Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ioana vrea la vara "work and travel". Ce stiti de asta? Ce parere aveti? E safe? Cunoasteti pe cineva?

Vrea in Grecia pentru ca in alte parti este cica scump.

 

http://www.work-travel.ro/work_travel_grecia.html

Sora mea a venit cu Work and Travel 3 ani la rand.  Al treilea an nu s-a mai intors ca s-a maritat.

Ea a platit in Romania niste taxe si biletul de avion.  Aici I-au garantat job si atat.    Ea a lucrat la aeroport si a stat la noi.  Chiar si daca platea cazare tot ii ramaneau bani dupa 3 luni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua de pe drum,

 

Mergem in Princeton, la meciul de soccer ...cel de hockey l-au pierdut. Mi-e cam lehamite ...echipa e foarte slaba dar influenta ...Alex e dintre cei mai buni si a intrat de 4 ori pe gheta intr-o ora ...va spun, nu sunt cioara cand spun ca e bun si de fapt nu e bun, doar ceilalti sunt mai slabi ...dar chiar asa, sa joace 15 min adunate tot meciul ? Barbatul a vrut sa faca reclamatie ...am zis sa mai asteptam.

 

Am ajuns nemultumiti de toate echipele in care joaca Alex ...ma intreb daca nu e ceva rau cu noi. Dar azi cand Alex se schimba, unul din parinti m-a intrebat daca Alex si-a schimbat tricoul, ca nu l-a vazut pe gheata ...well, nu, nu a schimbat nimic, doar ca nu a jucat marea majoritate a jocului.

 

Despre ideile copiilor, nu e de joaca ...leaganul lui Didi ma face sa va povestesc despre leaganul meu de la 6 ani, care m-a aruncat din el si m-a lasat fara falanga inelarului mainii drepte...mda, de atunci, am un deget mai scurt si ciuntit ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Princeton este cea mai tare universitate din America ...dupa meci mergem sa vizitam si noi campusul, sa nu zicem ca nu am calcat printr-o IVY League.

 

Despre muncitul asta prin America, eu am auzit ca nu e chiar asa de roz. Poate depinde si unde nimeresti ... Eu stiu de cei care muncesc in parcurile de distractii ...plata mica, chirie mare ca alea sunt in zone turistice, izolati si fara masina, muncit cate 12 ore.

Nu stiu insa daca am dreptate, poate la 20 de ani gasesti fun din orice ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'seara!

 

Am pus 2 tavi de pateuri cu branza la cuptor si m-am gandit sa va salut, cat le astept sa se coaca. Noi suntem bine, in parametri. Weekendul trecut nu am  intrat deloc pe forum si de o saptamana ma chinui sa ajung cu cititul la zi,  sa va prind din urma. Aveti un pic de spor la scris, ptiu-ptiu sa nu va deochi! 

 

La noi a venit toamna-iarna , am gasit pojghita de gheata intr-o galeata cu apa de ploaie afara in ultimele dimineti.  Muntii arata dimineata cam asa:

10704031_860129267351404_797789761535719

 

 

Copiii sunt bine, sanatosi tun din fericire,  ateapta cu nerabdare vacanta, cand planuiesc sa se joace si sa nu faca nimic! [:D]. Inca nu stiu ce voi face cu ei in saptamana aia, daca stau eu cu ei si lucrez de acasa, sau ii duc la mama la Dorohoi. 

 

Pisicile sunt ok, au trecut la o noua etapa a relatiei lor, se pare. Mai nou, cea mica se infoaie si se duce spre cea mare ... care o scuipa de la distanta, apoi sare si o sacramana de-i merg fulgii, nu mai pleaca. Cea mare (care e o grasa mai nou), face ce face si se infinge si in mancarea celei mici. Cea mica e o obraznicatura , se urca pe masa, iti fura din farfurie daca nu esti atent, a inceput sa sara pe pervazul geamurilor agatandu-se de perdele, cand se joaca scoate ghearele si zgarie. O pramatie de matza, pe care insa o alintam si o iubim toti .

 

Pt ca tot e la moda vizita pe la medici, am fost si eu la un cardiolog saptamana trecuta, dupa ce am facut niste puseuri de tensiune si mi=a fost rau. Se pare insa ca's ok, nu-i grav tare.  

 

 

Elyda, sa va traiasca plin de fericire Vasilica, mi-a placut teribil cum ai povestit [pup]

 

Strumphita, pupa cretulina! Imi plac teribil activitatile voastre si iti multumesc ca imi dai posibilitatea sa vizitez si eu Lodra prin pozele tale;

 

Aminna, sa iti fie de bine Atena! [:)]

 

Roxana, AMR 5? 4? Ai bagajele la usa? 

 

Aqai, ai 2 flacai de poveste [:)] , iti urmaresc postarile cu mare interes. 

 

Rufus, bun venit si pe FB  . Deci existi![:D]  Spor la dieta si la miscare! 

 

karula, frumoasa foc intelectuala ta! [;)] La multi ani sa iti traiasca barbatul, sa te asculte si sa te faca fericita! 

 

 

buflea, deloc nu te plictisesti! [:D] imi amintesc ca ai intrebat de facut baie impreuna. Ai mei mai fac uneori baie impreuna, dar intra in cada cu chiloti pe ei. De cele mai multe ori sfarsesc certandu-se ca Rares stropeste si ea nu vrea, sau Bianca se intinde in cada si Rares nu are loc sa se scufunde.  [batcap] Cand ies si trebuie sa isi dea chilotii jos, striga celuilalt "nu te uita, ca orbeeeesti!" 

 

In povestea cu Alex vs Flavia, si eu cred ca Alex greseste f, tare si tu ar trebui sa o aperi pe Flavia mai mult, sa il faci cumva sa inceteze agresiunile asupra ei. Si ai mei se cearta si se mai pocnesc, dar cand nu sunt acasa, fac front comun si au grija unul de celalalt de fiecare data. 

 

Cat am stat la povesti cu voi, s-au copt si pateurile mele.

 

Si ma laud si cu crizanteme din gradina mea (am tufe cu 6 nunate de culori diferite)  [:)]

post-8889-0-57303000-1414343388_thumb.jpg

post-8889-0-83244600-1414343418_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...