Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bine, bre, imi inchisesi usa-n nas?

 

Gata, am reusit sa ma dumiresc asupra avalansei, ce, de cand, cum si de ce.

As vrea ca la ora asta sa spun ceva inteligent da' nu mi-am terminat cafeaua si ma mai si gandesc, fara drag, la inca ramasele legume din balcon.

 

 

Nu fuse o avalansa, fuse o furtuna intr-un pahar cu apa. Nu se poate sa va suparati dintr-atata lucru.  Ne plimbam de ceva anisori pe ghetar, mai dam de o copca, mai cadem, ne mai udam, ne mai ingheata sufletul, insa una peste alta v-ati gandit ce stim despre noi?

 

Va spun eu ce stiu despre voi.

Sunteti diferiti. Unii mai sensibili, unii mai ironici - dar fara rautate, pur si simplu asa sunt ei mai condimentati din fire - altii mai echilibrati, altii mai intelepti, altii mai impaciuitori, unii mai slabi, unii mai puternici

Ce mai, toata gama de caractere, temperamente,  picioare, fustite, coafuri braziliene, pantofi si sandalute....

 

Tocmai asta e frumusetea. Toata seria asta de culori si ingrediente fac deliciul prieteniei noastre virtuale.

 

Daca in 90% din timp ne acceptam si ne placem asa condimentati cum suntem, de ce sa lasam alea 10% sa strice gustul?

 

Gustul prieteniei este rar. Rar.  Si o data ce l-ai testat de ce sa vrei sa renunti la el? Pentru o zgaiba de moment?

 

Nimic nu este de netrecut, de neacceptat. Uneori e mai bine sa inchizi ochii oleaca si sa pleci din nou la drum. Indiferent cum e drumul ala! Asta-i frumusetea... sa descoperi si ce se afla sub o piatra ce-ti sta in cale.

 

 

Sa va mai zic ceva. Toate suntem destepte si inteligente (ii facem concurenta lui Rufus!) si ne putem descurca singure fara sa avem nevoie ca cineva sa ne tina partea.

Aici nu facem bisericute si nu ne alaturam unui anume curent sau unei anumite persoane. 

 

Asa suntem noi pinguinii! Niste muschetari. Toti pentru unul si unul pentru toti. Duelurile sunt binevenite. 

Ne arata vaoarea si masura celor de langa noi. Propria noastra valoare si masura.

Data viitoare fiecare va sti ce sa spuna si ce sa nu spuna.

Nu e asta esenta? Ceea ce face ghetarul sa pluteasca?

 

post-3916-0-98967800-1412749656_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata merg sa iau pisicuta! Si nu are inca nume! Si nici litiera si nici nisip si nici mancare.

Valeu! Cate am de facut!

====

 

Am uitat sa va spun de purice. A sucombat total abia ieri. A numarat fii-mea 35 de piscaturi. Pe mine.

Ce individ insistent si fara moarte. Alaltaieri topaia pe patura.

Si fii-mea zicea:

"Ce gandacel negru si dragut!"

Si eu ziceam:

"Ce puricel mare si grasut!"

Daca nu am spalat si deparazitat asternuturile alea, pijamalele si covoarele, in fiecare zi  de mi s-a urat!

Baga-l-as in ma-sa de purice! Du-ca-se si fie-i somnul lin si otrava aproape! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, abia astept sa intre pisicuta in viata voastra, sa ne povestesti despre ea, neaparat poze vrem.

mvaiii, ce purice incapatanat ! cred ca devenise dependent de sangele tau [:-)))]  [:-)))]

adevarul e ca daca la mine in casa patrunde un tantar sau un purice, sistematic eu sunt cea muscata. de fii-mea si de sot nu se atinge lighioana, desi avem cu totii aceeasi grupa de sange. mister total, de ce doar eu sunt cea piscata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! 

 

Rufus, multumim pt capitolul nou!

 

Viviana, abia astept poze cu pisica mica. A noastra cea mica e obraznica rau, ma cam enerveaza. Bobitele de mancare aleasa luata pe bani grei de la magazin sunt cah! dar e tzop in varful mesei din bucatarie una-doua. Deja a asociat persoana mea, intratul in bucatrie si zgomotul usii de la frigider cu ceva bun si e enervant de insistenta. Carnita daca as servi-o toata ziua, ar fi cea mai fericita. Nu mai zic ca miorlaie din senin (ceea ce Kyra nu a facut niciodata, pisicile 'Albastru de Rusia" fiind de la natura lor niste pisici tacute , deloc vocale) si sperie toata casa ca nu stim ce are. In esenta ei, e dulce tare, cum vine si se urca in capul nostru si ne musca de degete sa ne jucam cu ea, dar tot obraznica e ... 

 

Ieri am facut o nefacuta! Am adunat din gradina gogonelele ce zgribuleau pe lujeri fara nici o sansa sa se mai coca toamna asta si am pus un borcan la murat. Pam-pam! am si poza. Am sa va povestesc cum au iesit. 

 

Tot ieri a cumparat si a zdrobit barbatul din dotare struguri sa faca vin. Eu nu am contribuit decat cu datul cu parerea, la ceas de seara, cand treaba era gata. Numai ca m-am dat cu parerea intr-un mod aiurea (mai fac eu din astea, nu e prima data) ... si s-a suparat domnul sotz, ne-am impuns un pic. In final i-am zis sa faca ce vrea, ca pana la urma e proiectul lui, treaba lui! Acu m-am pus pe asteptat rezultatul, sa pot sa ii spun "ti-am zis eu!"  [}:)]  .

 

 

Simona, multumim pt impartasirea experientei cu subiectul canadiencelor. Eu zic ca vom fi bine totusi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella73, e binevenit sporul asta al  tau ca eu m-am cam fasait. Nu mai am nicio chemare chiar daca aud cum ma striga gogosarii si ardeii.

 

Am dormit stramb azi-noapte, am avut un cosmar in care fii-mea era soru-mea, mi-a fasait o ureche de m-a trezit. Era mai bine cu puricele.

===

 

Am primit indicatii de la crescator ce trebuie sa-i cumpar in materie de hrana, litiera, jucarii, perii si deparazitari trimestriale - ca daca aduc lighioane-n casa...

Le-am comandat pe toate din internet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...