Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nume si porecle rautacioase


Recommended Posts

In copilarie am suferit din cauza numelui meu . Numele meu e Ana si parintii ma strigau Anutza cand eram mica :))) bineinteles ca toti copii,inclusiv fratele meu, ma strigau Anutza- putza  [alcool]  sau Anutza- maimutza . Apoi la scoala am fost Ana- banana si Ana lui Manole.

Sunt sigura ca si altii au fost Nelu -purcelu,Nicoleta- bicicleta, Doru- chioru' ..si multe alte exemple  [:D] 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In copilarie am suferit din cauza numelui meu . Numele meu e Ana si parintii ma strigau Anutza cand eram mica :))) bineinteles ca toti copii,inclusiv fratele meu, ma strigau Anutza- putza  [alcool]  sau Anutza- maimutza . Apoi la scoala am fost Ana- banana si Ana lui Manole.

Sunt sigura ca si altii au fost Nelu -purcelu,Nicoleta- bicicleta, Doru- chioru' ..si multe alte exemple  [:D] 

Daca si Ana e nume din cauza caruia sa suferi, ce sa mai zica Aalyah sau Abigel? Toate numele rimeaza cu ceva, dar copiii sint copii. Pe mine m-a strigat unul Letitia-politia, dar nu a prins [:)] . Asa ca am ramas fara porecla, dar poate si din cauza ca eram mai batoasa, gaseam si eu porecle altora, daca era sa fie. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie fratii mei imi ziceau Isti-pisti   [:-)))]  [:-)))]  problema e ca nu imi dau seama ce legatura are porecla cu numele de viorica. Bineinteles ca fiecare aveam cate o porecla. Fratele mai mare era stirco, iar sora mai mica cititoarea iar cel mai micut frate era laios. 

 

Cu cat drag imi aduc aminte de numele astea acum. Pentru mine nu au fost un motiv de suparare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi ziceau Diii .... cu tot cu intonatia, ca la caluti.

Din nefericire aveam si un nume de familie semnificativ... de aici a venit si Chelioasa... desigur mi-am lasat parul cat s-a putut de lung si am norocul de a fi si des.

Toate asta ma deranjau atunci... dar m-au facut sa-mi intaresc caracterul si astfel sa caut mereu cate un raspuns pentru "RAUTACISMELE" tuturor. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

si eu am indurat tot felul de rautati din cauza numelui de familie - este adevarat ca atunci cand esti copil este mai greu ... insa din intelepciunea de mai tarziu, pot spune ca eu am ras mai bine,  la urma ... [:-)))]

 

asa ca, e adevarat cum spunea cineva mai sus, lucrurile astea te fac mai puternica... iar prostii raman cu o placere trecatoare. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...