Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sotul a facut si voluntariat acolo numai sa aive catelusa, el e cel ce sia dorit-o cel mai mult, eu inca nu eram convinsa ca vreau catel [:-)))] , partea buna ca in organizatiile astea e tot timpul un veterinar care se ocupa de ei sant vaccinati, si sant dogtrainers care se ocupa de ei sa ii invete sa asculte de comenzi, deci se ocupa de ei foarte mult, sant si multi voluntari, ficamea vrea de la vara sa faca voluntariat acolo, de abia asteapta ca sant si pisici si are de unde alege [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki,

 

jocuri..au multe inclusiv Catan la care nu am rabdare nici sa ma pici.

 

ai mei pe categorii de varsta au fost asa:

-puzzle, Memorie, Nanu Nana,  si inca unul cu Maimutze intr-un sac si unul cu Maimutzele in copac (cui ii pica mai multe maimutze pierdea)

 

-Labirint, unul cu anotimp si si inca unul cu Circulatia. (Benjamin Blümchen).

-Lor le place cel cu Fetze /trebuie ghicit: e fata sau baiat, are par rosu sau e blond, are esarfa sau apalarie..etc..

-Monopoly, dar le dau 1-2 ore ca ma rup si daca se joc singuri iese invariabil scandal. E bun cand le vine cate un copil in vizita.

La loc de cinste la noi e sahul, cartile de tabinet si cartile de Uno. din astea am si un set in geanta si jucam cand suntem in asteptare pe la vreun doctor.

Mai jucam, in masina de obicei: unul se gandeste la ceva si restu tre sa ghiceasca: e animal sau pasare, traieste in apa sau pe uscat, depune oua sau ba...etc..pana albesti daca se gandeste la purice. [fri]

o singura data le-am spus ca nu pot sa gandesc. Eram pe autostrada si ploua asa de tare ca ma sacaia jocul.

 

ei asculta multe CD si coloreaza...mai sunt jocurile cu cartile de pokemoni, care-s mai tari, care-s mai rapizi..

 

dupa ceva timp, ma bucur ca vine iarna. mai stam pe acasa si ne vedem la fata. Vara sunt intr-o alergatura [biz]

 

daca mai vine ceva la mana scriu:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

 

ai mei s-au potolit dupa ce au venit musafiri la noi cu caini: scos afara pe ploie, egal care iti este cheful..s-au linistit.

 

Intr-o zi cand sa il iau pe R de la inot imi spune ca vasuse un anuntzt cu pisici de daruit..l-a apucat plansu ca sunt asa mici si nu ii ia nimeni.  Pisica cred ca as lua, dar momentan nu am cum: in apartament si printe temele si activitatile lor nu mai am timp sa am grija si se un suflet. pt ca sigur pe mana mea ajunge ca ii stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In vreme ce in tara unii preoti si oaresce maicute constata ca, pardon de expresie, cuvantul "card" se citeste invers "drac" ptiu-ptiu!, deci refuza cardurile de sanatate, Papa Francisc zice sa ne bagam mintile in cap si sa luam aminte ca Big Bang-ul e treaba serioasa. Poate (si) de-aia merge cum merge?

 

Deci da, merg la vot duminica :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rox, bella, multumesc de raspunsuri. si didi asemenea :)

 

bella, nu cred ca simt bine sa-l stiu toata ziua in a big crate. asta e problema.

 

oricum, tre' sa ma gandesc tare bine. si sa vad ce zice dl aqai, la noi in casa functioneaza dreptul de veto :)

 

daca ar fi dupa mine, tot de la shelter as lua, un dacshund. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

 

nu il ti toata ziua, ei recomanda primele 2 sapatamani pana se obisnuiesc cu noua casa, [:)]

a mea nu sta in crate deloc (a stat la inceput o saptamana) acum e stapana in casa se duce pe unde vrea, si are acus un an de zile de cand am adoptat-o [flo2]

 

rox, bella, multumesc de raspunsuri. si didi asemenea :)

 

bella, nu cred ca simt bine sa-l stiu toata ziua in a big crate. asta e problema.

 

oricum, tre' sa ma gandesc tare bine. si sa vad ce zice dl aqai, la noi in casa functioneaza dreptul de veto :)

 

daca ar fi dupa mine, tot de la shelter as lua, un dacshund. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In vreme ce in tara unii preoti si oaresce maicute constata ca, pardon de expresie, cuvantul "card" se citeste invers "drac" ptiu-ptiu!, deci refuza cardurile de sanatate, Papa Francisc zice sa ne bagam mintile in cap si sa luam aminte ca Big Bang-ul e treaba serioasa. Poate (si) de-aia merge cum merge?

 

Deci da, merg la vot duminica :D

Yes!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Tot Aqai, sensibilosenii din astea am si eu, cu carul, mai ales acum in perioada cand se perinda pe la noi rubedenii si prieteni. Si fix ca la voi, revine ciclic suspinul "De ce mai vin, daca tot pleaca? Mai bine n-ar mai veni decat sa ma lase plangand dupa ei"....  [fri]

Avem pisica de un an. Sa spun ca n-ajuta? 

 

 

ziki stiu ce zici si nu vreau sa stiu sa zici. vreau sa fie dor de ala de se trateaza cu o coada de matza sau caine, ca pt din celalalt nu am raspuns.

 

ce sa-i zic eu cand bazaie dupa mine prin casa cu why did we have to move? ma incalzeste doar faptul ca propozitai urmatoare e "and not take a dog or a cat with us"

 

si ca overall, aud des seara la culcare "i love my life"

 

cu gaura din inima nu stiu ce sa ma fac. zau ca nu stiu. 

 

do you feel guilty for leaving? ca eu nu si de fapt ma simt guilty for not feeling guilty.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In vreme ce in tara unii preoti si oaresce maicute constata ca, pardon de expresie, cuvantul "card" se citeste invers "drac" ptiu-ptiu!, deci refuza cardurile de sanatate, Papa Francisc zice sa ne bagam mintile in cap si sa luam aminte ca Big Bang-ul e treaba serioasa. Poate (si) de-aia merge cum merge?

 

Deci da, merg la vot duminica :D

si eu zic tot de aia ca merge cum merge......nu le azghezmiuesc sa fuga dracul din carduri [:-)))] [:-)))] ptiu ptiu iesi de acolo 666  [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...