Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nume si porecle rautacioase


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

La mine a fost Marijuana :))) era in perioada de glorie a celor de la BUG Mafia, cand cantau cu Dana Marijuana. :))))

Mai am o 'porecla', mai mult o prescurtare a numelui, asta e folosita si acum de apropiati.

Acum vreo 12 ani eram cu grupul nostru de prieteni undeva si am ras toata seara non stop. Asta  si faptul ca eram tot timpul vesela si radeam l-a facut pe unul dintre prieteni sa ma intrebe daca am prizat ceva. Dupa care a venit natural si simplu---Prizescu. :)))) Asta e de fapt nickul meu pe youtube. :)))

Nu am avut porecle care sa ma deranjeze sau sa ma supere, toate au fost puse de prieteni si cu toate am fost de acord.

 

 

Mi se parea foarte 'coool' ca pe sot il strigau prietenii de cand era el mic 'Matza'. Are ochii de pisica si chiar seamana cu una. Si acum multi prieteni ii mai spun asa. Eu il chinui cu fel de fel de nume de alint.

 

Iar la numele de alint acum suntem la 'Parci'. A vrut el o data sa spuna ca sunt un 'parsh', adica un soricel mic de camp, dar a iesit parci. care printre altele e si un tzap in calduri :))))) eram odata la el acasa cu toata familia si el imi spune 'Parciu, adu-mi te rog niste Cola daca mergi acolo'. Iar tatal lui s-a intors cooncomitent cu maica-sa si inca cineva 'cum i-ai spus??'.

 :)))

 

 

Unei vecine de la bloc i-am spus ... Floca. foarte urat, dar avea parul in toate directiile. Chestia e ca desi ea e acum profesoara cand povestimd e ea si ii spun  numele nimeni nu stie la cine ma refer. si atunci adaug in soapta si porecla. Nu s-a suparat niciodata, ca era de fata cand am venit cu porecla si se distra si ea pe seama problemei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...