Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

Pentru ca am scris despre prietena mea Christina de multe ori pe aici (si imi pare rau ca va intristez).. insa astazi a murit :(

Pana acum doua luni inca era totul ok, gasise o combinatie de chemoterapie care functiona.. apoi nu a mai mers, a avut de ales intre un alt agent de chemoterapie ori un vaccin in clinical trials care avusese rezultate pozitive in cazul cancerului uterin (ea avea triple negative breast cancer).

 

A mizat pe vaccin (impreuna cu doctorul, bineinteles), a trebuit sa astepte minimum 3 saptamani pentru a vedea daca functioneaza dar in decursul asta ficatul i-a fost compromis total (ajunsese sa aiba o tumoare de peste 15kg). A mai incercat putina chemoterapie dupa (desi dr. i-a spus ca nu mai exista sanse insa chiar nu vroia sa accepte si spunea ca inca vrea sa lupte), a mai reusit sa faca doar doua sedinte... Ieri a intrat la hospice, fotografia e de azi dimineata:

10690164_10152709095881072_2946339743085

 

E impreuna cu fetita ei de 18 luni (un "miracle baby" - pt. ca avut-o in timp ce facea chimioterapie si a aflat abia la 7 luni ca e insarcinata) (mentionez iar ca fotografia a facut-o publica, chiar spunand ca e ok sa fie shareuita ca lumea sa se poata ruga pentru ea).

 

A fost o femeie foarte frumoasa si vesela, genul acela de ai impresia ca se aprinde lumina in camera cand intra... 39 de ani, doi copii si un sot care o iubeste pana la cer si inapoi... nu am ce spune decat ca e fucked up si nedrept si tragic si fara sens.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rall, imi pare tare rau! Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa ii ocroteasca pe copilasi. Poza e ravasitoare, am plans in gand sa nu ma vada baiatul.

Cat de tanara... Dar tumora nu era operabila?

 

Noi am patit azi o chestie stranie, sau poate nu, in contextul actual. Am mers cu copiii, al nostru si cei 2 ai sotului, la Biodome, un zoo interior din complexul olimpic. Exact cand sa intram in cladire, o tanti gardiana tocmai venea la usa sa spuna tuturor ca s a inchis si ca toata lumea dinauntru va fi evacuata. Nu ne am putut gandi la altceva decat la o amenintare, bomba, atentat...E un obiectiv f.vizitat

Ne am intors acasa dezamagiti si ingrijorati. Nimic la stiri deocamdata.

 

Zenit, mi a placut ce ai scris despre pierderea inocentei Canadei.

 

Belladona, welcome back!

 

Miha_s, esti sigura ca flacaul cu mamica mai tanara decat tine implineste 50?

 

Simonna, si eu am crezut ca e dressingul tau.

 

Didi, est un izvor de retete simple, am notat placinta cu dovleac. Ce au dovlecii din Germania?

 

Am pus si eu o reteta buna de supa crema de dovleac la Retetele ghetarului, nu e cu zeama de carne dar e f buna si aromata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, didi foarte frumoase excursiile copiilor vostri! Mi-ar plăcea sa fie si la noi ceva asemanator, dar nu e... Aici merg cu autocarul pe insula(si fost adica) sa cunoască animale si legume la ferme, sau sa vadă observatorul de păsări. E drept ca sunt interesante si astea, dar nu dorm peste noapte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...