Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello

 

cu intarziere, dadu di in mine boala muraturilor asortate :). Cum ziceati ca se sterilizeaza borcanele la microunde? Le pui acolo un pic si gata?

 

Karula, merci ca te-ai gandit la mine [flo]. avem si noi o carte de genul, scrisa de un francez desigur :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit nimic in spate ...

 

am vazut festivitatea de premiere ...am plans, ce porcarie ...realitatea a fost ca e mai buna, are si avantaj fizic, dar e mai buna ...barbatul zice ca pe asta numai psihic o poti bate, desi nu stiu ce psihic trebuie sa ai sa domini muntele asta de femeie ?

 

Ieri am pierdut si noi meciul de soccer, la mustatza ...au bagat aia gol in ultimul minut.

 

Azi avem meci de soccer si hockey ...dupa atatea pierderi, nu am nici o sperantza .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot ...multumesc de sfaturi ... am inteles ce spuneti voi dar nu cred ca evaluati bine situatia ...Viv are dreptate, scandalul ala incepuse cu Alex ranit, nu puteam sa ma duc la el in baie si sa il mai pedepsesc drastic si suplimentar, triplu, pentru toate mizeriile pe care i le face Flaviei in decursul timpului ...caci poate nu ati inteles, dar nu i le face pe toate intr-o zi ...Eu nu stiu cum faceti voi dar eu am citit ca pedeapsa, ca sa fie eficienta, se da pe loc, dupa ce face o prostie ...nu dupa 3 luni si pentru o suma de mizerii facute in cele 3 luni. Pentru ca a aruncat cu geaca in Flavia, l-am tras de urechi, si putzin de par si am si urlat putzin pana sa aflu ce s-a intamplat.

 

In plus, exact ca si cu adultzii, daca vrei ca cineva sa te auda intr-un conflict, trebuie mai intai sa ii dai dreptate si in timp ce o faci, sa ii spui unde greseste ...asta am facut si eu, m-am dus in baie, si in loc sa urlu, tzip, pedepsesc, am incercat sa ii explic de ce s-a razbunat Flavia, desi razbunarea nu este indicata intre membrii unei familii, bla, bla, bla.

 

Si cu Flavia am stat de vorba ...cu amadoi odata nu se poate, iese o tziganeala ...ala mi-a facut, ba nu si celalat mi-a facut, da dar tu mi-ai spus, nu mintzi ...etc, nu mai stii care a fost primul, oul sau gaina ...

 

In fine, nu stiu daca am dreptate, dar stiu ca am bunavointza si dragoste pentru copiii astia si fac totul spre binele lor. Macar pentru asta merit si imi acord credit. Nu stiu daca se vor iubi vreodata, nici macar nu stiu daca vor fi apropiatzi ...nu am decat sa bat limba de pereti in continuare pe aceasta tema si sa sper ca ceva se va intoarce in viitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, superba excursia asta ...mvaiiii, cat mi-as dori sa fie si la noi asa ceva. Chiar sunt  dezamagita ca la noi nu se organizeaza ...oare de ce ? Cat a costat ? 

 

Didi, copiii mei nu au avut probleme cu limba romana ...in prima saptamana au fost mai tacutzi ca nu prea isi gaseau cuvintele, dar intelegeau tot ...dupa o saptamana, erau fluentzi ...cu accent fireste, dar la camp, asta ii face mai deosebiti. Plus ca multi copii, fac acum engleza acasa si vroiau sa arate si ei ce stiu ...era foarte dragutz, unii copii vorbeau engleza cu ai mei si ai mei raspundeau in romaneste, toata lumea cu accent :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata,

 

am fost la antrenament la piscina de dimineata cu copiii, am baut cafeaua, am mancat, ma ustura ochii de la o salata cu ceapa, imi e somn, e vreme mohorata afara... lenevim si ne facem curaj sa ne apucam de kumonul si cititul zilnic.

 

cat despre intamplarea de vineri, indivizii astia nu realizeaza in ce pericole se pun, zau asa. si vad ca nu doar ai mei, ma rog, e clar, stiut ca e o chestiune de varsta. sa ne tina pe noi nervii cate idei au ei.

 

vivi, absolut de acord cu ce spui tu cu plansul. cand pland singurul luicru care poate fi facut cat de cat cu succes, e sa-i tii in brate sa se miorlaie la mama in brate, daca vor. sau sa-i lasi in pace sa le treaca. 

 

morala, dupa, la rece.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...