Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Universitatea Ghetarului: temele puilor de pinguini!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 687
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Estimez cam $500 ...unii au dat si $20, avem si o bancnota de $50 ...si majoritatea de $1.

 

Mi-a cam disparut jena si mi s-a activat lacomia. Cred ca ma bag si la urmatoarele doua :))

[:-)))]  [:-)))] Chiar ca wow! Vezi, stia madam directoare ce stia! Ma bag si eu urmatorul fundraising!

Eu plec azi in romania! Pleaca avionul la 12 noaptea, dar e direct. Ma duc sa-mi fac bagajul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Estimez cam $500 ...unii au dat si $20, avem si o bancnota de $50 ...si majoritatea de $1.

Mi-a cam disparut jena si mi s-a activat lacomia. Cred ca ma bag si la urmatoarele doua :))

 

Cica daca in tribune stau mame sexi incaltate cu pantofi Louboutin, joaca copii ăia de zici ca nu e adevarat !:)):))

Asa ca explica-le oamenilor sa sustina copiii astia...ca sunt copii buni !:)):))

Sa doneze pentru o cauza nobila.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, buna ziua! 

 

Eu nu prea dau bani la fundrasing.

 

Dau alimente la actiunile de Craciun, sint organizate de Parohiile de cartier, sint in general elevi de liceu care merg sa le adune, daca nu sint acasa las conservele pe scari si scriu pe ele ca sint pentru ei, Radu merge si el si la cite doua pe an si oamenii dau si bani si alimente.

 

Mai "dau" la actiunile concertate, organizate de Fundatia X impreuna cu magazinul y, care doneaza un procent din venituri dintr-o perioada determinata pentru fundatia x. Si, chiar daca de regula nu fac cumparaturi la magazinul respectiv, ma straduiesc sa-mi gasesc ceva de cumparat de acolo. Chiar acum, de exemplu, unul din lanturile de benzinarii din Ca doneaza 1 cent la litrul de benzina vindut pentru cancer de sin. Asa ca desi de regula nu cumpar benzina de la ei am sa o fac pina cind se termina actiunea lor.

 

Bani, per say, dau pentru research in cauze obscure, pentru care lumea nu da bani pentru ca nici macar nu a auzit de ele. Boli genetice, in special, care ating citeva sute de persoane in lume, asa ca e usor sa le ignori, nu e toata ziua banderola roz sau mov sau mai stiu eu ce in coltul ecranului de tv pentru ca parintii aia abia reusesc sa isi duca tratamentele copiiilor lor, damite sa mai si plateasca publicitatea pentru actiunea lor de strins de fonduri. 

Am o amica, Doamne, cu o minune de fetita, o minune, va spun, afectata de o super rara, imposibila si ticaloasa boala genetica... Sint 200 de cazuri in lume, asa ceva, ti se rupe sufletul... Asa ca, daca am banii de dat pentru charity, prefer sa ii dau cind organizeaza asociatia ei ceva, pentru ca stiu ca banii nu vin decit din cercul apropiat celor afectati, asa ca cercetarea nu are fonduri multe, din contra. Si sper si eu cu ea, ca doar speranta o mai tine, cred! 

 

Pe curind,

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, drum bun.

 

Buflea, wow...ati muncit bine :-)

 

Am terminat treaba, inclusiv fasolea...acum ne uitam la Supertalent pe RTL...

 

Joi sefa mea a fost in Atena...si a dat nas in nas cu Clooney :-) era plin de fotografi si ea nu stia de ce...se grabea, ca altfel ii cerea un autograf...

 

Seara buna !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...