Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

Buna dimineata,

Rall, imi pare foarte rau pentru prietena ta. Dumnezeu sa o odihneasca in pace, ingerii sa vegheze asupra copiilor.

Trist, foarte trist.

Din batrani se povesteste ca in zilele mari de sarbatoare portile raiului sunt deschise pentru toti cei care parasesc lumea in ziua respectiva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

Imi pare rau sa aud o veste asa proasta, cand un om moare, mai ales cand este tanar, lasa un gol mare in jurul sau pe care, indiferent de context sau timp, nu poate fi umplut cu nimic. S-o odihneasca Dumnezeu, iar familiei condoleante!

 

Imi pare rau si de Simona Halep. Am sa zabovesc un minut sa va spun ca, pe cat eram de mandru de ea ca n-a "blatuit" meciul cu Ana, pe atat sunt azi de indoit ca a facut bine. Ziarele deja ataca strategia din meciul cu Ana, nu o ataca pe Simona (cum gresit interpreteaza uni, inclusiv "marele" CTP), ci echipa manageriala care sta in spatele carierei unui sportiv la nivelul acela. Pentru ca un sportiv ca Simona are in spate o intreaga echipa, nu doar un antrenor. Ei bine, nu stiu cum e exact la tenis, dar strategii pentru castigarea unui concurs important se fac frecvent in alte sporturi, pentru ca acolo nu e numai onoarea sportivului, ci si banii sponsorilor si aia, neica, sunt foarte multi. Mai prin vara se spunea despre Simona ca nu va castiga niciodata ceva consistent daca nu va avea sponsorii de partea ei, si nu-i va avea daca nu va deveni vizibila. Pentru vizibilitate si banii sponsorilor un sportiv face multe sacrificii, dar daca obtine acele lucruri, este greu sa mai piarda, o perioada buna, avantajele gloriei. Vreau sa spun ca disperarea sponsorilor Serenei a fost atat de mare, incat nu este exclus sa se fi "umblat" la echipa Simonei.

Simona a ales sa fie sportiva 100% si asta a costat-o, pentru ca era atat de putin probabil s-o bata pe Serena de doua ori in cateva zile, de nici un om n-a crezut asta, nici o secunda. Serena a castigat al 5-le titlu, 2 milioane si niste puncte, Simona mai putin de jumatate de bani si...multumirile Serenei. La ora asta chiar nu stiu cum ar fi fost mai bine. Sper doar sa fi fost decizia personala a Simonei, pentru ca atunci discutia nu-si are rostul, e singura care poate decide ceva fara nici o discutie. Dar daca este greseala echipei, asa cum se speculeaza, atunci nu e bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruf, de aia nu e bine sa citesti (in cazul tenisului) presa romana. iti recomand, daca ai inclinatie, tennis.com, Telegraph.co.uk. analize normale si echidistante. presa romana este asa de imbibata de idiotenia fotbalului si a apucaturilor din sportul asta incat vede peste tot aceleasi prostii. absolut stupid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place week-endul pentru ca veniti cu povesti absolut minunate, excursii, meciuri, cumparaturi, jocuri, mancaruri...sunteti relaxati si asta se vede.

Cam nasoala vremea pe la noi, insa ce sa-i faci, vine iarna. Trebuie sa-mi pun rotile cu cauciucuri de iarna la masina mea, motiv pentru care azi mi-am luat un cric de la Lidl, ca au avut o oferta buna. Daca tot am cauciucuri cu jante cu tot, doar trebuie sa le schimp cu astea de vara, nu ma mai duc la service. La Tora sunt deja puse.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E soare, soare, soare! stresinile curg, curg...

 

Au fost cam asa:  vreo 8 kg de ciorba de peste, saramura din aia 3 crapi - vreo 16 bucati bucati zdravene si muuulta zeama, 16 bucati de somn prajit, 100 grame icre facute salata, un bol mare de mujdei si mamaliga...

Nimic nu a ramas. Dar nimic. Incredibil cum s-a putut manca. 

Au iesit si fooooarte bune!

 

Acuma din culise o mica barfa.

Sa va povestesc de amica asta. Am cunoscut-o acum o luna cand cumnata-miu ne-a dus pe amandoua in piata.

