Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

[pk]  Oops! Si uite asa in timp ce alti copii au minte sanatoasa in trup frumos iar altii merg la faza pe tara a diverselor olimpiade a mea a ajuns in finala LOL. LOL!!

 

Azi cei de la Riot Games le-au facut o surpriza de proportii. Le-au pus la dispozitie niste calculatoare de belea, cu monitoare imense, tastaturi speciale si niste mausi kilometrici.

A 2-a surpiza a constat intr-o versiune a jocului 6v6 in loc de 5versus5.

 

A cunoscut echipa de la Riot Games Romania si maine e hotarata sa le ceara job de vara. LOL!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitari Silviei! Ma bucur mult pentru ea, chiar daca nu stiu despre ce joc ca e vorba.

 

La multi ani celor ce uita ca e ziua lor, la multi ani ani celor ce aniverseaza ceva ani de casnicie, mi-am adus aminte ce m-au uimit Laura si Sebi cand s-au luat repejor, repejor, si ma bucur ca sunt prietenii mei, pentru ca-s faini tare de tot!

 

Eu is pe fuga si forumul nu a mers prea grozav, abia acum am reusit sa citesc cate ceva. Acus fac bagaje, o duc pe fiica-mea la soacra in vacanta.

 

Vreau si eu la vederi, trimit pm cand prind un laptop. Apropos de vederi, anul asta am luat vederi din Venus, cu chiu si vai am gasit suficiente timbre, ca-mi trebuiau vreo 12 si nu am gasit cutie postala. Le-am expediat din Iasi. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor, din Padurea Neagra!  mi-a fost dor de voi :))

 

ne-am intors si noi dupa saptamana de vacanta.  Ne-am bucurat de bunici, de rude si prieteni,  de gogosi, placinte cu branza, kuertos-kolacs, carnati de casa, stiti voi. In fiecare zi am avut soare, dimineata rece, dar apoi 12-13C.  Am fost la cimitir, la tata.  Am facut "luminatzia" mai repede decat ceilalti ca vineri am plecat. A fost o saptamana super frumoasa,  ne-am incarcat bateriile cu cei de acolo. 

 

 

ne-am intors cu bine si am savurat saptamana de vacanta in RO, cu toate ca mi-a fost umbrita de teama ca politia de frontiera n-o sa ma lase sa ies cu fata din tara...   E prima data in 13 ani cand mergem in Ro numai noi doua.

 

 

la intrare in tara am prezentat pasapoartele canadiene, caci desi am inceput demersurile pt obtinerea certificatului de nastere romanesc, nu il avem inca si deci nici pasaport.  D-na de la ghiseu imi spune ca la iesire s-ar putea sa-mi ceara imputernicire de la sot ca sa pot sa parasesc tara cu copila. Ii spun ca nu locuim in RO, deci sotul n-are cum sa-mi dea imputernicire sa parasesc RO, cand de fapt eu ma intorc acasa. 

Imi spune ca asa e legea si sa fiu pregatita, sa am imputernicire.  Neavand domiciliul in RO, imputernicirea trebuie facuta la ambasada RO din tara de resedinta. Ca si cum ambasada aia ar fi la coltul strazii si nu la sute de km. 

 

La iesire nu am avut nici o problema, slava Domnului! 

 

Dar nu pot sa nu obsev ca legea asta (care e in vigoare din 2005) ar trebui totusi sa tina cont de situatiile speciale.   Cum sa nu lasi copilul sa iasa din RO cand ambii parinti locuiesc in alta tara. L-am bagat in priza si pe sot, care a sunat la ambasada, si da, i-au spus ca asa e legea. Ca e nevoie de procura semnata la ei sau o procura facuta de notar public, dar care trebuie supralegalizata si apostilata. Helloou?  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ghetar!

 

Viviana, felicitari! Ii tinem pumnii!

 

Nasuc, si noua de tine!  [flo2]  In legatura cu procura, asa e, cred ca e contra rapirilor de copii de catre parinti, fara sa conteze destinatia. Mie mi se pare mai safe sa se ceara decat sa nu, chiar daca lui Mr.Ziki nu i-au cerut sa prezinte nimic la iesirea din tara cu copiii, si era pregatit cu hartii, hartoage, hartiute de la mine.

 

Fleur, da,da, e Pi, iar citit in engleza se facea... placinta de dovleac, ca mi-a fost lene sa fac si sculptatul era mai usor si mai punografic  [soricel]

 

Ieri am fost iar la monumentul de la Newgrange, si am aflat iar lucruri noi. Chiar incep sa cred ca intr-un loc e bine sa mergi de mai multe ori, si de fiecare data il vezi altfel si altfel...

Azi pleaca prietena mea inapoi, si peste doua saptamani ne pregatim de alt musteriu. The more the merrier  [pk]

 

O zi frumoasa sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si vot bun si stampila inspirata cu putini oameni inaintea voastra la coada - pentru cei care mergeti la vot!

 

Noi nu mergem, pentru simplul fapt ca nu cred ca am de ce sa-mi dau cu parerea intr-o tara in care nu locuiesc si nici nu voi locui in urmatorul mandat al noului ales. Dar nu vreau sa isc polemici, e doar parerea mea.

 

Spor si intelepciune sa aveti!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...