Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Universitatea Ghetarului: temele puilor de pinguini!


Recommended Posts

Hello ghetar,

 

Ruf, si eu am inceput sa tai chestiile naspha din alimentatie; deci, asa cum am fost alaturi de tine cu genunchiul, voi fi si acum [:)]

Elyda, eu pot sta linistita in Tenerife 12 luni/an [:-)))]

J G, multa bafta!

Astept weekendul cu nerabdare; m-am trezit azi dimineata la 5 si ma gandeam ca trece viata pe langa mine; munca, casa si cam atat. Si am inca 20 de ani in viata sa tot muncesc; de as castiga la loto [:-)))] .

In weekend avem program de voie sambata, zi de nastere la lasertag, apoi mergem intr-o vizita. Duminica ne mai incurca niste teme dar mai vreau sa ne si distram.

Ma duc sa mai citesc din urma......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 687
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ralu, așa scrie si in brosurica ce am citit-o. Moașa care mi-a pus steriletul m-a intrebat daca am citit-o si daca am întrebări. Am zis ca da si nu :) așa ca ea n-a mai subliniat ceva anume. In brosurica zice la fel: 10 zile de evitat baia, ob-urile si contactul sexual. Eu ma refeream strict la dureri cand am scris ca am fost la gimnastica. Pentru ora aceea am pus un ob. Eu am sangerat foarte putin acum si nici dupa naștere de ex. nu am ținut cele 6 saptamani, ci cand am simțit ca e ok :). Dar astea sunt din seria: nu faceti ca mine! :) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur, bine ca mi-ai spus.:)):))

Cand o sa imi iau casa in Tenerife (am asta pe lista in urmatoarea suta de ani:))) esti prima pe care o invit.:)):))

 

 

 

Am visat urât azi-noapte si dimineață m-am trezit cu ideea deplasată:)) ca ar trebui ca astazi sa fiu fata de casa,soție si mamă. :)):))

Trei in una...mai mult ca șamponul. :)):)):))

 

Frigiderul meu poate sa joace fără probleme in filmele XXX ca indeplineste cerințele:e mare si gol.:))

 

Masina de spalat cica simte ca a început sa rugineasca pe la incheieturi de stat prea mult degeaba.:)):))

 

Si din cauza de lipsa acuta de timp si (mai ales chef) imi trebuie hartă sa ma orientez in bucătărie ca a trecut ceva timp de cand am fost acolo mai mult de cat mi-a luat sa-mi fac un ness :)):))

 

Asa ca de o ora fac planul:) sa vad daca ma pot urni catre piata (daca nu or fi mutat-o de cand nu am mai fost pe acolo):)) sa iau cate ceva si sa crosetez un pilaf cu pui si ciuperci si niste orez cu lapte.

 

Daca pilaful a fost ideea mea, orezul cu lapte e numai din cauza voastra ca i-am pomenit barbatului despre el cand scriati aici:) ):)).Sper ca sunteți fericite !:)):)):))

Daca ajung dupa aceea si la birou....vreau statuie.:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici gand, Mihaela, n-ai zis nimic anapoda, doar ca mi-era ca s-a inteles din mesajul meu ca inrudirea stransa cu portugheza e vreo inventie de profan, nu e  [:)] .

 

edit: adica vezi bine ce greu ne intelegem in aceeasi limba! cred ca de la accentul tau puternic maghiar si de la al meu strident portughez ni se trage  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici gand, Mihaela, n-ai zis nimic anapoda, doar ca mi-era ca s-a inteles din mesajul meu ca inrudirea stransa cu portugheza e vreo inventie de profan, nu e [:)] .

 

edit: adica vezi bine ce greu ne intelegem in aceeasi limba! cred ca de la accentul tau puternic maghiar si de la al meu strident portughez ni se trage [:-)))]

Nuuu, n-am luat-o deloc așa, am inteles ca nu e de la vecina, din prima.

 

Cu siguranta! Își fac accentele de cap :)))). Al meu e si finlandez sa stii! :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Rufule, ce exact ai facut ? In afara de a vorbi cu profesorul, directorul … daca aia vor sa ascunda sub presh, cum ii determini sa faca valva ????

 

Pentru cazul cu poza si apoi toata tevatura: Plangere penala la politie (inregistrata oficial) pentru hartuire sexuala. Aceeasi reclamatie scrisa la conducerea scolii.

Politia deschide dosar penal si incepe cercetarile: audierile celor implicati (cu parinti, pentru ca sunt minori) plus martori. In paralel, scoala are ancheta ei (identica ca forma).

Rezultatele se comunica in scris. De obicei cea a scolii este mai rapida. Desigur, daca consideri ca nu e suficient, faci plangere la inspectoratul scolar , unde atasezi si plangerea la politie

Pentru lovire e mai cotoioasa, pentru ca acolo trebuie sa existe musai masuri. La politie-plangere penala pentru lovire si (daca e cazul) vatamare corporala.

Sigur ca nu-i baga in puscarie...dar insasi drumurile si tot deranjul asta este nasol. Vorbesc pentru oameni normali, care n-au calcat pe la politie decat cand si-au facut buletinul.

De cele mai multe ori dosarul penal se inchide fara inceperea urmaririi penale (daca nu e ceva grav, desigur) DAR -o chestie pe care nu am stiut-o si n-am auzit-o pana nu am trait-o) cand politia stie ca asa s-a intamplat dar nu considera ca trebuie ajuns in tribunal, da o amenda administrativa. Asa ii zice si este destul de consistenta (in jur de 1000 lei pentru chestiuni "subtiri"). O poti contesta in justitie, dar judecatorul nici macar nu se uita la tine.

Chiar daca nu reprezinta un cazier, este o pata pe care, daca doresti, o poti specula in continuare.

Si nu in ultimul rand: orice televiziune, dar mai ales cele usurele, de abea asteapta un miros de subiect, nici macar subiect intreg. De aceea, cea mai la moda amenintare acum nu e cu politia, procuratura, justitia...e cu televiziunea. Daca vorbim de persoane fizice, nu prea se misca...dar daca e vorba de institutii sau persoane publice, vin in viteza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...