Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Universitatea Ghetarului: temele puilor de pinguini!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 687
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ralu, ce bine ca nu sunt singura care se streseaza cu obiectele din crom [smulgpar]

 

Miha, habar nu aveam ca varza trebuie sa stea la cald [:)] noi la boxa o punem la murat si iese...

 

Nasuc, pe unde ati umblat ?

Strumphi, cred ca e neplacuta procedura...bine ca ai scapat [flo2]

 

La noi e superb, soare si 23°....cica e prima luna din octombrie dupa multi ani cand e asa de cald...si cu 5° peste media normala...vremea in sept si oct a fost mai frumoasa decat in iulie si august...vara noi am avut in iunie...

 

noi duminica mergem la noaptea slagarelor....va fi ft fain...de-abia astept...ma imbrac iar in Dirndl...i-am luat si domnului elvetian o camasa care merge la un astfel de eveniment....e alba si are ceva carouri rosii...asa se poarta la barbati...pantaloni de-aia de piele nu vrea, ca i se vad picioarele de la genunchi in jos si nu e epilat [:D] plus ca i-ar trebui pantofi speciali si nu are...asa ca merge in blugi si cu camasa...

 

o dupa-masa frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Luis e precum un catel dupa mine...si vine cand e afara si il strig...sau imi stie pasii si chiar daca nu il strig, apare in casa....eu il hranesc de obicei; cand nu sunt acasa, o face Marcia, dar se mai intampla sa uite....asa ca ii las mancarea umeda in castron....ca de-aia uscata are non-stop....Marcia e si ea geloasa, mama ce-i mai face cand e nervoasa...adica ii zice, ca de facut nu-i face nimic...

dimineata cand m-am trezit era afara; cand am deschis geamul, l-am vazut ca era pe pajistea de langa noi..l-am strigat, a venit, a papat si s-a asezat in fata usii Marciei....i-am deschis si s-a culcat pe patura lui, la picioarele ei....cand am plecat, era tot acolo, dormea dus....

a venit insa la 4 dimineata si s-a miorlait tot la usa Marciei, care insa era inchisa...a trebuit sa-l conduc la cutia cu mancare uscata....am lasat si usa de la camera ei deschisa....nu stiu ce a mai facut dupa...daca nu il bagam in seama, se miorlaie din ce in ce mai tare...si tot trezeste pe unul dintre noi....sau pe toti..aici tata e de vina, ca el l-a invatat asa....facea doar ce vroia pisoiul....chiar dormea la pranz, pt ca Luis nu dormea la el in copac decat daca statea cineva cu el [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisicile...

Pisicile mananca iarba dar nu stiu de ce, ca nu m-a preocupat. In curtea din spate am un razor cu iarba grasa, e o placere sa vezi matzele la pascut, cum rod firele alea cu capul intr-o parte...

Actuala pisica stand numai in casa, se delecta cu lucerna iepuroaicei, dar vad ca roade cu placere si o feriga din buchetul cu flori. Asa ca Ana ii aduce cate un smoc din curte.

Din ce am vazut, desi avea cata iarba voia afara, fostul motan manca cu pofta graul ala pe care-l punem de sf. Andrei. Ati gustat vreodata? E foarte dulce.

Cred ca pisica Vivianei e inca mica sa stie ce e iarba...dar s-ar putea sa ma insel. Deci o mana mica de boabe de grau, pe un somoiog de vata...e cel mai la indemana. Eu cand creste il tund regulat, asa ca nu face spic, nu se ingalbeneste...bine, o perioada, ca apoi tot imbatraneste.

Folclorul spune ca pisica e atrasa de energiile negative. Asa ca nu e de mirare ca se tin dupa noi si nu dupa copii, care-s mai senini la creier. Asa o fi sau nu...

Medicii astia veterinari spun ca sa le dam doar mancare pentru pisici (uda sau uscata) si din cand in cand carne cruda slaba. In nici un caz nu mancare gatita, chiar si doar pentru ele, sau lapte sau orice altceva. Daca pisica sta doar in casa, cu atat mai mult. Acum...nu stiu ce sa zic. Fiecare cum crede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vasilică e fiul prietenei mele si finutul meu.:)

Astept sa facem cunoștința si sa il învăț repede o poezie. :))

Trebuie sa il iau tare ca mâine, poimaine o sa aiba probleme cu temele.Ca dupa câte am citit pe aici temele sunt naspa!:)):))

 

 

Vesel si voios o sa fie, ca doar îi sunt nașa !:)):))

 

hehehe, corect!!!

 

eu le puneam matzelor iarba la crescut in ghiveci. aveau ghivecele preferate. pfff... iar ma apuca nostalgia!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella dar nu e rece la 15 grade. Eu știam intre 15-20 de grade, la noi nu e atat in depozit, unde o tin. Numai vreo 14 zile trebuie ținută așa, pana se acreste zeama. Credeam ca scap de putoare dar se pare ca nu am nicio șansa :).

 

Morgan are mereu mancare uscata, dar de doua ori primește mancare umeda. Da, numai de pisici. Fara asta umeda nu poate. Dimineata si seara, împart un plic in doua, ii ajunge. Cea uscata e ca si supliment. Mai primește pui crud cand gatesc, vita si uneori peste. Mancare gătită niciodata, de asta nu poftește si nu s-a urcat niciodata pe masa sau pe bancul de lucru.

 

Maya, ce frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din auzite, cica pisicile mananca iarba atunci cand le doare capul.

realitatea cred ca e alta, firele de iarba le ajuta sa "compacteze" si sa elimine mai usor ghemotoacele de par din stomac. poate d-aia pisica mea rodea tot ce insemna punga/ambalaj de plastic ? uite ca nu mi-a dat prin cap sa-i dau iarba, sa vad ce face cu ea.

pisi a mea simtea imediat daca ma doare ceva. venea si se punea exact langa sau pe locul dureros (cap, stomac). in scurt timp durerea se ameliora pana la disparitie.

si cat timp am avut pisica, nu stiu cum sa va spun, parca am avut numai noroc sau am fost ferita de probleme sau greutati. parca ar fi fost spiritul ocrotitor al casei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...