Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar vesel si multicultural


Recommended Posts

  • Răspunsuri 663
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Karu, e o mistoaca intelectuala!! [pup]

 

Eu fac mereu pilaful in cuptor, Aqai, eu zic ca daca nu ai chef sa mesteci si sa pazesti la el e ideal. Si in cuptor iese mai zemos daca are mai multa apa/ supa.

 

 

nah, ca mi-am fcut curaj sa intreb: si in ce anume faceti in cuptor? ca eu pt cuptor am doar tavile alea late pe pizza, o tava de tort si una patrata de praji si 1 vas de sticla. 

 

ah, ba nu, mai am un fel de oala cu capac de facut friptura! cred ca aia ar fi buna

 

din asta: 

post-113720-0-62521700-1414084821_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nah, ca mi-am fcut curaj sa intreb: si in ce anume faceti in cuptor? ca eu pt cuptor am doar tavile alea late pe pizza, o tava de tort si una patrata de praji si 1 vas de sticla.

 

ah, ba nu, mai am un fel de oala cu capac de facut friptura! cred ca aia ar fi buna

 

din asta:

Eu am oale de inox si simple de email, ambele merg la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela, e mare. dar pot sa cumpar una mai mica la fel :)

 

voi ma supraestimati pe mine eu am 4 oale in toata casa, din inox cred, 3 oale una mica, medie, una mai marisoara au manere de plastic si una GIGANTICA in care fale dl aqai ciorba de fasole cu ciolan. e atata de gigantica incat nu ar incapea in cuptor.

 

in schimb, ciolanul fierbe lejer. gigantic, la randul lui.

 

de curiozitate: oare oala aia care v-am aratat-o in poze pot s-o folosesc si pe aragaz, nu doar in cupor, sau e exclusiv de coptor? ca eticheta am aruncat-o, pe atunci nu ma framantau astfel de intrebari

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dacă e email mai gros, ar trebui să meargă și pe aragaz. Dacă e mai subțire poți să ai surpriza că se deformează fundul cratiței. Și fiind mare, focul n-o să o încălzească uniform.

 

Mai bine încearcă pilaful pe aragaz, într-o oală de inox și când e pe trei sferturi fiert și mai are lichid, ia-l de pe foc, pune-i capac și se umflă el în legea lui.

 

Uitam să zic: neapărat foc mic, chiar foarte mic.

Chiar, voi aveți plită pe gaz, sau din aceea electrică? Când am fost în Ca mi-a luat ceva timp să mă obișnuiesc cu plita electrică, ardeam mâncarea [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...