Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

Agai,

[flo2]  sant alaturi de adolescentina mea si incercam sa o ajutam, atat eu cat si sotul in special catelusa care o inveseleste imediat, e o varsta grea dar si frumoasa cum zicea cineva copii mari probleme mari dar invatam si noi in acelasi timp [:)]

 

la capitolul catelusi a mea e total opusul catelusului lui Michelle, depinde de rasa, noi am citit mult si ne-am documentat inainte de a adopta, de ex. cei de talie mica nu e pt noi, talie mijlocie si mari da, sant mai blanzi si ascultatori, noi am preferat doberman sotul, dar ne-am indragostit de pitbulli, nu am crezut ca sant atat de afectosi desi a mea e mixt pitbull cu doberman e o dragalusa, foarte cuminte si asculta comenzile, nu latra de fapt aproape deloc, si doarmee toata ziua [:)]

eu nu am crezut ca o sa ma atasez asa de mult de ea de fapt toti o iubim enorm,

e o cersetoare vine si iti pune capul pe picior si se uita in ochii tai sa o mangai, daca vrea ceva vine si te atentioneaza sta cuminte ori la usa ca vrea afara ori la castronasul cu apa/mancare,

eu nu am crezut ca toarce si da toarce ca o pisica da in limbazul cainesc mormaie [:-)))] dimineata cand venim ne intampina de bucurie o mangaiem si ea mormaie o scumpa ce mai [:)]

mult succes la alegerea unui pet, pe noi ne-au ajutat enorm cei de la sheltaer, dog trainers

si voluntari, au o rabdare imensa,

asigurarea pe noi ne costa $25 nu e mult si nu consider cheltuielile prea mari, aici nu iti primeste catelul la daycare sau bording daca nu e la curent cu vaccinurile si deparazitare si daca nu are vet,

gata la noi a venit frigul ieri a fost cald 20C azi sant 13 C [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi azi a fost soare si cald  [:)] dar sigur nu o sa tina prea mult vremea asta.

 

I-am luat mai devreme Marciei bilete de avion pt Romania la anul...in aprilie va merge singura la ai mei...tariful la Swiss de la 12 ani e pt adulti...nu conteaza, pt ca si la copii tot acelasi e....am sunat dupa sa ii rezerv insotitor, atat in Zurich, cat si in Bucuresti...asta se plateste separat, 100 fr...au avut nevoie de datele mele si ale fratelui meu, cica ne-o dau pe Marcia doar daca ne prezentam cu un act de identitate  [fal] ca parca ea nu stie cine o asteapta...tanti aia vroia si adresa din Bucuresti, i-am zis sa o lase balta, ca ne apuca dimineata   [batcap]  i-am spus numele fratelui meu pe litere, Bogdan...si ea notase Dogban  [:-)))]

 

Forumul merge ft greu; asa a fost toata ziua.

 

Seara buna va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bella, aseara in urma consiliului de familie am zis ca cel mai bine un papagal mare vorbitor :) 

 

dar sunt scumpi si la rescue dai 800 $ adoption fee. nu vom lua unul, daca as avea 800$ as inlocui usa de la intrare. de fapt, cam asta e pe lista in doua saptamani dupa ce termina acoperisul :)

 

insa am facut niste cercetari si am eliminat una din problemele mari, ce facem daca luam caine si vrem in concediu. am gasit boarding in satucele din apropiere la 25/ zi, asta nu e un capat de lume.

 

dar duminica la sedinta de familie cu copiii, le voi spune ca din pacate nu, nu-i momentul, nu ies planurile nici financiar nici logistic. insa probabil gasesc eu un hack pe la vara si atunci e mai bine, suntem mai liberi, acasa mai mult, putem sa ne ocupam sa dresam un pic anumalul si sa aiba sansa sa si stea cu noi acasa si sa ne formam o rutina pana la toamna urmatoare

 

altfel de toamna pana primavara suntem acasa max o ora doua pe zi, daca nu pun la socoteala timpul de dormit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici trebuie sa faci o asigurare in cazul in care ai catel (daca musca pe cineva, sa ai de unde plati spitalizarea etc..daca nu ai asigurarea asta, ala esti)...si impozit  [:)] si trebuie sa faci niste cursuri obligatorii de dresaj  [batcap] aici exista si asigurari de boala si accident pt catei si pisici...eu i-am facut lui Luis, pt ca am dat o caruta de bani atunci cand a avut accidentul...

 

Viv, ce draguta pisicuta  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...