Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineatza de la patinoar,

 

Am hoinarit ieri cu copiii vreo 2 ore ...s-au umplut galetzile alea de ...stixuri si ceva bomboane. Copiii nemultzumiti : de ce da lumea stixuri de Haolin ?

 

Acasa, am lasat lumina aprinsa si o galeata cu ciocolatzi pe scari ...l-am gasit pe barbat la usa, oferindu-le.

 

La serviciu a fost belea ...unii chiar au luat in serios provocarea. Dar nu a fost atat de fastuos ca la MihaS ...moamaaa, ce mi-au placut shervetzelele alea in forma de costume.

Am niste poze de la serviciu, poate vi le pun.

 

In rest, mai nimic ...afara ploua, am de facut un proiect cu Flavia despre solide, lichide, gaze si desigur, eternul si neterminabilul gatit ...ce m-am saturat, iar nu stiu ce sa fac.

 

Carmen, stiu ca o sa ma urasti, dar pur si simplu nu pot sa spun decat "mult noroc". Mi se pare sincer ca ii tai aripile lui Eric ...era in clasa aia de deshteptzi, tu ai un job atat de sigur acolo ...Eric este totusi in clasa a 5 a, nu cred ca o sa-i fie usor ... Noi avem "romanismul" in sange, ei nu. E drept ca orice se poate invatza.

Despre scoli, eu am o prietena buna cu multzi, foarte multzi bani ...care a avut copilul la Scoala Americana si l-a scos de acolo in cls a 4 a si l-a dat la stat, la sc 17 parca ...pentru ca la stat se facea mai multa carte, la americani se faceau mai multe activitati, era programul mai diversificat dar pana la urma, copilul ajunge in competitzie cu aia de la Stat. Mai vroiam sa spun ca banii nu inseamna totul ...adica nu sunt suficientzi ca sa traiesti "ca aici" mai ales dupa ce ai trait aici.

Iarta-ma te rog, nu o lua personal ...cum spuneam "mult noroc"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, ce faina petrecerea voastra :-) aici nu se fac astfel de petreceri...noi am fost insa la petrreceri costumate, organizate de romani (am fost costum pirat, cu rochita si palarie...alta data costum dirndl sexi- adica fusta ft scurta)...ultima data imi luasem un costum burlesque; numai ca Marcia a fost bolnava, asa ca nu am mai putut merge :-( ce rau mi-a parut, costumul e asa de fain; il pastrez pt urmatoarea petrecere costumata :-)

 

Eu zic ca fiecare poate trimite vederi cand si cui vrea. Miha, ai PM cu adresa.

 

Ma enervez doar ca ne-am trezit devreme pt nimic. Si erau cateva chestii pe care le pot lua doar de-acolo. Mergem sambata viitoare. Am fost la o pescarie in orasul de langa noi si am luat pesti de-aia mici, gen hamsii. I-am prajit si mancat cu mujdei. Dar nu se compara cu hamsiile si nici cu pastravul. Am luat si sepie. Aveau si caracatita (2-3 kg una), creveti de toate felurile, fructe de mare, homar (ce preturi la homar).

 

O dupa-masa frumoasa !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petrecerea: servetelele sunt facute de o colega filipineza, cu care am avut norocul sa fiun in comitet anul asta. A fost ultima petrecere organizata de noi, de acum intra in scena comitetul nou. Toata chestia asta e locala, adica a noastra, a laboratorului. Se poarta aici sa se faca petreceri cu diferite ocazii, in special cu ocazia zilelor de nastere, cele rotunde ca asa e aici. Anul asta am avut 13! colege care au implinit rotund, am organizat 3 petreceri si doua iesiri la restaurant. Petrecerea asta a fost si pentru a sarbatori doua colege ce au implinit 60 de ani. 

Ce sa zic, aseara ne-am distrat copios cand o colega din comitetul de organizare a zis comitetului ce urmeaza, sa nu simta nicio presiune, dar nu mai vrem de acum servetele trantite in pahare, e adevarat ca au ce depasi, colega asta filipineza are idei de petreceri, ati vazut si voi cum arata sala, totul a fost aranjat de ea. Dar sa nu simta nicio presiune colegii nostri  [:-)))] . In comitetul urmator e sefa de laborator, o sa vedem cum se vor descurca, ca macar organizator au :). 

Eu m-am simtit tare bine cu colegele, ne-am completat tare bine...filipineza cu organizarea si aranjamentele, noi restul am cumparat, gatit, ne-am impartit cine ce gateste, coace, ce cumpara, a fost super fain sa fiu cu ele. Singurul dezavantaj ca noi nu am putut participa la jocuri :). 

 

Aqai, eu asa m-am gandit, cum zice Ella, sa nu pun presiune pe nimeni cand si cui  [:)] . Dar pot sa si organizez daca vreti, sa va trimit un "remember" cu o zi doua inainte. Cum ne intelegem, nu e nicio problema. 

 

Eu am intrat in colectivul asta acum 6 ani, cand am inceput practica de limba. Au fost toti atat de faini, mereu. Dupa o luna am fost la prima mea petrecere cu ei, a fost tot de Halloween, pe vremea aceea intelegam cam 50% suedeza, de vorbit va dati seama, dar a fost tare tare fain. Atunci m-am hotarat ca trebuie sa fac tot ce trebuie sa ajung sa lucrez cu ei.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...