Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Universitatea Ghetarului: temele puilor de pinguini!


Recommended Posts

In parallel cu usturoaiele, vreau sa va spun ca de la o vreme, cateva luni asa, copiii mei vor sa doarma si sa faca baie impreuna [fal]  ... I-am lasat, ca stiti voi problema mea cu dragostea dintre ei, rara si surprinzatoare ...dar totusi, mi-a atras barbatul atentzia ca au 10 si 9 ani.

 

Ieri, nu stiu ce s-a intamplat cu Alex, dar a acceptat sa se joace cu papushile Barbie ale Flaviei ...bine, au facut ei un scenariu, care a inceput jos pe covor, continuat cu o bataie cu picioarele lor lungi si s-a terminat cu una dintre papusi cu un picioar rupt (la propriu). Flavia in lacrimi, a spus ca trebuie sa I-l lipeasca cu scotch, sa ii faca baie si sa o trateze ca pe un bolnav. Alex, agresorul a acceptat ...si s-au dus amandoi in cada, au umplut-o cu apa si au stat acolo, desigur complet dezbracati, cu niste robotzi de Lego, 3 Barbie si una schioapa ...vreo 3 ore.

 

Voi cei care avetzi fratzi apropiatzi de varsta sau copii fata si baiat apropiatzi de varsta - v-ati confruntat cu momente din acestea de prietenie in care cer sa doarma si sa faca baie impreuna ? Stiti ca la mine astea sun rare ...sa le interzic ???

 

 

P.S.Strumphi, eu nu am inteles ce analiza ai facut de te-au facut aia sa planga ...si ce diagnostic este ala ? Pentru durerile de cap ?

 

P.P.S. La fel nu am inteles de ce trebuie Cretzulina supravegheata de therapist ? Ce Dumnezeu nene, are 3 ani ... vorbeste, mananca, interactioneaza cu copii, are si lumea ei ...

 

P.P.P.S Ella, Marcia de ce se duce la psiholog la 11 ani ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 687
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, cand mancam cu sora mea, facea 2 feluri de mujdoi: unul lichid si altul ca maioneza. Asta pentru ca mie imi placea cel lichid, iar ei cel maioneza. Si Tora face astazi cam la fel. In ceea ce priveste cel ca maioneza, imaginatia nu are limite, adica pui in ele o gramada, si condimente, si vegeta... iese asa o crema usturoiata.

Usturoiul nostru stramosesc nu era iute. Dar a venit cel chinezesc, mare si frumos, si foarte iute. Asa ca la fel ca si cu rosiile, greu mai gasesti acum, chiar si la tzara, un usturoi cumsecade.

Evident, mujdeiul clasic e cel cu zeama, sa inmoi mamaliga de la saramura de peste sau de la pastrama in el.

Dar daca altora le place crema...asta e gustul lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum cred ca inteleg de ce asta chinezesc nu e bun de "mujdoi" ...pentru ca e prea iute. Dar chinezii pun usturoi in orice mancare ...usturoi si ginger, astea sunt doua ingredient care nu lipsesc ...si probabil de aceea il aburesc / fierb - ca sa ii iasa iutzeala.

 

Deci exista vreo metoda sa il domolim in tarie pe asta chinezesc ?

 

Cum faceti voi usturoiul lichid ? apa, sare, usturoi pisat si apa ? SI toata lumea se balaceste in el ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Buflea:

 

1. reteta mea de mujdei cu care nu dau gres niciodata:

o capatana de usturoi zdrobita pusa intr-un bol mare, il frec putin cu sare, apoi cu ulei pana se face pasta. Ii torn in scarba cateva linguri bune de smantana. Uneori ii pun cateva picaturi de otet si patrunjel.

Alteori in loc de smantana vreo 2 borcanele de iaurt.

2. pe la vreo 12 ani bunica mea ne-a prins pe mine si soru-mea cand ne numaram reciproc, tragand de ele,  pilozitatile de la mizdute. Ne-a certat rau.

3. verii Silviei, fata si baiat, faceau baie impreuna pana cand el, mai mare fiind, de vreo 10 ani, a intrebat-o pe maica-sa: pot sa-mi bag putzulica mea in pasarica ei?

 

Tu, tragi singura concluziile.

 

========

 

Am fost cu Silvia la medic. EKG-ul a iesit bine. Tahicardia ei s-ar putea sa fie psihogena sau de la tiroida. Maine dimineata ma duc sa-i fac o gramada de analize, o eco abdominala pentru suprarenale.

Pana una alta i-a dat sa ia distonocalm nummai si numai cand mai apare tahicardia si seara Sedatif Pc - pentru ca nu poate adormi.

In we va lua Sedatif PC si in timpul zilei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok Rufus, ii dau o maslina...sa vad ce face cu ea :-) a venit de-afara, a mancat mancare umeda, apoi tot popcorn-ul pe care il pusesem in bol pt el...

 

Buflea, Marcia merge la pedagogul social al scolii...e un fel de psiholog...asta pt ca a avut probleme la scoala cu cativa colegi...si cand au astfel de probleme, pot merge la doamna respectiva...care aplaneaza conflictele si ii invata cum sa se comporte in astfel de situatii...Marcia are gura mare acasa, dar la scoala e cateodata mamaliga...ii e frica sa riposteze, ceea ce nu e bine...o invata-o insa si pe asta candva...nu merge mereu la doamna respectiva, ci doar cand simte ea nevoia...

 

seara buna !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata a fost si-a trecut si nu e buna. am racit :( si nu am nimic de zis.

 

decat ca oarecum pot sa inteleg ca nu i-a placut alinei the killing, pe care tot io l-am scris the killings.

 

si recunosc cu mana pe inima ca nu mi-ar fi placut atat de mult daca avea alti acori decat cei 2 principali. ei si intaercatiunea lor fac o tona din serial

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...