajung cei 500 MB, sunt chiar prea multi, dar nu exista abonament cu mai putini....dar nu ma uit la filme pe youtube....astea iti mananca repede MB....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daiopri, eu votez pt teme intai, joaca dupa. bine, ca noi avem si un program strans de tot cu 2 sporturi de doua ori pe saptamana, kumon, chineza si tutoring pt reading / writing la Tudor, si nu ne-am descurca daca ar fi joaca inainte.

 

asa ca ei ajung in general la 3.30 acasa, pana ajung si eu, pana le dau sa manance se face cam 4.30-4.45. in general ii las sa se relaxeze, afara, in casa, pana pun masa dupa care intram la foc continuu. vineri seara, sambata dupa masa si duminica sunt zile de relaxare. ori ne lenevim cras, ori activ.

 

eu cred ca lipsa de competitivitate din scoli si lalaiala asta cu facem nu facem nobody gets left behind le-a luat si responsabilitatea. cel putin asa vad eu la noi. nu exista nici un fel de drive din partea scolii sa ajute parintii in sensul asta.

 

isi face tema? o fi bine, nu stim. nu isi face tema? tot parintele primeste un biletel mic inapoi. unde e rolul copilului in viziunea scolii in chestia asta? a, da, tre' sa fie responsabil intrinsec si asta e ceva ce vine automat numa' ca a iesit din burta mamei.

 

________

 

i am soooo upset azi. canada e o tara minunata, pacat ca traiesc canadieni in ea. si dupa firea si chipul lor au un sistem patrarhal in care absolut totul e dictat de niste reguli de politete fals aplicate si intelese, reguli peste reguli pe hartie astfel incat oricine sa aiba fundul acoperit si sa n-si ia vreo responsabilitate, lipsa de accountability si balls.

 

iara eu care avem prea multe balls pana si intr-o tara competitiva si flamanda ca romania, aici sunt pur si simplu ca o balena intr-un tanc. asa de bine ma potrivesc.

Soro, sa-ti spun ...pana la clasa a 4 a nu conta nici la noi tema. Acum are nota separata, procent din nota generala. Si daca e gresita, se scade la nota. Deci tema conteaza. Nimic nu ma poate enerva mai tare decat sa ia 100% la testele din clasa si 78% la tema pentru acasa ...ce Dumnezeu !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, relax, balenuta mica ce esti [pup]

 

 

offff, imbatranesc si-mi pare rau :D

 

nu-s ei mai "ei" decat de obicei, se pare ca eu incep sa fiu mai sensibila in anumite perioade ale lunii. Si imi propun, mai, sa tin minte ca ma PMS ca sa stiu ca nu-s io mai desteapta si altii mai prosti ca de obicei, ci doar mai mimoza, iar restul la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...