Mi s-a parut o femeie simpatica si grozava. Se cunoaste cu el de pe la 16 ani. Sta in America de 20 de ani si mai bine, dar acum e in Ro, pentru ca isi ingrijeste mama bolnava.

Spunand ea atunci, ca isi doreste sa manace peste, spontan, am facut invitatia asta.

 

Este prima si prima oara, cand ma insel atat de drastic asupra unei persoane.  Prima oara cand instinctul meu da gres.

Un  om mai dictatorial si mai autoritar nu am cunoscut.

 

Asta va spun: la un moment dat atat de tare m-a enervat ca prima mea reactie a fost aceea de a iesi pe usa din propria mea casa. Nici nu stiti cata stapanire de sine am aplicat. 

Ma uitam cu jind la paharele alea. Erau de cristal si nu se facea.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

 

Rall, imi pare tare, tare rau ...[:(]. iti rupe sufletul asemena veste si daca esti strain, daramite daca ai fost apropiata acelei persoane. Putere multa le doresc celor ramasi in urma si ei zbor lin, sa nu o mai doara nimic [:(]

 

M-a sunat si pe mine sotul in urma cu cateva minute sa imi spuna, cu lacrimi in glas, ca a aflat ca s-a spanzurat un amic de-al lui, pe care l-a cunoscut pe un joc online si cu care tinea legatura, am fost la el de 2 ori.  [:(]

 

Va doresc din suflet o saptamana buna, se se opreasca aici vestile proaste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, apropo de reportajul RTL si oamenii din canale.

 

Acum cativa ani s-a facut un pas in reeducarea lor si au fost trimisi in diverse camine speciale. Nu zic ca in acele camine e totul roz....

Insa majoritatea au fugit de acolo. Pentru ca singurul mod de viata pe care il cunosc este cel din canal. Acolo nu muncesc, nu un program si nu au nicio obligatie fata de societate.

 

Acum vreo 3 ani.

Pe strada mea, de-alungul sinei de tramvai sunt cateva canale. Au scos capacele si s-au "organizat" la subsol.

Din nefericire, intr-o noapte, canalele alea au luat foc. Unul dintre ei a murit ars. 

Au fost o gramada de masini de pompieri, au muncit cateva ore pentru a-i aduce la suprafata in siguranta. I-au dus la camine, au sudat capacele. Au fugit de acolo si s-au reorganizat la gara.

Apoi o noapte intreaga a fost randul celor de la televiziunile prin cablu, de la telefoane, de la companiile de electricitate de a schimba caburile ce au ars si au lasat o strada intreaga fara lumina, televizor...

 

Nu spun ca parte dintre ei nu ar vrea sa cunoasca si o altfel de viata dar este o delasare si din partea lor si din partea autoritatilor.

 

========

 

De cativa ani incoace, iarna, anumite camine de copii, isi deschid portile pentru a primi pentru cateva luni de zile, copiii ce traiesc acolo.

Se face apel la tv ca mamele sa-si lase copiii acolo la caldura, urmand sa-i recupereze primvara. Doar un procent mic de mame se desparte de copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Mianna merci! Nu citisem in urma, eu știam ce am vrut sa zic, nu știam ca am scris greșit si de aceea nu pricepem nedumerirea. Da, e mai tânara decât mama mea, așa voiam sa scriu. Iar colegul e mai mare decât mine cu câțiva ani buni. :). Aproape cu cat e mama lui mai tânara decât mama mea :).

 

Vânt? La noi nu se mai socotește pana la 15 m/s, intra la pachet cu viata pe insula. :)

 

Azi merg la gimnastica in apa, abia astept! Sunt cam obosita, am dormit putin, o sa ma culc diseara mai devreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata .

 

As vrea sa incep cu "cele bune", asa ca ii spun domnului Forest:)"La multi ani"sanatosi si fericiti alaturi de cele trei domnisoare care ii infrumuseteaza viata.:)

 

 

La multi ani si celorlalti sarbatoriti, sa va traiasca parintii mult si bine !:)

 

 

Condoleante lui Rall pentru prietena ei si Laurei pentru amicul sotului. Tristete si suparare mai mare nu exista .Sa vezi ca dispar "parinti de copii"si copii de parinti" tineri , e ceva ce te face sa iti analizezi propria viata si sa apreciezi ceea ce uneori ti se pare lipsit de importanta.

 

O sa revin cu ceva sa va inveselesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...