Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

V-am intrebat despre abonamente (si va multumesc de raspunsuri) ca sa imi dau seama cat au si altii. Pentru ca am posibilitatea sa schimb din abonamentele actuale (toti suntem pe vodafone) si vreau sa compar. Necunoscuta mea este de fapt netul, dar vad ca majoritatea din voi nu aveti trafic mare, adica sub 500 Mb. Exceptie Miha-s care are peste 2 Gb. La copii, Silvia are 500 Mb (cred, pentru ca viviana a scris 50, dar nu cred).

Preturile nu se pot compara si nici nu vreau, difera tarile, retelele, companiile...

Acum sa concluzionez:

-credeti ca un adult are nevoie de mai mult de 500 Mb trafic (un FB mic, un DC subtire, niste stiri, ziare, niste cautari uzuale pe goagal? Sau ii este de ajuns un trafic de 125, 250 Mb?

-un adolescent ce zice de 500 Mb? Dar 250?

Minutele...stiu ca sunt bune cat mai multe, mai ales la copii.

Rufus eu am abonament de 15 euro si platesc in jur de 70 de lei dar am minute nationale si internationale fix nelimitat, sms nationale nelimitat si 2 GB internet. Doar de 2 luni mi-am modificat abonamentul, mi l-am marit putin deoarece am achizitionat un Samsung S4. Dar sunt super multumita de abonament. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, da ...tsunami as face acasa. Cum adica mai, sa ia 0 din 12 pt ca a scris cu litera mare. Pai daca nu isi taie el venele pentru asta, i le tai eu ...

 

Hai ma, sa spun si ceva bun de el ...tocmai a dat un AR quiz din The kid lawer si a luat 100% ...8 puncte are cartea. Poate chiar i-o fi placut, desi nu am vazut sa o deschida pe a doua din serie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare salutare..

 

bre da aveti un ritm..o placere sa va citeasca omu [flo2]

 

Dar Aschiutza si Kari tot lipsesc [biz] . Una e soferitza in devenire dar Dna de la Nü unde-i domle?

trec vineri pe la ea prin sat asa scurt. [soricel]

 

oare despre ce era vb? am ajuns si io  cu cititul asa din avion la ora 21..dar se pare ca nu e ultima replica

 

=> am fost la Nucsoara, cea de langa oradea. De asta nu o stii Suedia, care era sub nasul vostru.  in 87 era. anul urmator am fost la Calimanesti si a fost ultima tabara. Prima a fost la voinesti arges.

fratii mei mai mergeau in alea gratis, dar pe mine nu ma iubea deloc tipa de la pionieri..asa ca nu am vazut vreo una, nici macar la Galaciuc, la noi in judet.

 

=> copilul meu pleca saptamana viitoare 3 nopti in excursia clasei a 4-a. Nici io nici el nu aveam vreo grija, doar emotii. la mine sa ii dau tot ce are nevoie fara cel mai mare geamantan a familiei. Dar el mai doarme la preteni, chiar se obisnuite la copii la 9 , 10 ani aniversarea copilului peste noapte. [alcool] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, eu mai folosesc mobilul pe post de GPS. Am un app formidabil, mai bun ca Google Maps. Se numeste "Waze" ...imi da drumul si traficul in timp real. Acolo unde e trafic, imi da si alternative, cateva rute, mai lungi dar mai libere ...

 

GPS-ul asta trebuie sa consume mult data plan.

 

 

asta are si radarele fixe, nu?

 

Google il folosesc dupa telefon cand e strada nou si nu am actualizata harta din GPS masinii..s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, e tare la moda waze in SUA :)). Sora mea tot pe asta il avea, exact pentru motive de ocolire.

 

Eu nici măcar GPS nu folosesc, ca nu am de ce. Chiar nu stiu pe ce se duce atâta internet la mine daca ziceți ca voi folosiți mai putin.

 

Si in alta ordine de idei, ia uitati ce au descoperit savanții: http://www.nature.com/nrurol/journal/v11/n9/full/nrurol.2014.193.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...