Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineatza mea de luni insorita,

 

Karulino – hahaha, pe care le-am …baut !!!

 

Multzi ani …mamei Laurei, si de varsta si de nume … m-ai zapacit de tot. Barbatul se plangea ieri ca nu mai are tricouri din alea albe de purtat pe post de maieu … ma uit eu la el in sertar, dau din umeri si ii spun ca o sa spal curand, in timp ce imi fac o notitza in minte sa ii cumpar mai multe, ca n-o sa spal acum de 3 ori pe saptamana din cauza lui … si citesc aseara postul tau cu Sf. Dumitru … si cum pe socra-meu (Dumnezeu sa-l ierte) il chema Dumitru si cum nu aveam nici un chef sa spal, ii spun barbatului cum ca nu pot, ca azi (adica ieri) e Sf. Dumitru, am citit eu pe forum … dar aseara, ma apuca remushcarile, ca nu are omul ce pune pe sub tricou …asa ca programez masina si a spalat in dimineatza asta …rufele sunt deja intinse …deci, din cauza Laurei, inteleg ca am reusit sa spal fix de Sf. Dumitru, nu-I asa ? Cu alte cuvinte, cand de fapt este (sau a fost) Sf. Dumitru ?

 

 

Placinta cu dovleac : pai da, dupa ce imi dadeati retzeta, urma sa va intreb ce dovleac sa cumpar, ca am vazut la supermarket vreo 4 feluri …

Pateuri: Eu nu pricep, ce pateuri sunt alea cu branza sarata si zahar ? sunt sarate ca merdenelele sau dulci ?

 

Simonna : Soro, eu am crezut ca glumesti cu coreenii …dar daca nu glumesti, mergem … nu stiu ce ti-a spus Ocebine, dar sa stii ca nu ai nevoie de multe bagaje pentru coreeni, aproape deloc ca sa fiu sincera . Dar pana sa te cheme la coreeni, cu ski-ul de Revelion nu te-a momit ? Hai ca vrem sa mergem la Lake Placid …si daca vii, are si Atomix cu cine sa stea (baietzii ei) si au si ai mei cu cine se juca …

 

Andra : da ce reguli i-ai pus prietenei, de ai despartzit-o de fiu-tau ...vipera ce esti !!!

 

Mi s-a facut fizic rau la vestea data de Rall … nu neaparat pentru ce s-a intamplat azi, ci pentru ce a fost in spatele acestui final, timp de cel putzin 2 ani … cata disperare, cate sperantze, cata ambitzie, cata dorintza de viata, cata prabushire, cata bucurie adusa de copil minune, cata tristetze, cata lupta, cata dezamagire … sigur ca imi pare rau ca ea a pierdut, dar cel mai rau imi pare, ca fetzitza aia, din bratzele mamei ei, nu o s-o cunoasca decat din poze si amintirile altora, nu o sa-si aduca aminte de ea,  N I C I O D A T A !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, cat de bine il cunosti pe Andi Vilara ? Dar pe sora lui mai mica, Oana, o stii ?

 

Oana a fost colega de clasa cu mine in generala ...si foarte buna prietena, tot atunci ...apoi, fiecare la alt liceu, ne-am pierdut urma ...dar imi aduc aminte de vila lor imensa si de zilele petrecute acolo, la ea in camera ...

 

Imi spui ceva de ea ? Cum o cheama acum ..o fi maritata, copii ? O mai fi in tzara ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima zi de vacanta: cand sa il trimit pe R dupa Croissants si paine Suna in coleg. Asa ca se intalnesc la brutar si vin amandoi incoace. Era 11:00. ala e tot la noi, le- am facut clatite si si acu fructe.

 

Pe la 15:00 a sunat vecina dupa D. Ii zaresc cum sär pe trambulina. Cand revine Tre sa na joc cu El de 20 ori UNO :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...