Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cât de scumpe Ella? Nu stiu ce înseamnă francii. La noi sunt 20-30 euro(prețul e in coroane dar degeaba scriu coroane, nu cred ca stii cat înseamnă. Am gasit si unul la 15, vezi nu poti comanda de la tine? Daca iti convine prețul, il pot lua eu, dar nu stiu cat ar costa transportul, eu rar trimit pachete. http://www.biltema.se/sv-fi/Fritid/Lek-och-hobby/Utomhus-sommar/Lek-och-spel/Kubbspel-45890/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, plina de surprize Grecia asta ...

Tu esti la job sau la concediu. Din ce spui, seamana cu vacantza :))

la job. prima zi am chiulit de la o cina cu sponsorul, si foarte bine am facut - colegii care au fost ne-au spus ca sponsorul a uitat de ei [:-)))]  au intarziat cina cu vreo 2 ore, si astia mureau de foame [:)]

 

am mai avut apoi doua zile jumate de intalniri, cu prezentari si discutii, o cina intr-un restaurant elegant (sincer, as fi preferat o taverna banala), si seara de ieri care a fost un esec total. ni se spusese ca mergem cu niste jeep-uri, sa ne arate niste chestii turistice, si apoi la o cina intr-o taverna originala.

cu vreo 2 ore inainte de plecare am aflat surpriza: jeep-urile trebuiau conduse de noi insine  [fri] si asa a si fost. s-au sacrificat vreo 7-8 persoane (ca na, urma sa conduca toata seara si sa nu bea, ceea ce nu prea seaman cu un entertainment).  

 

buuun. plecam noi, impartiti pe echipe, respectiv pe masini. jeep-urile erau niste Nissan-uri 4x4 cat se poate de obisnuite, conduse cu ametitoarea viteza de 30-40 km la ora de niste oameni care habar n-aveau cum sa umble cu ele (o parte din ei fiind si din State, care pareau ca vad pt prima data in viata lor cutie de viteze manuala [:)]  )

 

dupa vreun sfert de ora ajungem la primul obiectiv - lacul Vouliagmeni. ni s-a spus povestea lui, l-am adimrat, am facut poze, a fost ok.

 

de acolo plecam iar, fara sa stim prea bine unde si in ce scop (prima masina avea sofer de la organizatori, restul il urmam pur si simplu). ok, urcam la o biserica - nu era nici macar deschisa; ne pozam cu ea si cu peisajul inconjurator, deja aproape se insera, batea vantul ... in fine.

 

plecam iar. si merem, si merem, si la un moment dat parasim soseaua, apoi parasim si orice urma de drum asfaltat si de civilizatie, si incepem sa urcam pe niste coclauri. deja se intunecase, nu vedeam decat gropile si denivelarile din fata noastra. dupa vreo ora, masinile din fata se opresc, se delibereaza cateva minute, si apoi suntem anuntati ca tre' sa ne intoarcem, ca "drumul" s-a surpat datorita unei furtuni care avusese loc in urma cu vreo 2 ore. si ne intoarcem, tot pe coclauri, dar la vale. dupa vreo juma de ora ajungem la o taverna, pe malul marii si la poalele dealului pe care e templul lui Poseidon (arata fain, luminat frumos, dar n-ar fi fost rau sa-l vedem pe lumina). acolo aflam ca drumul surpat ar fi trebuit sa ne duca la o mina dezafectata. n-am mai cerut detalii ce pisici trebuia sa facem acolo, am zis mesi ca n-am mai ajuns, ca deja muream de foame.

 

trebuie sa recunosc, chit ca taverna arata jalnic, mancarea a fost buna si multa. atmosfera insa nu. mi-a luat o ora sa-i lamuresc ca vrem niste muzica greceasca in loc de ultimele hit-uri din top ten cucuietii din deal, sau ce naiba era.

 

apoi am luat-o spre hotel. ni se spusese ca facem 25 de minute. am facut o ora jumate [:)]  si in sfarsit am ajuns si ne-am culcat.

 

azi am mai avut lucrari pana la pranz, dupa care am frecat menta in stil grecesc, la un pahar de ouzo si o "greek coffee", fiindca am ajuns la concluzia ca nu merita sa dam 50-60 de Euro pe taxi pana in oras si inapoi, ca sa stam doar maxim o ora acolo (orasul fiind Atena, noi fiind intr-un cartier residential aflat la marginea ei).

 

si dupa ce azi mienunam acolo ca e frig si bate vantul (erau 18 grade), ne-am intors in Bucuresti, unde ne astepta zapada si viscol [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am uitat, nu am ascultat.

M-am ferit sa frunzaresc netul sau televizorul.

Rezultatul este explicabil. [:)]

Cand e finala? La ce ora?

Sa stiu...

 

La ora 13.

Nu te uita nici maine! :)))

Cine stie, poate totusi avem vreo sansa...

Nici eu nu m-am uitat.. bine, eu nici nu prind posturile T  care transmit.

De ex, la Roland Garros, asta vara, m-am uitat la meciuri, ca le-a transmis Eurosportul, si a fost bine, de fiecare data, mai putin finala.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Am ajuns acasa, am scos dintii, totul ok.

In afara de un mare show cand i-a pus branula (de a trebuit sa se urce o infirmiera cu totul pe ea), a fost ok. Si-a revenit f repede din anestezie, a plans de fericire cand si-a dat seama ca i-au fost scosi dintii.

Despre spital si bune, si rele, ca la spitalele de stat.

Sunt moarta de oboseala, vreau doar sa ma spal si sa dorm... pana maine la 7 cand plec iar la Bucuresti ca am cursuri la master :(

Va multumesc mult pentru gandurile bune, s-a simtit, am fost nesperat de linistita.

Over and out :)

Ma bucur foarte tare ca ati reusit. Branula aia, mama ei, trebuia pusa dupa ce o adormeau.

Bine ca sunteti bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello tuturor,

 

 nu am reusit sa citesc toate paginile doar pe sarite...cateva

 

JG bine ca ati scapat cu bine [flo2]

 

Bella bine ai revenit

 

Ziki , ce frums povestesti, frumoasa calatorie.

 

mianna ai pus cumva si poze si eu nu le-am vazut? mi-as dori sa vizitez grecia cindva.

 

Aqai, mi-a stat inima candd am citit isprava baietilor...wow, ce le da prin cap sa faca.bine ca nu au patzit nimic.

Aqai ai pus vreo poza? eeu nu am vazut-o...las-o si tu 1-2 zile

 

Simmona nice, very nice tunsoarea. iti sta bine.

 

Ruffus ai zis ca ninge??? te invidiez. mi-e dor sa vad ninsoare...cum ninge cu fulgi mari...sa o ating.

 

Buflea, eu l-as fi pedepsit serios pe Alex...absolut nimic nu justifica comportamentul agresiv.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...