Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Universitatea Ghetarului: temele puilor de pinguini!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 687
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

JG, sa fie asta ultimul frecus cu dintii fetei! Si sa treaca repede, usor si sa-i aruncati peste casa!  [flo2] Duca-se!

 

As vrea eu, dar nu mai e voie sa ne dea dintii acasa. Ma rog, nici nu-mi doresc :)

Eu sincer nu cred ca e ultimul frecus, se pare ca mai toti vor iesi asa, pe langa, sper doar sa mai creasca si sa stea la dentist. Dar mai e pana atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, elvetienii vorbesc rar limbi straine  [:)] iar cand le vorbesc, le vorbesc prost..asta o stiu si nu am de ce sa ma supar....

ei nici nu prea se inteleg intre ei...ma refer la aia din partea franceza si cea germana....ca aia din partea italiana vorbesc mai toti germana...si cei din partea germana vorbesc ft prost germana, fac multe greseli....pt ca elvetiana e o alta limba decat germana, asta v-am mai spus....

 

la noi la banca prima limba este engleza...am colegi elvetieni care o vorbesc perfect....multi au studiat in engleza, altii au avut schimburi de experienta in tari unde se vorbeste doar engleza...am multi colegi nemti....ei vorbesc in general ft bine engleza...am insa un coleg italian; omul asta scrie perfect in engleza, dar cand vorbeste nu intelegi mai nimic...

 

asiaticii vorbesc in general o engleza de iti prinzi urechile....si eu trebuie sa ma concentrez cand vorbesc cu ei la telefon...mai ales cu indienii; parca au prune in gura....cu US e ok, nu am probleme, cu UK depinde...am un coleg din Irlanda; vorbeste omul ala o engleza de te unge pe suflet...

 

in general, elvetienii par aroganti si mai din topor, dar nu sunt asa...nu stiu de ce lasa impresia asta...pe-aia din partea franceza nu ii cunosc ft bine, asa ca vorbesc de astia de la mine...

 

eu cand m-am angajat aici am primit cuvinte de lauda la cat de bine vorbesc germana; nu le venea sa creada ca eram doar de 2 ani si deja vorbeam germana la asa un nivel...oricum nu o vorbesc ca nemtii....multa lume ma intreaba daca sunt din Spania  [:)] nu ma deranjeaza...Elvetia e o tara cu 25% emigranti, asa ca ma doare fix undeva de ce gandesc altii despre mine...important e ca eu sunt multumita cu mine...restul, ura si la gara  [:)]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...